Author Topic: Бријање у Шангају  (Read 683 times)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
Бријање у Шангају
« on: April 21, 2019, 08:36:51 AM »
Велики поздрав свим бријаџијама!
Дуго ме не беше на овом форуму, а како и не, када сам био тамо негде далеко,у Шангају.
Наравно поред телефонске опреме (VPN, WEchat), набифлао сам се и другим стварима те сам могао и оданде да пишем. Међутим због толико посла а богами и разгледања свега и свачега, нисам био у ситуацији да ама баш ништа напишем.
Заправо истина је следећа: нисам се добро бријачки припремио за Кину.
Оно што сам свакако урадио, решио сам да лепо миришем и уживам у мирису док шетам градом и разгледам свашта живо, а за то је била без сумње задужена зелена Malizia.
Много штошта сам видео, од знаменитости до ситница, међутим бријачки асортиман скоро да нисам видео.
Заправо нисам га ни видео.
Не знам ни како, али све што сам тамо видео јесте заправо као и овде, дакле крема Nivea, Gillette лосиони  L'Oreal, Nivea, Gillette.И то је то.
У сваку продавницу,у коју сам ушао тако је било.
Кажем да се нисам добро бријачки припремио, јер нисам сазнао где се може наћи та наша роба.
Оно што сам тамо видео јесу мноштво берберница, чак сам са једним хтео да комуницирам, међутим тип није знао енглески, а и био је нељубазан (пошто углавном тамо ако не знају енглески, пруже свој телефон како бих рекао на енглеском, а они снимили то и преко Google translator-а прочитали), те се није ни латио телефона.
Само је нешто избрбљао на кинеском и искулирао ме.
Ето..толико..заправо ништа нисам ни епохално рекао, ништа нисам ни набавио. Кући сам се вратио са прелепим утисцима о граду, али и великим бријачким разочарењем!

« Last Edit: April 21, 2019, 08:39:37 AM by adams »

The following users thanked this post: nuur, Duskos

Offline michurin

• Veliki Majstor brijanja
    • Email
Re: Бријање у Шангају
« Reply #1 on: April 21, 2019, 11:37:47 AM »
Poshto Kina kopira sve zhivo i divo, tradicionalno brijanje mozhe se videti i dozhiveti jedino u nekim zabachenim krajevima.
A man who works with his hands is a laborer; a man who works with his hands and his brain is a craftsman; but a man who works with his hands and his brain and his heart is an artist. ~Louis Nizer (1902–1994)

Offline milanNS

• Veliki Majstor brijanja
    • Email
« Reply #2 on: April 21, 2019, 02:35:20 PM »
Totalno nepripremljen si uleteo u pricu, i na kraju platio danak neiskustvu  :tongue:

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #3 on: April 22, 2019, 10:21:45 PM »
Е, а знате ли онај виц кад српски форумаш оде у Кину, и сретне кинеског форумаша, Кинез га позове на пиво.
И седну они на вопи, тек, ниоткуда пита Кинез нашег човека - А колико вас има на том форуму? 645!? Па што нисте дошли сви да мало поседимо???  :shocked:
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

The following users thanked this post: Ki30, Shavenovich

Offline Britva

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #4 on: April 23, 2019, 05:56:20 PM »
Е, а знате ли онај виц кад српски форумаш оде у Кину, и сретне кинеског форумаша, Кинез га позове на пиво.
И седну они на вопи, тек, ниоткуда пита Кинез нашег човека - А колико вас има на том форуму? 645!? Па што нисте дошли сви да мало поседимо???  :shocked:
OMG ROFL, što bi rekli mladi.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #5 on: April 26, 2019, 07:32:06 AM »
  :D  :D :D

Najnovije:

Users Online
Users: 0
Guests: 26