Author Topic: Palmira Sapun za brijanje, Albus - Novi Sad  (Read 110126 times)

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
Re: Palmira Sapun za brijanje, Albus - Novi Sad
« Reply #360 on: June 06, 2018, 11:06:44 PM »
Мени се то исто једаред десило. Није ми се свидео мирис сапуна кад не ставе ту бадемасту арому.
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Offline zare

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #361 on: June 07, 2018, 08:52:11 AM »
Meni se cini da miris zavisi od starosti sapuna. Sto mladji sapun to vise mirise na Karbofix. Sapuni kupljeni na istom mestu u isto vreme, proizvodnja oktobar 2017. su imali drugaciji miris nekoliko meseci kasnije, bilo je manje Karbofixa a vise badema.
Isto je i kada se sapun koristi. Sto duze koriscenje to je miris badema jaci.
To je bar moje iskustvo sa nekoliko sapuna iz iste serije, da li se serije medjusobno razlikuju i kako, to ostavljam iskusnijima.

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #362 on: June 07, 2018, 05:19:17 PM »
То је друго, ово коментарисасмо да некад уопште и не ставе мирис!  :shocked:

''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Offline brankod

• Početnik
  • *
    • Email
« Reply #363 on: June 08, 2018, 03:44:52 PM »
Tačno je za taj miris, nekada ga ima više, nekada manje.Meni lično bolje da ga ima manje.Elem, da ostavim neki zaključak o ovom proizvodu.Od kada sam počeo da ga koristim sa hladnom vodom, tako veliku količinu dobre pene pravi, da mi je postao prvi izbor za brijanje u poslednje vreme.Dakle, natopite dobru četku pre pravljenja pene, ja čak sipem malo vode i u posudu gde mi je sapun i to je to.

Offline Zivko II

• Početnik
  • *
« Reply #364 on: September 22, 2018, 01:40:19 PM »
Ja ima dve neotvorene jednu sam dotera bio do kraja kad sam je koristio skoro goinu dana medjutim presao sam na Palmolive kremu jer palmira isusuje.Sad neznam sta da narucim gledam Proraso,Speick ,Omegu
Sjajan sapun.Evo nekad sam ga cak i kudio da isusuje,pa losa pena a u stvari niti mi je tehnika bila dobra kao danas niti sam imao dobre cetke.Vreme je najbolji brijacki sudija  :DPre shave maslinovo ulje i ovo je super sapun.

Offline sale vš

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #365 on: September 22, 2018, 01:41:30 PM »
Probaj fonex gummy da vidiš šta je preshave 😉 braća turci kad naprave to je proizvod

Послато са Lenovo A2010-a уз помоћ Тапатока

The following users thanked this post: Zivko II

Offline Игор В.

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #366 on: September 23, 2018, 12:50:25 PM »
Ja ima dve neotvorene jednu sam dotera bio do kraja kad sam je koristio skoro goinu dana medjutim presao sam na Palmolive kremu jer palmira isusuje.Sad neznam sta da narucim gledam Proraso,Speick ,Omegu
Sjajan sapun.Evo nekad sam ga cak i kudio da isusuje,pa losa pena a u stvari niti mi je tehnika bila dobra kao danas niti sam imao dobre cetke.Vreme je najbolji brijacki sudija  :DPre shave maslinovo ulje i ovo je super sapun.
Баш ми је згодно наишла ова твоја објава за неки мој утисак о јучерашњем бријању са Палмиром. Наиме, био сам је једном пробао и она је и дошла као ротацијска замена за Арка, баш са идејом кад ми се не мили да нешто друго испробавам да онда насрнем на њу и да буде нека врста истраживања могућности с обзиром да има ту формулу која садржи говеђи лој (колико сам схватио, исправите ме ако грешим) и да би послужила као репер у односу на сличне сапуне других произвођача.
Умио сам се, након туширања, хладном водом, те и Палмиру наквасио пристојно, четка је Јаки бела дршка са црном синтетиком те сам нанео Палмиру испрва на лице и то у повећој количини а онда и са четком прешао по сапуну једно 15-ак секунди и започео израду на лицу. Добио сам маснију, густу и постојану пену која ми је одрадила посао можда и боље него сви сапуни које сам до сада испробао (Арко, Палмолив, Табак, Шпајк, Барбус, Мичелс Вул Фет, Врето, Денди Фидел, Проразо бела крема, Веледа крема). Написах можда баш зато што нисам довољно дуго у овој врсти бријања па не могу баш да тврдим али се та моја оцена базира на једној мени битној чињеници - када сам завршио моје класично бријање од три прелаза и поправки а са истом апаратуром (Бразилера и већ три пута коришћен Feather жилет) добио сам безмало савршен ББС. Ово напомињем јер разрада и наношење су били слични као и са осталим сапунима, а не верујем да сам ишта битно другачије радио осим хладне воде која боље разради Палмиру него топла. Оно што ми јесте помало засметало је брзо сушење сапуна на лицу, дакле, како се лепо нанесе потребно је, по мени, и кренути са бријањем јер сам имао утисак да након већ минут се сапун благо стврдњава и онда отежава бријање. Оно што истичем као велики плус је тај моменат да је таква пена размекшала и повукла са собом скоро сву длаку те је Бразилера нежно и рутински одрадила свој део посла са Перцем.
Наравно да ћу и даље са њом експериментисати а и упоређивати са осталим сапунима које имам али ме веома пријатно изненадила и у односу на моје прво раније бријање са њом али тада дефинитивно нисам оволико успео да је разрадим те је и овакав резултат изостао.
Додао бих још само да је мирис, по мени, заправо мирис марципана и да је чињеница да доста подсећа на мирис Карбофикс лепка за папир, али сумњам да у Карбофиксу има оволики проценат бадема колики је можда у Палмири а који би требало да је основа и тог мириса.
Интересантно је, заправо, и сазнати који је производ пре настао - Карбофикс или Палмира, јер све време се провлачи да мирис Палмире подсећа на Карбофикс а можда је Палмира као производ настао раније у односу на Карбофикс. Ако ко зна датуме, нека подели са нама, било би занимљиво знати и тај податак.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
« Last Edit: September 23, 2018, 12:54:57 PM by Игор В. »

Offline Zivko II

• Početnik
  • *
« Reply #367 on: September 23, 2018, 02:54:31 PM »
Probaj cella sapun ako ti se svidela palmira.Meni su nekako ta dva sapuna najslicnija s tim sto je cella jedna od najboljih komercijalnih za mene.Posebno mislim na ciglu od 1kg .

Offline zare

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #368 on: September 23, 2018, 03:04:50 PM »
Dodaj jos vode na Palmiru u odnosu na kolicinu koju si do sada koristio, mozda se iznenadis. Bez obzira sto ti se cini da je dovoljno ili cak previse.

Offline Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #369 on: September 23, 2018, 03:20:22 PM »
Postoji kod Palmire još jedan štos koji sam saznao na ovom forumu, a koji deluje: dobro je da pri izradi pene koristiš hladnu vodu, jer ona iz bojlera obično sadrži više kamenca. Naravno, ako je bojler nov, onda je svejedno kakvu vodu koristiš. Probaj sa hladnom, meni su utisci bili veoma dobri.
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

Offline micurin

• Početnik
  • *
« Reply #370 on: September 23, 2018, 07:25:54 PM »
Palmiru koristim odavno,i zajedno sa sapunom Arko su za mene nezamenjlivi.Uposudi u kojoj je sapun kada uradim penu,ja je ostavim da se "odmori"nekad mozda i desetak minuta.Pa ponovo uz malo vode doteram gustinu pene.Za mene uzhivanje.Pozdrav

Offline Игор В.

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #371 on: September 25, 2018, 11:05:02 AM »
Probaj cella sapun ako ti se svidela palmira.Meni su nekako ta dva sapuna najslicnija s tim sto je cella jedna od najboljih komercijalnih za mene.Posebno mislim na ciglu od 1kg .
Ћелу чекам да некако наиђе за пробу, она ми је на списку за набавку поред Баристер и Ман-а, Хаслингера и Севиље. Ако је којим случајем имаш довољно за пробу, радо бих је упоређивао са осталим сапунима.

Offline Игор В.

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #372 on: September 25, 2018, 11:07:28 AM »
Dodaj jos vode na Palmiru u odnosu na kolicinu koju si do sada koristio, mozda se iznenadis. Bez obzira sto ti se cini da je dovoljno ili cak previse.
Изненадних се, нема шта. Лети по купатилу и где хоћу и где нећу а успех некако да је савладам. Прешао сам на израду из чанчета и са Јаки Моком, па је била мало и другачија прича него прошли пут. Свакако је добра и даље, на моје велико задовољство.

Offline Игор В.

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #373 on: September 25, 2018, 11:08:55 AM »
Postoji kod Palmire još jedan štos koji sam saznao na ovom forumu, a koji deluje: dobro je da pri izradi pene koristiš hladnu vodu, jer ona iz bojlera obično sadrži više kamenca. Naravno, ako je bojler nov, onda je svejedno kakvu vodu koristiš. Probaj sa hladnom, meni su utisci bili veoma dobri.
Тако и беше, искористих савет са форума те је након туширања лице још умивено млаком водом а пена је рађена потпуно хладном, из посуде.

Offline Игор В.

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #374 on: September 25, 2018, 11:10:57 AM »
Palmiru koristim odavno,i zajedno sa sapunom Arko su za mene nezamenjlivi.Uposudi u kojoj je sapun kada uradim penu,ja je ostavim da se "odmori"nekad mozda i desetak minuta.Pa ponovo uz malo vode doteram gustinu pene.Za mene uzhivanje.Pozdrav
Ово ћу пробати наредног пута, хвала за савет.
Пробај да добавиш Барбус сапун ако га до сада ниси пробао. Има ту неку сличну мирисну ноту попут Арка али је, чини ми се, занимљивији за бријање.

Najnovije: