Author Topic: YUMA  (Read 2981 times)

Offline SweeneyTodd

• Veliki Majstor brijanja
Re: YUMA
« Reply #405 on: October 04, 2021, 05:12:21 PM »
I kod Solune koju imam je slično kao kod Yume - jedna strana žileta je izloženija, pa ima blaža i agresivnija strana, pokušao sam više različitih načina posle xyz puta sam jednostavno digao ruke jer je to prosto tako  8)
I nije to samo tako kod šklj brijača - kod mene Merkur 41c i Fatip Piccolo dosta često imaju ovaj problem dok ih koristim, i moram više puta da odvrćem i zavrćem brijač kako bi sečivo bilo ravnomerno raspoređeno duž obe strane
A recimo kod Muhle R41 uvek sve bude ravnomerno, bar u većini slučajeva

Offline maki101

• Mladi brijač
  • **
« Reply #406 on: December 01, 2021, 11:24:21 AM »

Par puta sam je video kod kineza i razmišljao dal da je uzmem, juče je opet vidim gledam, tanko, lako, ne uliva poverenja nikakvo, al brate mili 50din cena, reko aj bar ću jednom da je probam.
Danas uzmem da se brijam sa yumom, krenem da nameštam žilet, landara ko lud, reko to je to, ništa to nevalja. Al se namučim da namestim kad sam već krenuo, nasapunjam se palmirom, prvi potez Yumom i odmah osmeh na licu koji je vredeo više od cene brijača. Skida bradu od 4 dana lagano, bez neke preterane agresivnosti, sve u svemu užitak u brijanju. Svakako nije brijač za duže staze sobzirom na kvalitet izrade i probleme koje ima oko centriranja žileta ali po ceni koja je duplo manja od većine jednokratnih plastikanera svakako je zadovoljstvo probati ga i koristiti ga povremeno.

Offline Limoozina

• Majstor brijanja
« Reply #407 on: December 01, 2021, 01:44:43 PM »

Par puta sam je video kod kineza i razmišljao dal da je uzmem, juče je opet vidim gledam, tanko, lako, ne uliva poverenja nikakvo, al brate mili 50din cena, reko aj bar ću jednom da je probam.
Danas uzmem da se brijam sa yumom, krenem da nameštam žilet, landara ko lud, reko to je to, ništa to nevalja. Al se namučim da namestim kad sam već krenuo, nasapunjam se palmirom, prvi potez Yumom i odmah osmeh na licu koji je vredeo više od cene brijača. Skida bradu od 4 dana lagano, bez neke preterane agresivnosti, sve u svemu užitak u brijanju. Svakako nije brijač za duže staze sobzirom na kvalitet izrade i probleme koje ima oko centriranja žileta ali po ceni koja je duplo manja od većine jednokratnih plastikanera svakako je zadovoljstvo probati ga i koristiti ga povremeno.
Da li možes, kad stigneš, da postaviš jednu sliku samo base plate-a ove Yume?

Offline SweeneyTodd

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #408 on: December 01, 2021, 02:47:50 PM »
Meni ovo deluje kao kineska kopija Yume, bilo je priče o njoj u temi - prava Yuma ima reckavu ivicu baseplate-a i cap je od zamaka kao i ceo brijač dok je kod kopije od plastike (ili su neki delovi od plastike, ne sećam se tačno), isto je "stajling" natpisa drugačiji kod kopije
Inače, jedan od najptocenjenijih brijača pored plastičnog Wilkinsona i jedan od mojih omiljenih - veoma efikasan i prilično agresivan, iako nakaradno izgleda, nije ista izloženost sečiva sa obe strane, niti je gap ravnomeran između sečiva i bara, nisam primetio da smeta prilikom brijanja uopšte sem što je jedna strana blaža usled manje izloženosti žileta
Dok se sa žutim BIC-om na jedvite jade brijem u Merkuru 41c, ovde sa istim žiletom skida bradu kao sa kosilicom ali bukvalno  8)
« Last Edit: December 01, 2021, 04:30:14 PM by SweeneyTodd »

Offline maki101

• Mladi brijač
  • **
« Reply #409 on: December 01, 2021, 02:53:49 PM »
Evo je, verovatno je kopija kopije ali i dalje radi :)

Offline Limoozina

• Majstor brijanja
« Reply #410 on: December 01, 2021, 04:40:49 PM »
Evo je, verovatno je kopija kopije ali i dalje radi :)

Sve što si rekao je tačno.  ;)

Najnovije:

Users Online
Users: 4
Guests: 22
Total: 26