Author Topic: Agresivnost DE brijaca  (Read 17519 times)

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Agresivnost DE brijaca
« Reply #45 on: March 27, 2019, 12:24:26 AM »
I meni deluje opasnije od onog malog Fatipovog čudovišta, pa čak i od britve. Britvom se do sada nisam posekao, Italijančić sa Featherom mi nije ostao u lepom sećanju, ali čehoslovačko (danas češko) zverče ne bih smeo da nahranim Featherom, mada može da odradi posao uz dosta pažnje ako mu se stavi zelena Astra ili Polsilver.

Ja sam imao priliku da probam trodelnu Solunu, koja je bila njihov top model u vreme Gvozdene Zavese.

Mogu samo da kazem da izgled i polozaj nozica mogu dosta da prevare. Na oko izgleda kao neka Tech glava, ali gornja kapica brijaca je dosta uza od Tech glave i samim tim je zazor nozica i branika poprilican.
 Ipak, brijanje je bilo fantasticno udobno. Nesto slicno po pitanju razmimoilazenja izgleda i performansi sam imao kod Yume (u pozitivnom smislu) i kod Fatipa (u smislu neprijatnog iznenadjenja-zazora nigde, a samo se nozic oseca).
 Shvatam da postoje i nizerangirane Solune, koje kao da imaju savijenu bazu brijaca na dole i deluju prilicno nerafinisano. Ipak o ovoj koju sam ja probao, sve najbolje.
 A ocekivao sam agresivan brijac. Verovatno ste i vi ocekivali tekst o agresivnom brijacu... :)

The following users thanked this post: nuur

Online Sića

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #46 on: March 27, 2019, 11:51:00 AM »
Moja Soluna je bila ona obična što se nekada kupovala u plastičnoj kutiji po trafikama i kantinama a bila je ulaz u svet bričenja. Kada sam se malo navikao na brijanje dečije bradice, valjda mi je falilo malo agresivnosti pa je došlo do izbacivanja donjeg dela iz upotrebe.
Koliko se sećam, uz određenu dozu pažnje i nije dolazilo do posekotina.

Offline michurin

• Veliki Majstor brijanja
    • Email
« Reply #47 on: March 27, 2019, 12:26:50 PM »
Moja Soluna je bila ona obična što se nekada kupovala u plastičnoj kutiji po trafikama i kantinama a bila je ulaz u svet bričenja. Kada sam se malo navikao na brijanje dečije bradice, valjda mi je falilo malo agresivnosti pa je došlo do izbacivanja donjeg dela iz upotrebe.
Koliko se sećam, uz određenu dozu pažnje i nije dolazilo do posekotina.

Sve je to lepo,ali nije bezbedno.Vrati branik.
A man who works with his hands is a laborer; a man who works with his hands and his brain is a craftsman; but a man who works with his hands and his brain and his heart is an artist. ~Louis Nizer (1902–1994)

The following users thanked this post: Sića

Online Sića

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #48 on: March 27, 2019, 01:03:36 PM »
Hvala micurin na brizi ali to su samo neka sećanja na početke brijanja davnih 80-tih  ;)

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #49 on: March 27, 2019, 09:03:47 PM »
I meni deluje opasnije od onog malog Fatipovog čudovišta, pa čak i od britve. Britvom se do sada nisam posekao, Italijančić sa Featherom mi nije ostao u lepom sećanju, ali čehoslovačko (danas češko) zverče ne bih smeo da nahranim Featherom, mada može da odradi posao uz dosta pažnje ako mu se stavi zelena Astra ili Polsilver.

Ja sam imao priliku da probam trodelnu Solunu, koja je bila njihov top model u vreme Gvozdene Zavese.

Mogu samo da kazem da izgled i polozaj nozica mogu dosta da prevare. Na oko izgleda kao neka Tech glava, ali gornja kapica brijaca je dosta uza od Tech glave i samim tim je zazor nozica i branika poprilican.
 Ipak, brijanje je bilo fantasticno udobno. Nesto slicno po pitanju razmimoilazenja izgleda i performansi sam imao kod Yume (u pozitivnom smislu) i kod Fatipa (u smislu neprijatnog iznenadjenja-zazora nigde, a samo se nozic oseca).
 Shvatam da postoje i nizerangirane Solune, koje kao da imaju savijenu bazu brijaca na dole i deluju prilicno nerafinisano. Ipak o ovoj koju sam ja probao, sve najbolje.
 A ocekivao sam agresivan brijac. Verovatno ste i vi ocekivali tekst o agresivnom brijacu... :)

То је засигурно атипична Солуна тј. бријачки пожељна!
Штета што и друге нису такве јер постоје и неке скроз металне са ширим дршкицама тј. мени изгледом примамљивије.
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Online Sića

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #50 on: March 27, 2019, 09:26:10 PM »
Ja sam mislio na ove

Offline Duskos

« Reply #51 on: March 27, 2019, 10:12:31 PM »
Ehhhh davno davno daleke 1996 sam i ja tako poceo. Soluna bez safety bara. Jooooj a danas mi neki brijac neudoban.

Offline bojanjurcic72

• Email
« Reply #52 on: March 28, 2019, 01:23:01 AM »
Kao što sam već prije napisao moj najagresivniji brijač bio je Ikon Tech. To je zaista čudovište s kojim se ništa ne može usporediti. Na svim stranim forumima kad se potegne ova tema , uvijek se kao top tri agresivca navode Ikon Tech,R41 i ATT H2.
Ali mogu slobodno reći da ova dva, kraj Ikona briju kao dječje igračke. Evo,zadnja dva brijanja sam odradio sa R41 i to je jedan normalan brijač. Treba malo paziti,i to je sve. Dok Ikon čupa,grebe,struže, nešto neljudski.
Zato sam ga poklonio prijatelju koji voli takve brijače.
I ima još jedan kojeg sam zaboravio. Blackbird od Blacklanda. Malo blaža varijanta Ikon Techa.
I njega sam poklonio istom prijatelju.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline bojanjurcic72

• Email
« Reply #53 on: March 28, 2019, 01:27:45 AM »
Kao što sam već prije napisao moj najagresivniji brijač bio je Ikon Tech. To je zaista čudovište s kojim se ništa ne može usporediti. Na svim stranim forumima kad se potegne ova tema , uvijek se kao top tri agresivca navode Ikon Tech,R41 i ATT H2.
Ali mogu slobodno reći da ova dva, kraj Ikona briju kao dječje igračke. Evo,zadnja dva brijanja sam odradio sa R41 i to je jedan normalan brijač. Treba malo paziti,i to je sve. Dok Ikon čupa,grebe,struže, nešto neljudski.
Zato sam ga poklonio prijatelju koji voli takve brijače.
I ima još jedan kojeg sam zaboravio. Blackbird od Blacklanda. Malo blaža varijanta Ikon Techa.
I njega sam poklonio istom prijatelju.

Offline bojanjurcic72

• Email
« Reply #54 on: March 28, 2019, 01:28:37 AM »
Gornji je IkonTech a donji je Blackbird

Najnovije:

Users Online