Author Topic: "Руска троjка"  (Read 1053 times)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
"Руска троjка"
« on: October 14, 2018, 10:17:47 AM »
Ако говоримо о руским производима за бријање, треба свакако поменути чувену "руску тројку" а то су:

1. Лосьон Огуречный
2. Тройной Одеколон
3. Шипр

Ова три лосиона можемо слободно назвати "стандардима" међу руским лосионима. Настали су много раније, били јако популарни, а и једино доступни (поред лосиона "Гвоздика") у СССР, а и сада их има у продавницама. Раде се у многим фабрикама као што су "Новая заря", "Аромат", "Красный октябрь"...
У сваком случају ово је било "Свето тројство" у СССР- у а и сада је остало код руских љубитеља класичног бријања, попут нас.
Дакле ови лосиони представљају стандард руског бријања и у зависности од фабрике која их прави постоје минималне разлике (на пример разликује се "Шипр" произведен у "Красная заря" од другог коjи jе произведен у "Аромат").
Па кренимо редом:
"Лосьон огуречный" је основни лосион, који негује кожу после бријања. Огурец се са руског преводи као краставац, тако да је и таквог мириса-прилично благог и никако репрезентативног.
Наиме ово је лосион који се користи само за негу коже после бријања, а после се на лице додаје друга колоњска вода, ради мириса.
Дакле што се мириса тиче, овај лосион је никакав, али што се заштите тиче, одличан је. Сами знамо употребу краставца у козметици и како краставац храни кожу.
Овај лосион освежава, влажи лице и чини га меканим и свежим. Такође одлично уклања сваку иритацију и црвенило.
Ово је основни лосион и у време СССР нема тог ко није имао овај лосион, било да га jе користио после бријања, било против убода инсеката и других иритација на кожи.
Други по реду је већ озбиљнији лосион, који чак има и мирис (па ти види бато мој...), а то је надалеко чувени "Тройной одеколон"!.
О овом лосиону је много написано на овом форуму. Направио га је даса француз који се обрео у Русији... Лосион је чудо...треба напоменути да га је лично Стаљин користио због проблема са иритацијом. А свакако ћу и ја поменути изјаву надалеко чувеног бријаџије Бојка, да је овај лосион после точка, за нас бријаџије најбољи изум у историји, са чиме се и ја слажем.
Мириси варирају у зависности од фабрике која их производи. Мирис је по мени цветни и пријатан.
А што се заштите лица тиче, овај лосион је беспрекоран!
И трећи, то је онај "за вечерње изласке".
То је лосион који су користили људи када су ишли на састанке, где је требало да миришу лепо.
Е па овај лосион ми тако и мирише- лепо! Има цветни мирис, али за разлику од претходног, малко је тежи...не много, само мало, и да кажем конкретнији и озбиљнији. И овај лосион одлично штити кожу од иритације. Може се рећи да је пандам нашем Бриону, али нажалост има многих којима је доста оваквог мириса па често са подсмехом говоре "Бљаааа, све је мирисало на Шипр!!".
Мени лично овај мирис је бар за нас оригиналан, и иако сам чудно изгледао међу родбином "тамо" када сам га помирисао и одушевио се, ипак остајем доследан себи и као и руским љубитељима класичног бријања са форума "Бритва", и говорим: "мени се овај лосион свиђа!!!!"
Наравно, поред основне своје употребе ова три лосиона треба напоменути и њихову секундарну употребу, коју не само да не подржавам, већ jе се гнушам!
Та секундарна употреба је нажалост да се ти лосиони масовно купују и куповали су се у време прохибиције алкохола, да би се пили.
И пили су се, и пију се....ФУ, ФУ,ФУ!
То ја називам скрнављењем "Светог тројства".
У сваком случају, ови лосиони су неопходан асортиман руског бријања, и ма колико се многима не свиђају јер жуде за "Нивеама", они су далеко бољи од лосиона који се могу наћи и продавницама.

« Last Edit: October 14, 2018, 08:12:31 PM by adams »

The following users thanked this post: nuur, Bojko, Neša, Limoozina, Merkur34c, Babadzonka, yu-brijanje

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
Re: "Руска троjка"
« Reply #1 on: February 08, 2019, 09:40:41 PM »
...

Од кога друго је ово стигло до мене него од бријачког брата Адамса!

Хвала! Био је то диван бријодогађај, а и вече.
Добио сам још што шта, и што шта ћу да вратим на следећи бријоскуп, али ово нећу.  :-[ :-*
Мирис који плени.
Кад ово метнем, могу ладно да приђем и некој Миреј из Авињона и то у сред Гренобла.
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Offline Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #2 on: February 08, 2019, 09:46:33 PM »
Monsieur Nuur, može li da se ovaj raritet ipak donese na brijoskup kako bismo znali bar u kom pravcu da idemo kada budemo želeli da upoznamo neku francusku mademoiselle?  ;)
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #3 on: February 08, 2019, 09:51:02 PM »
Ма наравно, то се ја само тако шалим, фин сам ја човек, само тако понекад ухватим некога за гушу...
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Offline Игор В.

• Veliki Majstor brijanja
    • Email
« Reply #4 on: February 10, 2019, 10:57:11 AM »
Ма наравно, то се ја само тако шалим, фин сам ја човек, само тако понекад ухватим некога за гушу...
...и чак се и тада понадаш да ће ти рука замирисати на овај Одеколон

Велико хвала колеги Адамсу на прилици да се ова плавичасто мистична течност испроба!

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
« Last Edit: February 10, 2019, 10:58:55 AM by Игор В. »

Offline Игор В.

• Email
« Reply #5 on: February 15, 2019, 12:04:36 PM »
Шипр је веома привлачна творевина руске школе Одеколонизма. Леп, благ, пријатан мирис, невероватно постигнут склад иако пише да је у питању течност са 60% алкохола. Нежан према кожи, посао обавља одлично а мирис остаје у позадини солидно дуго, па бих се усудио рећи и више сати.
За Адамса иде од мене велика захвалност као и молба да уколико дође у прилику да наново добави овај одеколон, обавезно ме опскрби са барем једном флашицом а пожељно је и више.
Ко наиђе негде на њега, ваљало би га пазарити, верујем да се неће покајати.

The following users thanked this post: adams

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #6 on: February 15, 2019, 05:33:39 PM »
Полако осваjамо адуте руског бријања!!! Гвоздена завеса се подигла и нема више тајне коју су КГБ тако добро чували!
Смело корачамо напред , гледајући бркатог чику на слици и осмехујући се, мислимо у себи: "Јосифе Висарионовичу, ти што се смејеш на великом платну на коме си насликан, не можеш вечито крити бријачке адуте! Раскринкали смо те! И све ћемо ти покупити и поделити на бријоскупу! Јер овај је форум пун бријо-хероја и бријачких супер агената!!!! Кренули смо са жилетима, па смо наставили са лосионима, и ево сада и сапуне смо ти узели! И тако ће и бити, докле год бријања буде јер смо бријачким духом најјачи!!!"

Ово је тек почетак, тако да ће се радити на томе да се набављају не само Шипр фабрике "Аромат"(Казан, Р. Татарстан), него и Шипр "Новая заря" или друге фабрике одеколона!

« Last Edit: February 15, 2019, 05:59:23 PM by adams »

The following users thanked this post: nuur, Dragce

Offline Игор В.

• Email
« Reply #7 on: February 15, 2019, 11:12:38 PM »
Такорећи, краја нема!

Najnovije:

Users Online
Users: 3