Author Topic: Stari/istupljeni zileti  (Read 3058 times)

Offline Brado21

• Iskusni brijač
Re: Šta radite sa iskorišćenim žiletima?
« Reply #15 on: February 17, 2021, 05:22:47 PM »
Meni je cilj da popunim tu flašu od 0.7 u nekom momentu. Presavijam nožiće na pola kao da idu u šavetu. Tako da, biće posla  :S) Kad se to desi definitivno neka reciklaža, možda se nešto i dobije od toliko nožića
"Everybody has a plan until they get punched in the mouth." M.T.

The following users thanked this post: YUGO BOSS

Offline filipmd

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #16 on: February 17, 2021, 05:26:54 PM »
Ja cesto bacam zilete pa ne pravim skladiste, ali u limenke od koka kole a pre toga ih naravno zamotam u papir da ne ispadnu.Nikad nisam bacio otvoren noz u kantu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

The following users thanked this post: YUGO BOSS

Offline Musa996

• Majstor brijanja
« Reply #17 on: February 17, 2021, 06:40:23 PM »
Meni je cilj da popunim tu flašu od 0.7 u nekom momentu. Presavijam nožiće na pola kao da idu u šavetu. Tako da, biće posla  :S) Kad se to desi definitivno neka reciklaža, možda se nešto i dobije od toliko nožića

Колега Брадо, пошто су од челика, можда би могли да се прекују у неки нож, да се направи дамаск шара. Можда видиш са неким ковачем у близини. Не знам колико би био јак, па и не мора, али би било фора и симбол бријачких подухвата дефинитивно.

Ја их иначе чувам у оним кутијицама од Виликнсона па тако бацим. Иначе знају да буду корисни. Једном сам купио грешком каиш за сат 26 а требало ми је 24. Једино сам жилетом успео тако прецизно да га сузим. Баби послуже око шнајдераја.

The following users thanked this post: Brado21

Offline Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #18 on: February 17, 2021, 06:46:26 PM »
Jeste da je malo van teme, ali kada je u pitanju kaiš za sat, može se koristiti i šmirgla, eventualno turpija. Ovo važi za razlike 1-2 mm, a ovaj način nije loš jer se ivice skidaju polako i prelaz se manje vidi. Ako se secne žiletom samo malo više, može da deluje ružnjikavo ili da se desi da kaiš nema dovoljno dobar oslonac.
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

Offline Musa996

• Majstor brijanja
« Reply #19 on: February 17, 2021, 07:18:40 PM »
Одлична идеја, хвала. Поента ми је била да могу да послуже за било какво прецизно сечење.

Offline Brado21

• Iskusni brijač
« Reply #20 on: February 18, 2021, 09:20:44 AM »

Колега Брадо, пошто су од челика, можда би могли да се прекују у неки нож, да се направи дамаск шара. Можда видиш са неким ковачем у близини. Не знам колико би био јак, па и не мора, али би било фора и симбол бријачких подухвата дефинитивно.

Ја их иначе чувам у оним кутијицама од Виликнсона па тако бацим. Иначе знају да буду корисни. Једном сам купио грешком каиш за сат 26 а требало ми је 24. Једино сам жилетом успео тако прецизно да га сузим. Баби послуже око шнајдераја.

Slažem se, definitivno ću probati neku sitnicu odraditi čisto simbolično za sve poduhvate :D
"Everybody has a plan until they get punched in the mouth." M.T.

The following users thanked this post: Musa996

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Moj duh budi tvoje demone.
Re: Stari/istupljeni zileti
« Reply #21 on: September 14, 2021, 12:39:27 PM »
Алиекспресжилетионизам:

- Добра дела не смеју остати некажњена.

- Не заборавите да оставите на форуму што мање утисака.

The following users thanked this post: mobajk, Babadzonka

Offline vlada035

• Iskusni brijač
Re: Stari/istupljeni zileti
« Reply #22 on: September 14, 2021, 05:14:03 PM »
Ja narucio oba modela, interesantne stvarcice.
Za tempo kojim ja trosim zilete, ove 2 kutije (pogotovu ova veca) ima da mi traju godinama...

Ova manja ima slovnu gresku, i nije samo moj primerak takav, nego je cela serija tako uradjena.

Video sam na Aliju jos par razlicitih modela, jedna je uradjena u brijackim bojama, lepo izgleda.

Najnovije:

Users Online
Users: 0
Guests: 12
Total: 12