Author Topic: Kratke recenzije zileta  (Read 30116 times)

Offline SweeneyTodd

• Veliki Majstor brijanja
Re: Kratke recenzije zileta
« Reply #90 on: October 21, 2021, 02:59:49 PM »
Gillette Platinum - veoma oštar i prilično uglađen, dugo traje, mogu sigurno 7-8 puta da se obrijem sa jednim
BIC Chrome Platinum - u agresivnijim žiletima izrazito oštar, u blažim deluje nedovoljno oštro, generalno veoma oštar i nešto grublji žilet
Wilkinson Sword - izuzetno oštar, oštriji od Platinuma ali i grublji, manje uglađen, oštrina se oseća i u blažim žiletima
Gillette Silver Blue - izuzetno uglađen, ali manje oštar od Wilkinsona i Platinuma, vrhunski osećaj posle brijanja
Feather - izuzetno oštar i uglađen, kao Silver Blue ali je oštriji, vrhunski osećaj posle brijanja
Perma Sharp - skoro pa istovetan Featheru, slična oštrina i uglađenost
Bolzano - manje oštar od svih navedenih, solidne uglađenosti, donekle se oseća agresivnost i grubost, lepo brije u R41 ali imam utisak da bi u nekom blagom brijaču bio razočarenje

Najoštriji žilet od do sada testiranih je po mom utisku Wilkinson, najsličniji je Platinumu ali još oštriji
Tek posle po oštrini ide Feather, pa Platinum, pa Silver Blue, a za BIC ne znam šta bih rekao, deluje najoštrije od svih žileta koje sam probao kada ga stavim u Yumu npr dok u Merkuru 41c deluje prilično tupo (zanimljivo Feather mi je u istom pružio odlično brijanje, kao i Wilkinson)
Bolzano je na kraju liste po oštrini
Uglađenost na prvom mestu idu Feather i Silver Blue, pa onda Platinum i Bolzano, kao grublji su mi se pokazali Wilkinson i BIC

Koristio sam i MEM Super Silver Platinum ali pre jedno par godina (još uvek imam par komada) pa ne mogu da dam konačni utisak - ako se dobro sećam, najsličniji je Bolzanu od ovih što sam skoro koristio
Dakle moje dosadašnje iskustvo je da su najbolji žileti koji se kod nas mogu kupiti po supermarketima Gillette Platinum i Wilkinson Sword, mogu komotno da stanu na crtu Featheru što se tiče oštrine, ali su nešto grublji pa posle brijanja ponekad ostaje onaj osećaj kao da si se oderao (Platinum je uglađeniji nego Wilkinson)
Pored ova dva žileta mislim da na BIC i MEM jednostavno ne treba trošiti vreme
Što se tiče poručivanja preko neta, Bolzano mi deluje kao prosek i mislim da ne treba trošiti vreme i novac (doduše nije ni skup) na njega

EDIT: na "meniju" su još Gillette Nacet i 7'O Clock Black kao i Persona Med Prep  :D
« Last Edit: October 21, 2021, 08:04:18 PM by SweeneyTodd »

The following users thanked this post: Babadzonka

Offline Estariol

« Reply #91 on: October 21, 2021, 10:00:56 PM »
Od onih iz tvoje recenzije koje sam i ja probao, utisci su mi slični. Čekam tvoj utisak o Nacet-u. :smiley:
"Mišljenje je kao dupe. Svako ga ima."

Offline SweeneyTodd

« Reply #92 on: October 21, 2021, 11:23:29 PM »
Ovako preliminarno, mislim da nema dalje od Feathera i Silver Blue-a, ne znam šta bih više tražio od žileta (dobro mogli su da budu malo jeftiniji  :tongue:)
Mana im je što moraju da se poručuju preko neta, doduše možeš da udariš neko veće pakovanje pa da budeš miran godinama   8)
Možda se još iznenadim sa nekim od ovih preostalih  :laugh:

Offline Estariol

« Reply #93 on: October 22, 2021, 08:41:40 AM »
Nemam ništa protiv tvog stava, jer su sve brade i kože različite.
Meni su Nacet i Crvena Personna (made in USA, ne Izrael, nju nisam probao) recimo uglađeniji i udobniji od svih žileta koje sam probao, jednako oštri kao Feather, koji mi je tek posle trećeg brijanja postao uglađen i udoban. Nakon toga po oštrini mi je Gillette platinum u starom belom pakovanju, ali sa štampom, ne sa laserskom gravurom, koji je udobjiji i uglađeniji od Feathera od starta. Wilkinson proizveden u Engleskoj je odmah uz njega, tako reći jednake osobine. Silver Blue mi je po uglađenosti i udobnosti rame uz rame sa prethodna dva, ali manje oštar. I Perma Sharp je tu negde sa, ali sam se samo dva puta obrijao sa njim pa još nemam konačan sud. Noviji, svetlo braon Polsilver Stainless je srednje oštar i udoban, vintage Tamno braon je za mene već tup, valjda jer je dugo stajao ili šta (ne znam da li to ima neki uticaj ali jaoj), uglavnom na prve poteze me je podsetio na žuti BiC koji ne bih stavio ni u jedan brijač posle iskustva koje sam već opisivao na forumu, pa sam ga odmah zamenio kad sam ga probavao.
"Mišljenje je kao dupe. Svako ga ima."

Offline SweeneyTodd

« Reply #94 on: November 05, 2021, 09:08:47 AM »
Perma Sharp mi je prvi utisak sa odličnog promenio na mnjeh - prvo brijanje je bilo veoma glatko i prijatno, žilet je veoma oštar i na sličnom nivou je kao Feather
Drugo i treće brijanje u istom brijaču (Fatip Piccolo) je bilo dosta grublje, kao da je netragom nestala ona glatkoća iz prvog brijanja i imam utisak da je sada žilet dosta grublji i grebe po koži, čak i čupka iako je oštrina i dalje na nivou i pruža dobru izbrijanost
Nikad mi se ni sa jednim žiletom nije desilo da imam ovako nešto izuzev ako je od starta bio defektan, razočaravajuće
Wilkinson Sword jeste isto grublji žilet, ali nikad i posle više brijanja nisam imao osećaj da čupa i grebe, tek Gillette Platinum da ne pominjem - štaviše, on sa svakim sledećim brijanjem postaje sve ugodniji i zadržava dugo oštrinu
Sličan utisak je i za Feather, brijač Merkur 41c - neverovatno dobro prvo brijanje, a u drugom se već oseća grubost , s tom razlikom što nema čupkanja i grebanja kao kod Perma Sharpa
Možda se Perma Sharp ne slaže dobro sa Piccolom, videćemo kako se ponaša u drugim brijačima za konačni sud
Iskreno Gillette Platinum i Wilkinson su mi za jedan nivo bolji, a jeftiniji su i lako dostupni
Srećom zato i postoje sampleri, pa sam poručio samo 2 Perma Sharp nožića za probu  8)
« Last Edit: November 05, 2021, 09:13:14 AM by SweeneyTodd »

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Moj duh budi tvoje demone.
« Reply #95 on: December 01, 2021, 04:49:35 PM »

Винтиџ Џилет конза - ваистину конза.

7-8 бријања браде и потом још 2-3 бријања главе (овде сам очекивао још већи број, овај други број).

Али све у свему - невероватан квалитет резања длаке и одлична упареност са старим Гилете макинама.

Права ми је делиција кад се пресеку бријања савременим ДЕ ножићима са једним старовременскијим.
- Добра дела не смеју остати некажњена.

- Не заборавите да оставите на форуму што мање утисака.

The following users thanked this post: Ki30

Najnovije:

Users Online
Users: 3
Guests: 18
Total: 21