Author Topic: Lord L6  (Read 1832 times)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
Lord L6
« on: April 04, 2018, 01:10:03 PM »
За почетак - слике бриjача!!

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
Re: Lord L6
« Reply #1 on: April 04, 2018, 01:33:44 PM »
Као прво, да захвалим Спаркиjу на великом труду, залагању, и вољи да нам набави овакве добре "играчице"!
А такође и НУУР-у, за коначни учинак!
Пожелео сам овај бријач, зато што сам прочитао да му је глава копија главе Меркур бријача!
Бријач је јефтин, и зато сам хтео да га имам, за путовања!
Први утисак је сасвим јасан - колико пара толико и музике!
Дакле, дршка је лагана, алуминијумска, тако да претеже глава, што и није нека штета.
Глава је грубо обрађена, што се и да приметити на фотографијама.
Међутим није то толико лоше, и нисам ни очекивао да ће бити нешто епохално за цену од 7 евра.
Међитим, оно што нисам очекивао је да ће бријач бити толико добар за своју цену!
Прави приказ бријача ми је јуче Драгче описао, док смо седели и ћаскали!
А то је овако, да је бријач агресивнији у односу на Меркур 42C.
Но, опет није то она агресивност која смета и иритира. Бриjач прилично добро и прецизно брије.
Ставио сам жилет Лорд који је био стављен у кутијици са бријачем.
Ја сам јако задовољан првим бријање овим бријачем. И то што је нешто агресивнији од Меркура, не смета много, с обзиром да прилично прецизно брије.
Ја сам јако задовољан овим бријачем препоручујем га за путовања.
С обзиром на цену, вреди га имати!!!
« Last Edit: April 04, 2018, 02:57:56 PM by adams »

The following users thanked this post: nuur, mobajk, Dragce, Sparki

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #2 on: April 04, 2018, 02:06:13 PM »
 Ja sam svoj Lord L6 preuzeo na brijoskupu od vikenda. Dva puta sam se obrijao njime.
 Prvo brijanje je bilo sa Lord Platinum Class nozicem koji sam uzeo uz brijac. Odmah da kazem, nisam koristio nista iz porodice Merkur 34C i njihovih rodjaka. Ne znam koja je njihova agresivnost, ali meni je brijac u kombinaciji sa Lord PC nozicem bio preblag. Udoban jeste, ali je jako blag.
 Sinoc sam brijac upario sa PSSI nozicem i tu blagost malo popravio. Uz malo vise prelaza na nekim problematicnim mestima dobio sam savrseno brijanje. Zahvaljujuci udobnosti i neagresivnosti brijaca nije bilo iritacija (provereno Alumom i Brijoncinom).
 Jednu stvar sam samo izmenio kod samog brijaca. Skinuo sam mu drsku i stavio drsku sa Yume. Pravi mali Merkur 42C "1904" model.
 Hvala Sparkiju na trudu pri nabavci i hvala Nuuru sto je otvorio brijac za mene, da se ne mucim :)))

The following users thanked this post: Sparki

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #3 on: April 04, 2018, 02:16:41 PM »
 Jos jedan mali dodatak.
 Kao sto je Adams napomenuo, brijač je dosta grubo urađen. Završna obrada je rađena, ja bih rekao, brusilicom. Ali, sve to ne smeta postavljanju nožića u brijač. Savršeno se namešta, kako god namerno da sam to radio loše.
 Ovim putem pozdravljam Italijane koji "ručno" (to je valjda mnogo bolje nego da ga rade "nožno") prave svoj ponosni Fatip Piccolo, na obali već nekog jezera. Neradnici jedni! Ugledajte se na gospodu Egipćane, koji negde u papučama, na obali štrokavog Nila, nogama prave brijač koji SAVRŠENO prima nožić svaki put. Ma che cazzo fai, ragazzi?!

Offline aleks

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #4 on: April 04, 2018, 04:29:31 PM »
Ja sam svoj Lord L6 preuzeo na brijoskupu od vikenda. Dva puta sam se obrijao njime.
 Prvo brijanje je bilo sa Lord Platinum Class nozicem koji sam uzeo uz brijac. Odmah da kazem, nisam koristio nista iz porodice Merkur 34C i njihovih rodjaka. Ne znam koja je njihova agresivnost, ali meni je brijac u kombinaciji sa Lord PC nozicem bio preblag. Udoban jeste, ali je jako blag.
 Sinoc sam brijac upario sa PSSI nozicem i tu blagost malo popravio. Uz malo vise prelaza na nekim problematicnim mestima dobio sam savrseno brijanje. Zahvaljujuci udobnosti i neagresivnosti brijaca nije bilo iritacija (provereno Alumom i Brijoncinom).
 Jednu stvar sam samo izmenio kod samog brijaca. Skinuo sam mu drsku i stavio drsku sa Yume. Pravi mali Merkur 42C "1904" model.
 Hvala Sparkiju na trudu pri nabavci i hvala Nuuru sto je otvorio brijac za mene, da se ne mucim :)))

Ko ima MEM metalic, drška od pomenutog odlično leže na glavu L6 - iste je dužine kao originalna aluminjumska ali je teža (i lepša), i menja balans nabolje  ;)

The following users thanked this post: mobajk

Offline djepeto

• Majstor brijanja
« Reply #5 on: April 27, 2018, 09:23:50 PM »
Velika zahvalnost motoru ekipe Sparkiju koji je vukao loptu preko celog terena i poslao je kapitenu Nuur-u. :smiley:
Velika zahvalnost Nuur-u koji je uputio zavrsni pas radi konacnog cilja koji je realizovan. :smiley:
Ovih dana cu obaviti prvo brijanje Lord brijacem, a onda i utisci.

The following users thanked this post: nuur, Sparki

Offline simbatam

• Početnik
  • *
    • Email
« Reply #6 on: April 28, 2018, 11:58:37 AM »
Mislim da sam najgori od sve dece, jer sam Lord preuzeo tek pre nekoliko dana. Još jednom hvala Saprkiju za ovu akciju i Nuur-u za isporuku.
Moje iskustvo sa brijačima je skromno (nešto plastično, mem i yuma) tako da su utisci relativni i subjektivni...
Koliko me masivnost glave oduševila, toliko me ručka zbunila - kao da je sa nekog drugog brijača. Najviše me brine koliko će trajati navoj u tako lakom i verovatno mekom materijalu.  Sa MEM ručkom sve mi je izgledalo skladnije (tek sam kasnije video taj savet od aleksa). Glava je po mojoj meri - blaga i dozvoljava nervozu, a žilet iz original pakovanja (prvo brijanje) me namučio - ili nije bio oštar ili mi treba vremena da se naviknem na "sve novo i drugačije". U svakom slučaju Lord Platinum (drugo brijanje) mi je ostavio bolji utisak. Jedva čekam da stavim Astru.
Preuzimanje pošiljke od Nuur-a sam iskoristio da obnovim zalihe žileta (Astra) i sapuna (Vreto, Dendi). Vreto sam već koristio, a Dendi prvi put upotrebljavam. Za sada je Vreto moj favorit ali sačekaću da vreme učini svoje, možda se i utisci promene.
Rezime prvih Lord brijanja bio bi  - dobra kupovina, odličan odnos cena/kvalitet.

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #7 on: April 28, 2018, 12:41:07 PM »
Lord L6 upariti sa ostrijim nozicem. Meni PSSI u njemu broji vec i ne znam koje brijanje.
Brijac je vrlo blag, ali malum pidesavanjem ugla (priblizavanjem drske licu) mu se povecava efikasnost. Nozic se sam postavlja ne svoje mesto uvek savrseno i ujednaceno sa ibe strane.
Sa ovim brijacem stvarno nikada nemam iritacije posle brijanja iako zbog njegove "blagosti" mora vise puta da se prelazi preko problematicnih mesta.

Offline mobajk

• Doktor za brijanje
« Reply #8 on: April 28, 2018, 07:07:03 PM »
Evo i da se ja zahvalim Sparkiju na akciji nabavke i isporuke Lord L6 brijača , hvala druže . Od kako mi je stigao koristim samo njega , prvo sa plavom Astrom a posle sa Lord žiletom koji je stigao sa njim u pakovanju . Ja sam oduševljen kako lepo i ne agresivno brije a plus i bez iritacija . Jeste mu drška lagana ali mu ni to ne smeta a i lepo mu i ona stoji . Probaću i sa MEM drškom kao što je Aleks predložio , a i sa YUMA drškom po savetu Limozine .
 Za mene odličan 5 !

Offline djepeto

• Majstor brijanja
« Reply #9 on: May 03, 2018, 08:48:49 PM »
Malo cas je palo i prvo brijanje ovim brijacem. U prvi mah sam pomislio da je malo agresivniji, medjutim pravo nalazenje ugla donosi vrlo ugodno brijanje, i to kada se naslanja vise poklopac glave, a ne branik.
Glava je taman dovoljno teza od drske i to mi odgovara. Sasvim je lepo uradjena, cvrsta, masivna i osecam neku sigurnost u toku brijanja.
Drska odlicno lezi u ruci, a zbog malih rezbarija na povrsini, brijac nigde ne bezi.
Sve je proslo bez iritacija, a brijanje glave je bilo posebno dobro. U toku rada brijac je bio vrlo tih. Ovog puta sam koristio Wilki Sword, ali cu probati i sa drugim ziletima, a mozda i drskama kao sto kazu kolege u postovima iznad.
Brijac jako lepo izgleda i ja sam veoma zadovoljan!

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #10 on: May 04, 2018, 11:32:49 PM »
Djepeto, и jа сав исто у први мах осетио да jе бриjач агренивниjи, али jе баш нве онако касо си описао!
Мислим да jе оваj бриjач право откриће!!!
Итекако jефтин, али одлично и прецизно бриjе!што се тиче агресивности-права мера!!
Таман толико "агресиван", да лице буде лепо и чисто обриjано.
« Last Edit: May 04, 2018, 11:53:59 PM by adams »

Offline Kibo

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #11 on: June 05, 2018, 09:57:38 PM »
Ево да и ја поделим прве утиске о овом бријачу. Пре свега благодарим госин.Limoozini на уступљивању овог бријача. Бријач је дефинитивно агресивнији од Меркура 34c, и по агресивности је ближи  Фатип ђентилеу, самим тим није за сваки дан, бар не за моје лице. О самој изради је све већ речено, немам ту шта додати.
Ја сам у Лорду користио полсилвер и са овим жилетом, бријач је ефикасан али захтева више опрезности за браду стару само један дан. Вреди га пробати са мем ручком и неким мање оштријим жилетом, па ћемо видети.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #12 on: June 05, 2018, 10:30:13 PM »
Драго ми jе што си упоредио са Меркуром 34C, jер сам са дефинитивно загреjао pа jедну 34-ку али не "C" него "G"..."значи тозла брате"!!!
Слажем се да jе агресивниjи али не и ефикасниjи од Меркура, иако jе врло врло ефикасан и мене баш лепо бриjе.

Offline Kibo

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #13 on: June 06, 2018, 10:03:49 PM »
Poslušah savet iskusnijih i turih mem dršku na Lord, dobija se ubica brijač. Ali, ne lezi vraže, zajeb sa voskhod žiletom. Da li ja ne znam ili mi ovaj žilet ne odgovara, stvarno nisam siguran, čupao me na jednodnevnu bradu. Vadim isti iz Lorda i stavljam polsilver, i ubica se rađa. Vrlo ugodno brijanje bez iritacije, sa mem drškom, Lord brije težinom i približava se merkuru 34c po efikasnosti.
Adamse, ja sam toliko zavoleo 34c da hoću i 34g, iz čistog hira, "jer sam tako u mogućnosti". :-D

The following users thanked this post: adams

Najnovije: