Author Topic: ТДС сапуни за бријање из Белорусије/TDS sapuni za brijanje iz Belorusije  (Read 3451 times)

Offline Neša

• Doktor za brijanje
Re: ТДС сапуни за бријање из Белорусије
« Reply #45 on: February 04, 2021, 07:24:07 PM »
Michurin, ako pravi problem, dovoljno je da se ovo kopira: https://xn--d1a0ab.xn--90ais/

Može i da se kopira ovo: https://тдс.бел/

Prva varijanta se zove punycode, a ako nekome zatreba da konvertuje nazive sajtova sa drugog pisma može da ide na sledeću adresu: https://www.punycoder.com/

I meni je bio problem jer nemam ćiriličku tastaturu ali ima dosta online konvertera koji mogu da odrade posao. Dovoljno je ukucati u Googleu cir to lat i lako ćeš naći sajt za konverziju.
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

The following users thanked this post: floyd, Babadzonka

Offline vlados

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #46 on: February 04, 2021, 07:36:24 PM »
Ima dosta poklonika formule 2.19 na ruskom forumu, tako da ste možda u prednosti u odnosu na nas. Svakako vi jedini imate sve formule u kolekciji :) tako da ćr biti zanimljivo da ih uporedite i napišete utiske.
Mene posebno zanima  Каяпут losion.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
« Last Edit: February 04, 2021, 07:41:01 PM by vlados »

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #47 on: February 04, 2021, 07:58:00 PM »
Ima dosta poklonika formule 2.19 na ruskom forumu, tako da ste možda u prednosti u odnosu na nas. Svakako vi jedini imate sve formule u kolekciji :) tako da ćr biti zanimljivo da ih uporedite i napišete utiske.
Mene posebno zanima  Каяпут losion.

Iskreno, nisam imao nameru da pravim bilo kakvu kolekciju. A kako nisam voljan da budem jedini, (jedan ko nijedan), nachichu nachin da podelim te formule.
Za pochetak mogu da kazhem, da po mirisu ovo deluje lekovito.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

A man who works with his hands is a laborer; a man who works with his hands and his brain is a craftsman; but a man who works with his hands and his brain and his heart is an artist. ~Louis Nizer (1902–1994)

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #48 on: February 06, 2021, 01:11:09 PM »
Michurin, ako pravi problem, dovoljno je da se ovo kopira: https://xn--d1a0ab.xn--90ais/

Može i da se kopira ovo: https://тдс.бел/

Prva varijanta se zove punycode, a ako nekome zatreba da konvertuje nazive sajtova sa drugog pisma može da ide na sledeću adresu: https://www.punycoder.com/

I meni je bio problem jer nemam ćiriličku tastaturu ali ima dosta online konvertera koji mogu da odrade posao. Dovoljno je ukucati u Googleu cir to lat i lako ćeš naći sajt za konverziju.
Uspelo je, hvala na pomochi.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

A man who works with his hands is a laborer; a man who works with his hands and his brain is a craftsman; but a man who works with his hands and his brain and his heart is an artist. ~Louis Nizer (1902–1994)

Offline Kibo

• Veliki Majstor brijanja
    • Email
« Reply #49 on: February 07, 2021, 08:26:50 PM »
Ево да речем и ја коју о бјелоруском 'п'артизану. Код мене су се обрели Лано пачули и ветивер, и надасве премирисни Сандал. Какви врхунски сапуни за никакве паре...
Ко је имао прилику да пробаo Pxoenix and Beau, oви сапуни су по мени најсличнији њима, Лано је оригинал Спитфајер. Дају густу и масну пену, штите кожу а тзв. резидуална клизавост је таква, да можеш да се обријеш само преко тога у другом прелазу. Сапун сам "напао" Флојдовим јазавцем, који направи кило пене у моменту.
Стварно врхунски, апсолутно исплативи и за сваку препоруку...
Милоше, фала ти ка брату!

The following users thanked this post: milostdr

Offline hordak

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #50 on: February 07, 2021, 09:18:17 PM »
Dobih i ja od Miloša na probu TDS-ov April 19.

Miris je prijatan, sa cvetnim notama, ali ne previše sladunjav, čak mi se pričinjava miris anisa (kažem namerno pričinjava jer se u opisu nigde ne pominje).
Vrlo lako sam napravio penu, sa ne skroz oceđenom četkom, bez dodavanja kapi vode. Ista je bila sjajna i kremasta, nagoveštavajući dobro brijanje. 
Tako je i bilo. Sama pena je postojana, nije nestajala sa lica. Klizavost sapuna je više nego dobra! Posle blagog umivanja između prelaza, koža i dalje ostaje klizava.
Ukratko, jako je teško naći neku zamerku sapunu, i definitivno može da stane na crtu sa mnogo jačim imenima.

Imao sam priliku da pomirišem i ostale TDS sapune... Kolega michurin je napisao: "da po mirisu ovo deluje lekovito", ja bih rekao da su mirisi nekako "travarski". Možda se neće svima svideti, ali bez obzira, ako posmatramo odnos cena/kvalitet, TDS je u samom vrhu! 

Offline milostdr

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #51 on: February 18, 2021, 05:57:18 PM »
Eto posle duže pauze, danas na redu je recenzija sapuna sa aktivnim ugljem "У".

Opis na sajtu je: Sapun sa formulacijom 4, sa nežnim i blagim piling efektim. Ne sadrži cimet i mentol. Težak i muževan miris sa čajevcem, blago lekoviti, sa gorko slatkim nijansama nane. I jedan onako čudan opis, specifična aroma za AMATERE. Šta god Artjom time hteo reći, sve jeste samo nije za amatere.
Kaže dalje, crni sapun za brijanjem sa aktivnim ugljem breze, sa efektom blagog pilinga. Koji pomaže da se koža očisti i "prodiše". Posebno namenjen za korisnike sa masnom ili kombinovanom kožom. Vidim dalje da piše podebljano da se sapun isporučuje od skoro u plastičnim kutijama. Opet jedan plus, jer korisnici su odreagovali i proizvođač je odgovorio na njihove specifične zahteve. Moj sapun je došao u alu kutiji od 100 ml, a težine je 85 grama. Odlična kutija, identična sapunima "Dendi". Rok je kao kod ostalih, 24 meseca od datuma punjenja i isti je označen na poleđini kutije gde je i dvojezično objašnjenje sastava sapuna.
Malo je pisano na sajtu, a i ovde, svi TDS proizvodi su prošli rigoroznu kontrolu sastava njihovih proizvoda i rezultati istraživanja i odobrenja se mogu videti na sajtu ecogolik.ru

Moj prvi utisak je sjajan. Voli vodu, kao i ostali sapuni iz TDS asortimana. Pena se dobija lako, na bilo koji način u zavisnosti od navike i potrebe korisnika. Za recenziju sam koristio Jaguar četku od prirodne svinjske dlake. Nastala je bogata i obilna krempena. Malo je čudan osećaj videti svetlosivu penu na četki, dobro da nije roze jer sam viđao takve. Odlične klizavosti, gde posle prelaza više puta se moram isprati vodom da bih skinuo penu. Osećaj je prelep na koži, blago hladi tokom brijanja i nakon brijanja. Ne oseća se da gori koža i da peče, svakako za to je zaslužna nana u sapunu i odsustvo mentola. Koža nakon brijanja je čista, gipka i hidrirana. Meni sapun prija, za večernje brijanje posebno. Tada mi je najmasnija koža, i primetan je efekat ugljena breze kako lepo očisti kožu.

« Last Edit: February 18, 2021, 07:06:16 PM by milostdr »
Poliranje i čišćenje brijoopreme - kontakt na PP

The following users thanked this post: YUGO BOSS, hordak, Neša, Babadzonka, Dzoni, Musa996

Offline Petar86

• Iskusni brijač
« Reply #52 on: February 18, 2021, 11:00:08 PM »
Još jedna u nizu sjajnih recenzija.
Miloše, hvala ti!

Offline vlados

• Majstor brijanja
    • Email
Predstavljeni novi proizvodi na TDS kozmetika. Sapun, AS i tvrdi prišejv. Mogu se dobiti besplatno uz kod koji zavisi od visine narudžbe ostalih proizvoda... možda nekom može da znači informacija ako namjerava da naručuje.
https://xn--d1a0ab.xn--90ais/2021/02/promo-f21/

Offline milostdr

• Doktor za brijanje
    • Email
Hvala @vlados.

Pošto je u ranijim postovima bilo zainteresovanih forumaša za grupnu kupovinu, ajde javite se ja bih opet nešto da poručim.
Poliranje i čišćenje brijoopreme - kontakt na PP

Offline zare

• Doktor za brijanje
Ako bude bilo mesta, ja bih komad-dva.

Offline vlados

• Majstor brijanja
    • Email
Akcija je do 5-og marta, zaboravih da napišem i broj kupona za besplatene proizvode je ograničen. S obzirom na sve veću polularnost proizvoda, preporuka je da se što prije poruči

Offline Petar86

• Iskusni brijač
Na veliko zadovoljstvo kože moga lica i vrata, jutros sam započeo druženje sa zimzelenom klekom.
Miloš je u dosadašnjim komentarima dao prikaz, između ostalog, i ovog sapuna.
Biću koncizan i napomenuti, da se što se tiče pakovanja i gramaže ništa nije menjalo.
Kutija je od kvalitetne prozirne plastike, 150 ml, 85 gr.
Ono što meni deluje da se delom menjalo je formulacija, koju, koliko se može pročitati na temi posvećenoj ovim sapunima na ruskom forumu, proizvođač Artsiom konstantno usavršava.
Sapun je mekan, blizu croap strukture, neko je na ruskom forumu rekao da podseća i na eurokrem izvađen iz frižidera.
Za neke detaljnije utiske je rano, ali je ovih početnih pregršt i to kakvih..
Sapun je žedan, pena se lako dobija i traje.
Klizavost je sjajna, kao i zaštita.
Postshave efekat je najbolji od svega što sam do sada probao.
O mirisu ne bih previše, jer smo afiniteta različitih. Ukratko, odgovara opisu proizvođača. Miris je blag i prijatan, jači pri otvaranju kutije nego na licu mada se i tu oseti prisustvo.
Uz dva prelaza i popravke, koje sam bez ikakve bojazni radio i bez pene zbog sjajne rezidualne klizavosti  i zaštite koju sapun pruža, dobio sam odlično obrijano lice, a kožu elastičnu i nahranjenu.
AS nije ni morao, ali mi je Denim black delovao kao kompatibilan izbor i nisam pogrešio.
Testiranje se nastavlja, kako ovog, tako i Balovstvo sapuna koji je na čekanju.
Prijatan dan vam želim.

Offline Duskos

• Doktor za brijanje
Posle tri isprobana TДС sapuna mogu sada već komotno da govorim o utiscima.
ovi sapuni su pun pogodak.
Dosada sam probao sapun sa kozjim mlijekom, Lano i Semjoniča. Odmah se vidi da je kompletna linija inteligentno koncipirana da zadovolji različite ukuse i potrebe. Rusko tržište je ogromnno i ako se kvalitet iskaže može se računati na fantastičnu zaradu pogotovo što rusi nisu cicije kad je užianje u pitanju. E, izgleda da su njihove sapundžije riješile da prvo zavladaju sopstvenim dvorištem i bome operacija je ozbiljno počela a ishod obzirom na već oštru konkurenciju neće biti lak.
TДС  će definitvno biti (ne samo na tom tržištu) ekstremno ozbiljan igrač.
što se samih sapuna tiče "Koziji" sapun i Lano su odlučni. Prvi je koncipiran kao dostupan sapun ali nikako da je povoljna cijena napravljena nauštrb kvaliteta. oaj sapun me dosta podsjetio na Cold river Šapenemelk. Sjajan sapun ali u papirnom pkovanju i manjoj gramaži i dobiješ top proizvod po povljnoj cijeni.
Lano je već ozbiljnija priča. Zaokružena priča. Ozbiljan kompletan artisan. Ipak SEMJONIIIIIIIIIIIIČ, ubija. Oduševio me. Odavno mi sapun nije tako legao. moja šolja čaja. Već sam rekao da me podsjeća na Baskervil, ali opet ponavljam, mnogo mnogo mnogo bolji od Baskervila po performansama. Jednostavno P&B su se uspavali i predugo nisu usavršili formulu. Nisam siguran ni da li će opstati uopšte. Semjonič je druga priča. Vidi se da je sapundžija ekstremno pažljivo slušao forumaše. Rezultat izuva. O mirisu sam pisao u SOTD. majko mila kako mi se dopao. Sapun izvanredno štiti. Izuzetno je klizavi zaista ga ne treba puno. Kutija je (ista je i kod lano) je upotrebljiva, dovoljno velika da se pjena komotno pravi. Opisi sapuna na kutiji mi se posebno dopadaju. Detaljni su i tačno navode na ono što se u kutiji nalazi. zaista se vodilo računa o detaljima. Izuzetan  proizvod.
Moja topla prekoruka za TДС Da budem jasan to nije preporuka tipa "košta 5€ pa ako ti se i nesvidi nisi puno platio" neeeee ovo je sapun koji vrijedi imati. Pažljivo razvijen i osmišljen, sastlano se unapređuje, a kao baza za razvoj tu je ozbiljna i vrlo zahtjevna zajednica na osnovu čijih povratnik informacija se radi korekcija, (ko ne vjeruje nek pođe na ruske forume i pogleda njihove SOTD. Otprilike se oko 30% LASC BBS  brijača nalazi trenutno kod Sovjeta, pa sad vidite obzirom na takav alat, kakav je nivo prohtjeva dotičnih brijadžija. Ja sam odabrao za sebe April i Semjoniča, a vjerujem da će svako naći svoju šolju čaja.
Nazdorovije.

« Last Edit: March 25, 2021, 09:08:09 AM by Duskos »

Offline Duskos

• Doktor za brijanje
Zahvaljujuci drugaru Adamsu dobio sam Lavandu. Ovaj divni TDS sapun miris ispuni cio stan. Ovo je uz MDC Ružu postao omiljeni sapun moje žene. Performanse su odlicne   zaista topla preporuka.

Najnovije:

Users Online
Users: 0
Guests: 16
Total: 16