Author Topic: Brijač muhle R41  (Read 37773 times)

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
Re: Brijač muhle R41
« Reply #105 on: April 26, 2020, 08:27:56 PM »
R41 са црном дршкицом, продаје се као R101:

Купио сам га само због дршкице, овај бријач и ја се ипак не слажемо баш најбоље, превише пажње коју је потребно да пружим у бријању ми некако умањује уживање, иако има и невероватних избријаности, ипак чешћа су она бријања са црвеним тачкицама.  :laugh:
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #106 on: April 26, 2020, 08:30:10 PM »
Па шта ћеш сад?

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #107 on: April 26, 2020, 08:45:21 PM »
Очигледно ћу - да користим дршку са бољим главама.

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #108 on: April 26, 2020, 09:16:19 PM »
Lepa drska
Kakav je grip, tj. da li kliza? Cesto se desava da su ruke u toku brijanja mokre ili ima malo pene na prstima.
Mada sam bio skeptican i za chrome i rosegold pa mi nikada ne ispadaju iz ruku :) Mozda uzmem jos i ovu varijantu, svidja mi se ta drska 😂
E sad koliko volim ovaj brijac pokazuje cinjenica da cu pokusati da kontaktiram neke firme da mi izrade stainless steal top cap

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #109 on: April 26, 2020, 10:23:24 PM »
Не клиза, одлично је урађена, а бријем и главу - значи користим је у том незгоднијем бријоположају и нема назнака да ће икада испасти из руке.

Премишао сам се око црне и ове дршке која исто бриљира изгледом (Р108):

Није искључено да некад избаце и скроз челичну верзију Р41, бријач је међу продаванијима.

Offline stevston

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #110 on: August 26, 2020, 06:24:19 PM »
Da napišem i moje impresije o ovom brijaču ili bolje reći glavi R41. Dakle pošto sam kupio glavu bez drške mogao sam je probati sa par drski,jedna je varijanta bila sa dužom ali lakšom drškom od abonosa a druga je kraća drška ali teža od roga srndaća. Elem više mi je legla ova druga varijanta,masivna glava prosto traži kraću dršku koja je usto i masivna. Glava je neka čudna priča,kažu najagresivnija,sam vrh... Moj utisak je da jeste agresivna,korišćena je sa federom,pssi,iridium polisilverom,ali tu agresivnost ne prati i ugladjenost,nikako joj ne čuči izbrijavanje tj.treći prelaz,a ja bas bez izbrijavanja ono malo što brijam ne mogu. Za svakodnevnu upotrebu je moguć ali bez pomenutog izbrijavanja,inače ne ginu tačkice... Ako mogu da poredim npr.Merkur Progres sa cakom okretanja još jednog kruga podešavanja je mnogo agresivniji ali sa druge strane i mnogo ugodniji,sa istom postavkom žileta. Utisak mi je da je za upotrebu sa ovom glavom potrebniji neki od masnijih-skliskijh sapuna da malo parira toj agresivnosti ili pre reči konstrukciji same glave.Moguće da je drugi utisak sa njegovom pripadajućom drškom... Brijač će sigurno nači svoje mesto u kolekciji ali sigurno neće biti jedan od onih omiljenih.

Offline Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #111 on: August 26, 2020, 07:34:40 PM »
Meni se sasvim OK pokazao sa zelenom Astrom, a koristio sam ga i sa Polsilverom kad sam ga imao. Da bi se glava bar malo ukrotila, meni su poslužili i Voskhodovi žileti, koji su nešto manje oštri. Moram priznati da ga ne bih koristio sa Featherom jer bi mi bilo previše. Dovoljna su mi dva prelaza, što važi za svaki brijač, i to uz i niz dlaku. Koristio sam ga nedavno i uz Brion i nije mi stvorio nikakvu iritaciju. Osim Feathera, kod ovog brijača bih izbegavao i kreme koje hlade jer pomalo anesteziraju, a ne bih hteo da  se zeznem i da mi izađu crvene tačkice.

Jeste da ga na internetu prati fama zbog agresivnosti, ali moram priznati da sam mnogo pažljiviji kada koristim Fatip nego R41.
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #112 on: August 26, 2020, 09:37:22 PM »
Nisam bas neki DE strucnjak ali za mene boljeg brijaca nema. Cak ni ne trazim dalje
Ovo je zver bukvalno
Priprema koju radim je jednostavna, pranje glave dove sapunom u toku tusiranja ili pre shave od Edwin jaggera istisnem kolicinu koja je velicine badema i isperem posle 5 min. Razradjujem sapun direkt na glavi

Nekoliko vrsta zileta koje koristim mi daju apsolutni BBS u jednom ATG prolazu. Mozda bude po neka popravka ako preskocim(brijem se samo sa jednim ogledalom pozadi ne vidim). Izbrijanost traje 10-12 h i onda na nekim mestima krecu da izbijaju dlake
Evo probacu u naredna 3 dana da se brijem istom metodom cisto da vidimo hoce li biti iritacije. Najbolje od svega je sto ni ne razmisljam o uglu dok se brijem.
Ako se desi da imam neku bubuljicu, ovaj brijac je skine i bude krvi. Tako da tu treba paziti
U slucaju da je zilet neodgovarajuci i da radim neke glupe stvari moze biti i iritacija i krvi. Zileti koji su mi najbolji gillette 7 o'clock zuti i personna chrome platinum recimo

Lako se odrzava, sapuni koje koristim se ne lepe toliko za brijac. Takodje glava brijaca ne bi trebalo da moze da se zapusi kad je u pitanju duza brada, lako se ispira(probao sam mada moja najduza brada je od par nedelja).
Imam dva komada i razmisljam da kupim jos nekoliko za rezervu i da ih ne otpakujem. Sto cu verovatno i uraditi

Offline explorer

• Majstor brijanja
« Reply #113 on: August 26, 2020, 10:12:10 PM »
+1 za poređenje za Fatipom. R41-ici sam ušao u trag nakon trećeg brijanja. Malo masnija pjena, ravni potezi bez pritiska, nožić Gillete Platinum i ide to solidno. Dok se sa Fatipom plašim kao i prvog dana. Imam taj jedan dio na vratu koji mora da popusti u 9/10 slučajeva, i sa Grande-om je baš znalo biti krvavo.

Dakle, R41 jeste agresivan ali ne toliko opasan po meni kao klasični open comb.

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #114 on: August 26, 2020, 10:33:07 PM »

Offline Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #115 on: August 26, 2020, 11:13:46 PM »
+1 za poređenje za Fatipom. R41-ici sam ušao u trag nakon trećeg brijanja. Malo masnija pjena, ravni potezi bez pritiska, nožić Gillete Platinum i ide to solidno. Dok se sa Fatipom plašim kao i prvog dana. Imam taj jedan dio na vratu koji mora da popusti u 9/10 slučajeva, i sa Grande-om je baš znalo biti krvavo.

Dakle, R41 jeste agresivan ali ne toliko opasan po meni kao klasični open comb.

Ako ti je Fatip nezgodan, stavi žuti BiC, Voskhod ili neki manje oštar žilet. Meni je sa žutim BiC-om sasvim dobar i tada brijač prašta mnogo više.

Inače, dodao bih da je kod oba najbitnije da ruka bude laka kao perce. S te strane mi je lakši R41 jer ima dužu dršku i masivniji je.

Offline markony

• Doktor za brijanje
« Reply #116 on: August 26, 2020, 11:57:59 PM »
R41 je fantastičan brijač.
Koristim ga već godinama, čak sam ga dugo koristio za svakodnevno brijanje.
Čak i sa  WTG lice je ceo dan čisto, ako žurite pa se nema vremena za više prelaza, a WTG + ATG, 2 dana nema potrebe za brijanjem, barem kod mene.
Šteta je što se ne prave od kvalitetnijeg materijala, kao stari brijači, ali će uz normalnu upotrebu, nadživeti vlasnika.

Offline Dragce

• Majstor brijanja
« Reply #117 on: August 27, 2020, 12:44:03 AM »
Slažem se potpuno sa prethodnim postovima u vezi sa čuvenim "agresivcem" R41. Brijač je vrlo efikasan i dva prelaza sa njim su sasvim dovoljna. Ko se izbrijava dobiće sigurno najtemeljnije brijanje i spontano će da redefiniše svoje shvatanje pojma bbs. Definitivno to nije brijač za svakodnevnu upotrebu, jer sutradan jednostavno nema šta da se brije.

Fama koja ga prati je čini mi se preterana, nastala u periodu pre 2013. godine.  Kasnije su promenili malo geometriju glave i smanjili izloženost žileta. Agresivnost je time smanjena, a preostala je čista efikasnost.  Istina, potrebno je par brijanja da se priviknete na njega, što zapravo važi i za bilo koji drugi, novi brijač.

Potom je svako sledece brijanje sa R41 sve prijatnije, a nakon 4-5 brijanja shvatate zašto je ovaj brijač izbor mnogim brijadžijama širom sveta.

Ne sećam se da sam se njim posekao, ne računajući ponekad po neku retku tačkicu prilikom podbrijavanja. Imao sam utisak da je sa njim u stvari teško i poseći se, ali definitivno traži respekt i odmerene, precizne poteze.

Rekao bih da je idealan za usavršavanje tehnike brijanja i svođenje broja poteza brijačem na minimum. Ne bih ga preporučio baš potpunim početnicima u svetu klasičnog brijanja, bar dok ne upoznaju osnovnu tehniku, osetljiva mesta na licu, smer rasta dlake na pojedinim mestima na vratu, itd.

Odlično se slaže sa oštrijim žiletima tipa feather, platinum, polsilver, astra, a prilično manje sa tupljim žiletima što je za mene bilo iznenađujuće. Drška ne kliza u ruci, ali bi šare mogle biti izraženije. Zato vidim da mnogi uparuju glave R41 sa buldog drškama, iako to sigurno menja balans brijaču. U svakom slučaju preporuka, prosto vredi ga imati u kolekciji.
« Last Edit: August 27, 2020, 12:47:38 AM by Dragce »

Offline Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #118 on: August 27, 2020, 01:06:27 AM »
Kako ti se tačno pokazao sa tupljim žiletima? Da li grebe, skakuće po licu ili nešto treće? Ja sam od tupljih u njemu koristio samo Voskhod i jedina razlika je što žilet brže gubi na oštrini.

Offline Dragce

• Majstor brijanja
« Reply #119 on: August 27, 2020, 01:32:33 AM »
Ne mogu reći da grebe sa tupljim žiletima, a nema govora o nekom poskakivanju. Jednostavno potezi više nisu tečni i nema više onog prijatnog osecaja kada brijač klizi lagano, bez otpora.

Recimo moj najomiljeniji žilet silverblue se nije naročito pokazao u R41, za razliku od astre ili platinuma. Odradio je i on posao bez greške, da se razumemo, ali to brijanje mi totalno nije prijalo i želeo sam u tom trenutku da što pre završim. A afteršejv je baš pekao na licu.

Najnovije: