Author Topic: Iritacija (crvenilo) posle brijanja  (Read 72072 times)

Offline Choman

• Početnik
  • *
Re: Iritacija (crvenilo) posle brijanja
« Reply #135 on: April 14, 2019, 09:06:09 PM »
Kolega Gile je sjajno upozorio na pretjeranu pripremu. Ko zeli da koristi vruc peskir nikako ne savetujem da to odradi tek onako po sistemu "ugri i udri" pogledajte na.youtube ima jedan ili dva sjajna klipa kako to rade talijanski majstori. Takodje peskir pa cak i posebno topla voda su maltene nepotrebni za neke tipove brade. Takodje za odtedjeno.doba godine "hladno brijanje" je bolja opcija. A za kolege koji pocinju nije lose da se kane kap pre shave ulja. Dok se malo tehnika izbrusi ulje pomaze. Kap maslinovog ulja je sasvim ok "domaca" varijanta.

Bas sam danas gledao neke klipove na temu hladnog brijanja i mislim da je to definitivno nesto sto cu probati u buducnosti. Trenutno obavezno koristim Prorasov preshave i definitivno mi pravi razliku. Ovo za peskire moram da prostudiram. Po onome sto ja znam vruc peskir je tu da otvori pore malo i da omeksa kozu. Iskreno nisam znao da ima neke dublje filozofije u celoj toj prici.

Све је тачно што предходници изрекоше, највише ствари које се односе на различитост брада сваког од нас. Ја, на пример имам толико осетљив врат да не смем да користим тежину бријача на том делу, већ налазећи прави угао, полако бријем део по део врата.
Мислим да ти је МЕМ мало зезнут за ту ствар, ЕЈ је свакако боља опција па полако, нађи угао и захватај по мањи део површине врата, никако дугачки потези.
Ајд са срећом!

Po predlogu jednog kolege s foruma sam pogledao malo blize taj MEM i ispostavilo se da je glava kriva, tj da klacka na ravnom. Tako da s njim sam zavrsio. Edwin Jagger stize nadam se vec sutra pa cu da vidim kako ide. Ja oduvek imao problema sa vratom. Toliko mi je bilo muka da se brijem da sam jednostavno pustao bradu dobrih 6-7 godina. Sad kad sam izvalio svet wetshaving-a, mnogo bolje prolazim sto se tice iritacije ali jos je ima. Povatao sam kako mi raste dlaka na vratu pa je prelaz niz dlaku prilicno ok sad. Problem mi je uz dlaku. Vrat nikako ne smem tako niti sam smeo ni sa Gillette Mach3 i ostalim cudima. Lice mogu i zato pokusavam da nadjem neki nacim kako i vrat da odradim.

Najnovije:

Users Online
Users: 0
Guests: 19
Total: 19