Author Topic: Gillette Platinum  (Read 39240 times)

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Gillette Platinum
« Reply #135 on: May 26, 2019, 10:35:32 PM »
Kad sam ja bio mladji na trzistu su bili dostupni samo platinum(plavi) i stainless(crveni) zileti.
I eto u zadnjih par godina crvene ne mogu da nadjem nigde iako bih voleo da se podsetim kakvi su bili, a plavi su u drugom pakovanju. I bar u mom gradu su i oni retkost stigne neka veca zaliha u market i rasproda se za par dana 🙂
Sto se tice novog platinum-a i ja sam nabavio jednu kutijicu pa cu ga probati ovih dana. Stari je bio OK zilet

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Moj duh budi tvoje demone.
« Reply #136 on: June 05, 2019, 12:26:03 AM »
Данас у Аман Плус-у, црвени Џилет:

- Добра дела не смеју остати некажњена.

- Не заборавите да оставите на форуму што мање утисака.

The following users thanked this post: YUGO BOSS

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #137 on: July 18, 2019, 06:19:48 PM »
Upravo sam obrijao glavu novim platinumom
Ne mogu da se setim kakav je stari bio ali ovaj novi je bas prijatan u ATG
Iznenadjujuce prijatan :)
Ostaje da se dalje testira

Offline sale vš

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #138 on: August 08, 2019, 09:30:06 PM »
povlacim sve sto sam pisao u vezi ovog zileta. bio do univerexporta uzmem jednu paklicu da ga probam u merkuru 42c posto mi je u yumi bio preagresivan. 71 din je paklica.
u merkuru je odlican bez ijedne tackice brije, 5-to brijanje po redu i jos moze. za mene do sada nesto najbolje jer prvi zilet koji nisam morao simovati. do sada svaki sam morao sa 1 simom pojacati agresivnost sa platinumom to ne moram.
stvarno vredi. bas cu probati rapiru, voskhod bez sima da li je ista prica. uglavnom tabac i merkur rade najveci deo posla. tabac koristim unazad 3-4 meseca bruka kako smo se navikli jedan na drugog  8) o merkuru necu ni da pricam sa brijacem sam zavrsio svoju potragu to je to.

Offline SweeneyTodd

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #139 on: August 19, 2019, 07:47:50 PM »
Odličan ali i previše oštar i agresivan žilet, kod DE brijanja svaki iole veći pritisak odmah stvara "tačkice" (bar kada je Yuma u pitanju), u shavettu ni pod tačku razno dok se ne savlada tehnika jer samo momenat nepažnje garantuje lepe posekotine, one sa "linijom" (naučio na teži način i na sopstvenoj koži, i dan danas se vidi tih par mesta gde sam se svojevremeno iskasapio i gde su sada ređe dlačice od brade)
Posle nekoliko brijanja već postaju ugodniji i više "tolerišu"
« Last Edit: August 19, 2019, 09:35:07 PM by SweeneyTodd »

The following users thanked this post: YUGO BOSS

Offline SweeneyTodd

« Reply #140 on: April 23, 2021, 12:28:40 AM »
Evo, isti žilet mi gura jedno 8 brijanje po redu u Merkur 41c i još uvek je odličan - a imam jaku bradu i brijem se uvek na 4,5 dana nekada i više  ;)

Offline zare

• Doktor za brijanje
« Reply #141 on: May 11, 2021, 11:08:22 AM »
Da li je još neko imao "sreću" da naleti na očajnu seriju Platinuma? Da ne znam koji su žileti u pitanju, bio bih ubeđen da je ona katastrofalna serija Astre. Ne mogu da izdrže ni 3-4 brijanja, jedna strana tupa odmah ili posle jednog-dva brijanja. I kada "briju" ne obriju kako treba, čupaju... užas.

Kupljene 2 kutije pre možda 5-6 meseci u DM-u, tu ih uvek i kupujem. Jedna potrošena, drugu nemam želju da probam, sutra prelazim na Wilkinson.

Offline Estariol

« Reply #142 on: May 11, 2021, 11:23:18 AM »
Samo u DM ih i kupujem, ali pslednji put kad sam ih kupio još su bili u onom masovnom pakovanju, sad vidim da su neka pojedinačna i da je cela kutija plava, a ne belo-plava kao ranije...
"Mišljenje je kao dupe. Svako ga ima."

Offline SweeneyTodd

« Reply #143 on: May 11, 2021, 12:20:14 PM »
Imao sam ja prilike da naletim na loše pakovanje koje sam kupio u jednoj manjoj radnji, u pitanju je bilo staro pakovanje, apsolutno isto kao i original jedino što sam primetio da je sitoštampa na žiletu nešto drugačija (natpis Gillette je bio nešto tanji ili deblji, ne sećam se tačno?)
Očajni su bili - čupaju, kidaju, bukvalno ne možeš ni obraz jedan da obriješ kako treba
Trenutno koristim otvoreno novo pakovanje koje sam uzeo u lokalnom supermarketu, odlično je, nisam primetio razlike u odnosu na staro pakovanje

Offline Estariol

« Reply #144 on: September 04, 2021, 03:03:02 PM »
Samo da javim da je Platinum u plavom pakovanju meni malo grublji od onog u belom, iako je otprilike jednako oštar.
"Mišljenje je kao dupe. Svako ga ima."

Najnovije:

Users Online
Users: 1
Guests: 9
Total: 10