Author Topic: Brijač muhle R41  (Read 22205 times)

Offline Wetshaver

• Doktor za brijanje
  • Only way I shave is a wetshave ...
Re: Brijač muhle R41
« Reply #75 on: February 09, 2019, 12:45:42 PM »
Poštovane kolege.Ko voli agresivnost i efikasnost imate i yaqi beast glavu.

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #76 on: February 10, 2019, 10:45:02 AM »
Овај бријач ми се чини као прави изазов за моју бријачку авантуру, те бих молио Дракчета да ме уврсти у ред оних који би да га пробају. Унапред се захваљујем!

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока

Offline Fosters

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #77 on: February 10, 2019, 04:43:18 PM »
Овај бријач ми се чини као прави изазов за моју бријачку авантуру, те бих молио Дракчета да ме уврсти у ред оних који би да га пробају. Унапред се захваљујем!

I ja nudim r41 za probu.

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #78 on: February 10, 2019, 07:20:21 PM »

I ja nudim r41 za probu.

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
Хвала на понуди!
Да ли си из Београда?
Питам јер је далеко лакше да се нађемо него да бријач препустимо на милост и немилост курирским службама.

Offline Fosters

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #79 on: February 11, 2019, 09:27:57 AM »
Iz Beograda sam (064 8288 303), javi se.

Pozdrav

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #80 on: February 14, 2019, 12:54:10 AM »
Добро вам вече, поштоване бријачке колеге!
Након несебичне понуде нашег другара Фостерса, коме се од срца захваљујем и овим путем, пожурио сам да што пре осетим учинак овог бријачког куриозитета.
Шта најпре рећи?
У бријач сам ставио Џилет Насет са жељом да први пут пробам и овај жилет.
Намерно сам користио и Вергулде Ханд сапун, који сам добио од Markovicmarko87 и коме се, такође, захваљујем.
Кажем намерно јер сам желео да пробам бријач и његов учинак са неким просечним, "народским" сапуном како бих проценио докле сам стигао са техником бријања ДЕ бријачима, а и да исти пробам и стекнем утисак о њему.
Елем, пре извесног времена сам се питао да ли је ББС изводљив са ДЕ бријачима а без већих посекотина и иритација и одговор сам добио вечерас, користећи горе поменуту комбинацију. Јаки Саграда фамилиа је учествовала у изради брзе и добре пене, које је било за неких 4-5 богатих прелаза. Карактеристике сапуна ме нису у потпуности обрадовале јер сам из неког разлога очекивао већу клизавост као и то да се онаква пена неће уопште сушити на лицу, али је ипак почела мало да се суши, не превише али довољно да ми утисак не буде повољан.
Бријач се показао као права зверка, и сва ранија бријања су се сада исплатила јер сам успео да са лакоћом руке и тежином бријача прођем са свега две три ситне посекотине, малтене неприметне, што сматрам успехом с обзиром на агресивни потенцијал бријача који се итекако осећа.
Иако сам размишљао о посту који је Неша написао, а који се тиче угла држања бријача у односу на лице, бријао сам се у три прелаза низ длаку, без жеље за ББС-ом, али сам управо позицијом и смером бријача успео да, на местима где то иначе не успевам са Бразилером, овога пута то изведем. Дакле, добих ББС мудрим и смиреним, а надасве благим покретима у правом смеру а без угла који је Неша спомињао. Пустио сам да ме инспирација по том питању води. То ми је, након читања теме, била највећа брига - да се не искасапим превише овако агресивним бријачем а да се ипак пристојно обријем. У том смислу сам презадовољан.
Сматрам да је бријач сјајан, иако високе агресивности, као и да би ми одлично послужио у даљој доради технике бријања. Делује ми да је средње тежине, да уз бољи сапун даје и још боље бријање, што ће ми бити задовољство да пробам у наредним данима, али морам да споменем да је поприлично агресиван, те да ћу веома водити рачуна при сваком бријању. Немам бојазни од комбинације да у њега ставим и Feather жилет, и да испробам ход по тој танкој бријачкој линији, па ћу и те утиске исписати у овој теми.
Све у свему одличан бријач за оне са лаком и пажљивом руком, као и са довољно времена да се посвете бријању са њим.
Након бријања сам искористио и "народског" Вилијамса и мудро збори наш колега Нуур када вели да је то и понајбољи лосион након бријања у том рангу.
Морам да споменем да ја, приликом бријања, не испирам лице између прелаза и да га на крају исперем хладном водом те и на тај начин предупредим мања крварења и евентуалне иритације. Тако је било и овога пута и заиста сам веома задовољан како је бријање протекло и сваком бих препоручио да проба овај добар бријач.
Остаје само отворено питање за мене да ли ћу га у неком тренутку пазарити и уврстити у своју колекцију бријача, али ми делује да би ме једино та агресивност могла поколебати у тој намери.

« Last Edit: February 14, 2019, 10:21:59 AM by Игор В. »

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #81 on: February 15, 2019, 11:45:45 AM »
Није много прошло да се испроба и Федр (Feather) жилет у Мулеу Р41.
Уз све знаке упозорења колеге Неше, као и уз здраву логику да агресиван жилет може бити погубан у агресивном бријачу, ипак се одлучих и на овај ризичан потез и гле чуда, он се исплатио попут оних магичних тројки Александра Аце Ђорђевића у напетим кошаркашким мечевима.
Све из мог претходног поста у овој теми и даље стоји, али морам да подвучем управо ту лакоћу руке и непритискање бријача док се њиме бријете. У супротном, ризикујете бројне посекотине и сећање на непријатно искуство.
Но, да кренем редом.
Бријач је овога пута угостио популарно Перце, и показало се да је бријање чак можда и мање агресивно, по мом субјективном осећају, у односу на претходно са Џилет Насет жилетом. Бријач сам овога пута у првом прелазу држао под правим углом у односу на кожу лица, а по предлогу колеге Неше, и иако то има својих чари и нисам се посекао, ипак сам у другом и трећем прелазу оборио угао деловања по лицу.
Четка је била Јаки са црном синтетичком длаком и белом дршком, сапун Еразмик, који ме је изненадио добро одрађеним послом, свеукупно три прелаза без поправки (могао бих и њих да радим али су толико мале да ми и не сметају те их не радим). Бријање је било пријатно, уз лагане и благе потезе без притискања бријача, угодно колико то ова комбинација може бити, и протекло је са једном веома ситном посекотином.
Између прелаза не испирам лице, а на крају то и учиним хладном водом.
Еразмик се показао као позитивно искуство и имам повољно мишљење о њему, мада воли воду и њен додатак ће наградити јачом пеном. Дакле, има и тај мање повољан аспект да би можда могао да се исуши на лицу уколико га у старту не напојите довољно водом.
Осећај након бријања је благо исхрањено и благо мекано лице, барем мени тако делује.
Муле и Перце су одрадили сјајан посао уз моју лагану и временски неспутану руку и ово бријање ми је дало подстрека да се једном, у будућности, определим за куповину овог бријача.
Јер, уз сапуне који ми дају богатију и храњивљију пену за моје лице, уверен сам да ће Муле показати своју праву природу и раскош.
Као шлаг на торту ставио сам Одеколон Шипр, који иако са 60% алкохола, ипак благо делује на моје лице. Хвала још једном Адамсу на овом изузетном производу, као и Фостерсу на прилици да се бријачка звер звана Муле Р41 испроба у пуном потенцијалу!
Моја велика препорука да испробате овај бријач, можда ће вас баш пријатно изненадити.

« Last Edit: February 22, 2019, 05:47:54 PM by Игор В. »

The following users thanked this post: Babadzonka

Offline Sakal

• Početnik
  • *
« Reply #82 on: August 20, 2019, 11:32:09 AM »
Pozdrav, zanima me da li je neki clan uzimao muhle r41 rosegold varijantu i da li bi mogao da ostavi link nekog sajta gde se moze naci povoljnije ?
Gledao sam na giftsandcare, tvbshaving, english shaving compani i vidim da ima zavidne razlike u cenama, tipa na tvb je 31e, a na english shaving compani ide do 6800 din  :icon_surprised:. Pa bih zbog toga da se raspitam, hvala na odgovorima ;)

Offline feston

• Doktor za brijanje

Najnovije:

Users Online
Users: 1
Guests: 28
Total: 29