Poll

Brijanje hladnom vodom:

Brrrrrrrrrrrrrrr - nikako!!!
2 (14.3%)
Obavezno hladnom (otvorene pore vrućom vodom = otvorene rane!)
5 (35.7%)
Ponekad, npr. - kad je vrućina
6 (42.9%)
Ni toplo/vruće, ni hladno, mlaka voda mi je brijački zakon!
1 (7.1%)

Total Members Voted: 14

Author Topic: Brijanje pomoću hladne vode  (Read 18512 times)

Offline Mladja1982

• Veliki Majstor brijanja
  • Ko sme,taj može,ko ne zna za strah,taj ide napred
    • Email
Re: Brijanje pomoću hladne vode
« Reply #15 on: February 07, 2014, 07:41:28 PM »
Ovako...preksinoć sam kao kolateralna šteta ostao bez tople vode...koristio sam Gilette Ball End tech i plavi Gilette žilet prva upotreba...jedva je sekao dlake i lice mi je posle bilo jako osetljivo...definitivno nikako ne mogu sa hladnom vodom...to je apsolutno individualna stvar
Ko sme,taj može,ko ne zna za strah,taj ide napred...

Offline Itachi

• Iskusni brijač
  • **
« Reply #16 on: August 10, 2014, 01:20:38 PM »
Ja probao danas 'ladno bricenje i utisci su odlicni.

Posto je moja brada valjda prirodno mekana, verovatno je topla voda jos vise smeksa pa brijac teze uspeva da je pokupi. Inace, koliko god da sam pazio na ugao brijaca nikako nisam uspevao da izbegnem crvenilo u donjem delu vrata - sve do danas. Hladna voda = 0 posekotina i nema crvenila. Osilim se i stavim alkoholni AS i gle cuda, skoro da uopste ne pecka! Izgleda da meni definitivno vise prija ovako.

Offline mrsvilar

• Email
« Reply #17 on: August 10, 2014, 05:32:10 PM »
Moja rutina: tusiranje toplom vodom. Penu pravim takodje toplom vodom. Obrisem se, istropujem britvu i umijem lice hladnom vodom. Bez neke posebne logike, jednostavno ovako sam navikao i funkcionise. Sto ljudi, sto cudi ;)

sent from Tapatalk

Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man

Offline Dača011

• OC rules
    • Email
« Reply #18 on: February 22, 2015, 08:30:01 PM »
Uvek se brijem hladnom vodom. Posle tusiranja, cetka je vec odstojala u hladnoj vodi, umivam se hladnom vodom, pravim penu na licu i udri  ;)
No fear no mercy !

Offline Ser Gilles

« Reply #19 on: September 30, 2015, 02:59:29 PM »
Ево мене опет! Нисам случајно изабрао баш ову тему да се вратим на форум. Потпуно сам одушевљен хладним бријањем.
Летос сам био у селу и како ме је мрзело да грејем воду отишао сам на пумпу и обријао се леденом водом. Мислио сам да ће бити катастрофа, али сам се пријатно изненадио. Бријање је прошло одлично, чак ми се чини да сам се и боље избријао него иначе користећи топлу воду. Лице је било мање осетљиво, а приметио сам и да ми је на бријачу остало мање трагова сапуна.

The following users thanked this post: PecaSM

Offline Dejan_

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #20 on: October 03, 2015, 07:48:12 PM »
Danaske naleteo na ovu temu, i malopre isprobao ovaj sistem. Iskreno, mislio sam da će boleti, jer kad ne zagrejem lice dovoljno oće da boli. A na moje iznenađenje ništa me nije bolelo, jesam se malo posekao, ali to se dešava :D Uglavnom, može se reći da sam zadovoljan, skoro da i nema razlike, istestiracu ja ovo još par puta :D pozdrav svim britvasima a i onima koji to nisu :) Majstor Mišo, biće kokica ;)

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

Offline Shavenovich

• Doktor za brijanje
  • shave is meditation,not iritation
    • Email
« Reply #21 on: January 24, 2018, 07:19:12 PM »
Ne znam nemam problema sa iritaciom vec sa ekcemom ali kad god se brijem hladnom vodom (sto je mnogo cesto) ekcemu ni traga,isto zelim da kazem da su mi se sapuni sa lojem iz nekog razloga najbolje pokazali za hladnu vidu cak kad predjete jedan potez ostane vam i dalje pjene,mozda je to taj loj ne znam tacno,uglavnom palmiru i tobs sandalwood preporucujem toplo za brijanje hladno 😉,a sto se tice zapinjanja i toga da se dlaka ne omeksa pa sad nekim cudom sa palmirom se i omeksa a sa tobs tu i tamo,ali ako pjenu ostavite na lice minut dva i ako je pjena tako rec bogata(debela) priblem je rijesen ali isto tako zelim da preporucim slant brijce uz njih i da vam dlaka nije omeksala nece bit nikakav problem vjerujte mi,cak kad sam brijao i glavuuvjek sam koristio hladnu vodu jer kod potiljka imam osjetljiviju kozu.

The following users thanked this post: Kibo

Offline VojvodaBojovic

• Doktor za brijanje
  • "Kakvo ti je brijanje, takav ti je i život"
    • Email
« Reply #22 on: July 03, 2019, 09:44:48 AM »
Nakon 3 godine potrage za savršenstvom, zaključio sam i potvrdio u praksi da je za mene koriščćenje samo hladne vode tokom brijanja, mnogo bolje nego kada se brijem uz toplu vodu. Mnogo manje imam sitnih posekotina, a  iritacija je 0.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Offline floyd

• Doktor za brijanje
« Reply #23 on: July 03, 2019, 04:05:08 PM »
Hladna voda i pivo samo za cuganje. :icon_beer:
Sto ne zelis sebi nemoj raditi drugom !

Offline Duskos

« Reply #24 on: July 03, 2019, 10:01:00 PM »
Cim temperature odu preko 30 ja prelazim na cold shaving. Na svu toplotu okolo nema potrebe dodavati jos jer to daje kontra efekat. A i kozi vise prija. Hladna vida takodje anestezira nervne zavrsetke pa je zato ugodnija sa agresivnijim brijacima. Treba probati u svakom slucaju

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #25 on: July 04, 2019, 07:45:32 PM »
A tu je odjednom i anketa drage brijadžije!
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Offline michurin

• Email
« Reply #26 on: July 08, 2019, 06:58:39 AM »
Bilo leti,bilo zimi, brijem se hladnom vodom.Jer tada se kozha lica  zategne,a povrshinska krv na licu koje je prisutna u kapilarima,povuche se dublje u kozhi.Na taj nachin ima manje prokrvljenosti u samoj kozhi lica i moguchnost od iritacije svede se na minimum.
A man who works with his hands is a laborer; a man who works with his hands and his brain is a craftsman; but a man who works with his hands and his brain and his heart is an artist. ~Louis Nizer (1902–1994)

The following users thanked this post: Limoozina

Najnovije:

Users Online
Users: 4
Guests: 23
Total: 27