Poll

Fatip Gentile:

Gentile - jabuko moja, vero jedina!!!
7 (38.9%)
Bolji mi je ipak OC - Grande/Piccolo
3 (16.7%)
Jeftino, nema onu aristokratsku oholost koja me pali
1 (5.6%)
Nisam siguran, moram da ga isprobam prvo...
7 (38.9%)

Total Members Voted: 18

Author Topic: Fatip Testina Gentile  (Read 4489 times)

Online zare

• Veliki Majstor brijanja
Re: Fatip Testina Gentile
« Reply #30 on: June 08, 2018, 01:28:59 PM »
...Ili sam napravio slant, kao sto moze kod Piccola...

Kako si to uradio? Imam Piccolo i svi delovi se normalno zavrću.
Nisi me razumeo a ni ja nisam bas bio jasan  ;). Zavrcu se svi delovi odlicno i nema nikakvog pomeranja zileta kada se zavrne. Mislio sam da je zilet moguce toliko zarotirati zbog zazora koji postoji da zilet stoji toliko koso da lici na slant.

Offline vlaja

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #31 on: June 24, 2018, 01:47:31 PM »
Koristim Gentilea par nedelja i slede utisci.

Dobar! Malo agresivniji od proseka pa nije zgoreg biti oprezan. Ovo ima i dobre strane jer lepo radi i sa manje oštrim nožićima. Sa oštrijim se pretvara u veoma efikasan brijač.

Što se centriranja žileta tiče prestao sam to da radim. Jednostavno ga ubacim, zavrnem pa proverim stanje. Nekad je rezultat odmah zadovoljavajuć a ponekad to ponavljam tri četiri puta. Vodim računa da izloženost na obe strane bude jednaka. Kada je nožić malo slantiran tu nepravim problem.

Offline nevermind89

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #32 on: June 24, 2018, 06:28:44 PM »
1930te gillette napravi NEW koji savrseno drži nožić, bez potrebe za bilo kakvim nameštanjem i podešavanjem. Staviš i zavrneš. I onda 80 godina kasnije mi pričamo o podešavanju nožica, zbog ovoga ne želim da kupim fatipa koliko god dobar bio.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

The following users thanked this post: dule

Offline vlaja

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #33 on: June 24, 2018, 07:33:47 PM »
Ovo si apsolutno u pravu. Gentile sam kupio kada na našem forumu problem nije pominjan. Možda ne bih da sam znao.

Sada kažem da odlično brije jače i duže brade. Dugo vremena ga nisam koristio zbog centriranja čak sam razmišljao da ga prodam. Stavim nožić i nije mi dobro -  ko će da se zeza sa centriranjem i odustanem. U praksi sam sebi dokazao da je moguće namestiti ga samo ubacivanjem (ako treba i više puta) i proverom.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #34 on: July 08, 2018, 12:05:07 AM »
Ја мислим да центрирање жилета у бријачу и није неки проблем.
То је свега пола минута (ако не и мање, бар код мог Фатипа) посла.
По мом мишљењу, добија се на смањењу агресивности бријача, односно мањем излагању жилета, што мени много значи.
Наравно, коме одговара да је агресивнији, више "истури" жилет, и сви срећни-сви задовољни!
Не сматрам центрирање жилета као неку ману, већ као могућност да бријач што више удовољи укусима пробирљивих бријача!

Najnovije: