Author Topic: Ikon tech  (Read 531 times)

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
Ikon tech
« on: February 19, 2021, 12:37:50 AM »
Kao po starom dobrom obicaju kad radim trecu smenu ujutru dolazi postar sa paketima i budi me u 10 :)

I mogu reci da sam razocaran kvalitetom. Narocito kad za brijac kazu da ima veoma male tolerancije. Mislim sve je ok ali navoj nije bio dobro obradjen, bilo je otpora dok sam ga zavrtao. Sad se valjda malo razradio ali kad nesto kupis lose pitanje je koliko ce trajati

Pored toga brijanje. Koristio sam gilette yellow koji mi je inace najbolji zilet. Nekako nije neki osecaj bio ali na nekim mestima skida dlaku bolje od R41. Mozda trazi drugaciji tip zileta

Sve u svemu grub osecaj i dlake su pocele da izbijaju svega posle par h. Ostaje jos da se testira, prvi utisak nije bas najpovoljniji
Sutra kacim neke slike

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Ikon tech
« Reply #1 on: February 20, 2021, 05:19:52 PM »
screen shot capture

Mozda sam u toku prvog brijanja bio malo napet zbog agresivnosti ovog brijaca i stvari koje sam procitao o istom 🙂 Evo drugo brijanje potpuno sam opustio ruku i bilo je super.
U jednom trenutku sam uzeo R41 da napravim malu komparaciju, i samo cu reci da je R41 mnogo blazi, i mnogo bolje klizi, ali ne daje izbrijanost kao ovaj.

Za sada jedina zamerka na lose obradjen navoj, realno sad ide ok, i znam da ce trajati godinama, ali opet kontrola kvaliteta je zakazala i to govori dosta o firmi :/

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #2 on: February 25, 2021, 06:25:07 PM »
I tako sasvim slucajno i bez nekog dugog planiranja narucim ja ovaj brijac 🙂

Prvo sam razmisljao o nekim osrednje agresivnim brijacima i onda malo poceo da citam strane forume i shvatim - sta ako mi ne legne tako neki? Posle toga sam gledao malo ponudu i kad sam video aluminijumsku buldog drsku vec sam ga zamislio u ruci 🙂😎
Ubrzo stize paket i prvo sledi razocarenje - navoj nije bio obradjen kako treba, malo viska materijala. Srecom spalo je posle par zavrtanja, posle toga se ne usudjujem da gledam navoj jer cesto sto vise gledam nesto sto nije ok novo to imam vecu zelju da istu stvar prodam. Sto i nije resenje jer i sa losim navojem ce me smoriti pre nego sto se potrosi

E sad posle par brijanja - iznenadjujuce dobro brije. Stavise dosta sam hvalio R41 u svojim postovima, ali ovo omogucava jos bolju izbrijanost. I to sa R41 recimo se desavalo kad brijem glavu da moram da radim popravke i povecavam malo pritisak, dok je sa ovim brijacem to u smanjenoj meri.
Sto se tice povreda, prvi put dok mi je bila ukocena ruka zbog straha gledajuci gap, bilo je par tackica, sada kada sam se opustio nista 🙂 Crvena koza u vidu iritacije na standardnim mestima, bez obzira kojim se brijacem brijao, koja se brzo umiri 😎

Sve u svemu ocekivao sam veci kvalitet. Sto se tice samog brijanja, samo cu reci da sam prodao R41 koji sam mislio da nece biti skinut sa trona na kom je dugo. Pitam se koji ce zameniti ovog jednog dana 😶 Za ove pare prezadivoljan ucinkom

Online milostdr

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #3 on: February 25, 2021, 06:49:34 PM »
Hvala na recenziji. Drago mi je što si našao brijač po potrebama i svojoj meri. Posebno sam ti zahvalan, što si predstavio ovaj brijač u svojoj zasebnoj temi. Ujedno i tema za razmišljanje ostalima koji pišu/nepišu o brijačima koji se nisu pominjali na forumu
Jer ovo znači podosta, budućim korisnicima koji se premišljaju oko izbora brijača, baš kao i ti što si nedavno tražio savete oko kupovine. Neka te služi dobro i pruži očekivano brijanje :icon_beer:
Poliranje i čišćenje brijoopreme - kontakt na PP

The following users thanked this post: YUGO BOSS

Offline Duskos

• Doktor za brijanje
« Reply #4 on: February 25, 2021, 07:40:38 PM »
I tako sasvim slucajno i bez nekog dugog planiranja narucim ja ovaj brijac 🙂

Prvo sam razmisljao o nekim osrednje agresivnim brijacima i onda malo poceo da citam strane forume i shvatim - sta ako mi ne legne tako neki? Posle toga sam gledao malo ponudu i kad sam video aluminijumsku buldog drsku vec sam ga zamislio u ruci 🙂😎
Ubrzo stize paket i prvo sledi razocarenje - navoj nije bio obradjen kako treba, malo viska materijala. Srecom spalo je posle par zavrtanja, posle toga se ne usudjujem da gledam navoj jer cesto sto vise gledam nesto sto nije ok novo to imam vecu zelju da istu stvar prodam. Sto i nije resenje jer i sa losim navojem ce me smoriti pre nego sto se potrosi

E sad posle par brijanja - iznenadjujuce dobro brije. Stavise dosta sam hvalio R41 u svojim postovima, ali ovo omogucava jos bolju izbrijanost. I to sa R41 recimo se desavalo kad brijem glavu da moram da radim popravke i povecavam malo pritisak, dok je sa ovim brijacem to u smanjenoj meri.
Sto se tice povreda, prvi put dok mi je bila ukocena ruka zbog straha gledajuci gap, bilo je par tackica, sada kada sam se opustio nista 🙂 Crvena koza u vidu iritacije na standardnim mestima, bez obzira kojim se brijacem brijao, koja se brzo umiri 😎

Sve u svemu ocekivao sam veci kvalitet. Sto se tice samog brijanja, samo cu reci da sam prodao R41 koji sam mislio da nece biti skinut sa trona na kom je dugo. Pitam se koji ce zameniti ovog jednog dana 😶 Za ove pare prezadivoljan ucinkom

Dok ovo citam sve sam sigurniji da bi ti trebao probati Barbasol "floating head" odgovorno tvrdim da je to jedan od brijaca sa najboljim odnosom ucinkovitost/udobmost.

The following users thanked this post: YUGO BOSS

Najnovije:

Users Online
Users: 2
Guests: 40
Total: 42