Author Topic: Merkur Futur - Kineska kopija  (Read 37470 times)

Offline bela plomba

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Merkur Futur - Kineska kopija
« Reply #90 on: July 02, 2017, 03:34:05 PM »
Ala mlati po licu brijacem, kao da mu je koza od celika...

Sent from mTalk

Offline Cvele

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #91 on: July 02, 2017, 07:04:43 PM »
Znaci njemu su poznati ovi zileti,ja ih prvi put u zivotu vidim,nisam se usudio da ih probam....
« Last Edit: July 02, 2017, 07:17:10 PM by Cvele »

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #92 on: July 05, 2017, 12:05:22 AM »
@predrague58
Super!
Je li to neka kineska Personna?
Koliko brijanja može da se izvuče?

Offline pajap

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #93 on: July 05, 2017, 10:07:09 AM »
Ja svoje zilete nisam probao ali mi je ovih 16$ bilo nesto skupo pa rekoh da proverim ja za koliko mogu da se nadju i najbolje sto sam nasao je 12.99$ ovde.
Sledeci zilet ce biti ovaj posto mi je proradila znatizelja :)

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #94 on: July 05, 2017, 11:55:32 AM »
Nema iritacije a pena je bila plava kocka uz sintetičku Omegu profesional(velika).
+1 za kombinaciju  ;)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #95 on: July 05, 2017, 09:02:30 PM »
@Predrague58
Super, hvala ti!
Pomno pratimo tvoje testiranje žileta i kao zapeta puška čekamo izveštaje!😃

Offline explorer

• Majstor brijanja
« Reply #96 on: July 18, 2017, 11:08:08 PM »
Nisam zelio da otvaram novu temu iz razloga sto tek nekoliko ljudi sa sajta ima u svom asortimanu neki QShave proizvod. Elem, ja sam pocetnik sto se tice wetshavinga ali mogu se zakleti da sam ova dva mala brijaca vidio na netu, mozda cak i na ovom sajtu. Zelio bih da neko od iskusnijih pokusa odgovoriti ciji su patent sada "maznuli". LP

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Offline explorer

• Majstor brijanja
« Reply #97 on: July 18, 2017, 11:57:46 PM »
Nece biti 12dolara :D Ova donja 2 malecka su 4,5dolara, dok je ovaj crni najskuplji, on je 8,5dolara. Inace, to su cijene sa zvanicnog profila QShave na Aliju. Sto ti kazes, ruke im se pozlatile. Uh sto bi bilo dobro da krenu i neke raritete da prave, tipa Black Beauty ili Fatboy.
« Last Edit: August 03, 2017, 08:21:17 AM by explorer »

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #98 on: July 19, 2017, 12:19:03 AM »
  Gornji brijac (crni) je kopija glave starog Gillette klasika, Super Speed-a (neka njegova blaga verzija, Slim Twist, super Slim Twist i sl.). Lik na YT koji se odusevio sa crnim (on je kupio Weishi, ali je ista stvar) je kupio jos par komada da ispoklanja nekim prijateljima, ali se jako razocarao jer je sa drugima bilo dosta problema sa postavljanjem nozica, zatvaranjem vratanca i otvaranjem istih tokom brijanja. On se svojim i dalje brije. Kaze da je jako blag i da mu prija kada treba da sacuva kozu od oranja.
  Ovi dole sa glavom tipa Maggard su trodelni i kod njih je na zalost slucaj "kako ti upadne" pri kupovini. Najcesci problem je losa geometrija glave i losa finalna obrada sa unutrasnje strane glave, sto prouzrokuje probleme kod postavljanja nozica. Ima dosta zazora i mora malo da se igra da bi sve selo na mesto. Kod ekstremnih slucajeva nozic jednostavno ne moze da se postavi paralelno sa safety barom sto je karta u jednom pravcu za djubre.
  Slike su prilicno fotosopovane, pa finalna obrada izgleda fantasticno. Srecno sa kupovinom tebi, a Kinezima da otvore cetvore oci u kontroli kvaliteta. Ima ih toliko, mogu bar da stave 3-4 komada da nadzorisu  ;)

Offline explorer

• Majstor brijanja
« Reply #99 on: July 19, 2017, 01:10:59 AM »
Ma ja sam zelio da saznam sta su kopirali. Hvala puno na odgovoru, ali nisam fan kupovine od njih jer na 100 komada valja 60-70. Medjutim, mislim da cu naruciti stalak za brijace sa 4mjesta kao i posudicu. Mozda cak padne i cetkica, cuo sam da su ok. Sto tice brijaca, vec za 20€ se mogu kupiti Fatip i Parker koji su mnogo bolja opcija.

Offline Blokej

• Iskusni brijač
  • **
« Reply #100 on: July 19, 2017, 11:58:58 PM »
Pa to je kod svih kopija sa Alija. Nisi sigura n ni u šta. Tako je to.. Onda gledaš da što manje platiš ako se zajebeš....

Offline hordak

• Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #101 on: August 20, 2017, 06:52:47 PM »

« Last Edit: August 20, 2017, 07:15:05 PM by hordak »

Offline explorer

• Majstor brijanja
« Reply #102 on: September 29, 2017, 10:54:50 PM »
Evo prije pola sata se obrijah... U wetshavingu sam oko 4-5 mjeseci, do sada se brijao Wilkinsonom i MEM-om. Krenuo sam ambiciozno, rastavio brijac, stavio u agresivniji mod, okrenuo na 6 i udri. Pukovnik ili pokojnik. Na srecu, bio sam ovo prvo, ali i dalje imam naravno nekih primjedbi. Izlozenost zileta je jednaka, ali je problem u safety baru. Nisu jednaki, samim tim je i agresivnost strana malo drugacija. Materijal: dobar je, masivan, ali ne klizi preko koze. Probao sam ranije 2brijaca koji su bili hromirani, i bas lijepo klize. I naravno, ova prokleta glava koja je velicine kao haubica na ruskom tenku. Lijepo je ona napravljena ako gledamo ispiranje, tu nema govora, ali odraditi XTG ispod nosa, ma jok. Uglavnom, za ove pare tesko cete bolje naci. E da, dok nisam zaboravio. Mislim da je Futur jedan od rijetkih brijaca koji prihvata bilo kakav zilet. Ostriji, ugladjeniji, tanji, deblji... On sa svojom osobinom da regulise agresivnost vam daje mogucnost da ubacite bilo koji nozic i dobijete dobro brijanje.

Offline explorer

• Majstor brijanja
« Reply #103 on: October 08, 2017, 12:17:53 AM »
Evo posto se predrague58 upisao, i ja cu ponovo. Eh, kako sad da ovo srocim a da me ne smatrate za ludaka. Radio tri prelaza na 6 i opet nesto nedostaje. Mada, nije do njega, a ni do moje tehnike, nego do moje brade rekao bih. Obrazi, vilicne kosti, sve fino obradi, ali vrat... Moje dlake na vratu rastu vodoravno, prema Adamovoj jabucici, i to je horor, pogotovo kada ganjam BBS. Prevelika glava, koja nije toliko agilna, i ne mogu da odradim potez kakav hocu. Sve je super kada se uzme.u obzir cijena i ostalo, ali ne bih poslije ovoga kupio original da je ne znam sta. Moja sljedeca kupovina ce biti open-comb, jer ja od BBS-a ne odustajem, i zivjecu ako treba 300godina, ali cu dostici svoj ideal. Zivi bili!

Offline machineton

• Iskusni brijač
  • **
« Reply #104 on: October 10, 2017, 12:05:13 PM »
I ja sam skoro dobio svoj primjerak ovog kineskog čarobnog štapića.
Kada se uzme u ruku zaista djeluje mnogo kvalitetnije nego što sam očekivao za cijenu od oko 6 eura.
Detaljnijim pregledom glave brijača primjetio sam da se malo naginje na jednu stranu, takorekoć slantuje. Uplašio sam se da se radi o nekom ozbiljnijem fizičkom defektu ali pomnijim ispitivanjem pokazalo se da je unutrašnji mehanizam malo nakrivo u odnosu na bazu brijača i kada ga pomjeram prstom klacka se.
Može se vidjeti na slici kako to izgleda.

Fino sam rastavio brijač i posle malo igranja sa položajem mehanizma i opruge izravnao sam mehanizam sa bazom.
I dalje može da se malo pomjera prstom ali ništa strašno. Takođe je bitno na koju stranu se okrene mehanizam jer u jednom položaju je skroz spušten do baze a u drugom je malo uzdignut što utiče na cijelokupnu agresivnost brijača.

Što se tiče samog brijanja ja sam prezadovoljan. Bilo mi je malo neobično na početku zbog veličine i težine glave ali sam se navikao koliko toliko. Probao sam nekoliko kombinacija agresivnosti i veličine brade i najbolje se pokazao naoružan sa Gillette Silver Blue u ofanzivi na dvodnevnu bradu WTG na 5, zatim XTG i prepravke na 2 i rezultat je bio BBS.
Ne mogu reći da mi ovaj brijač u potpunosti odgovara zbog svojih gabarita a i vjerovatno ne mogu računati na njegovu dugovječnost, ali se meni definitvno pokazao kao najefikasniji u mom skromnom arsenalu brijača tako ćemo se družiti redovno u narednom periodu to je sigurno.

The following users thanked this post: YUGO BOSS, floyd

Najnovije:

Users Online
Users: 4
Guests: 21
Total: 25