Author Topic: Burma-Shave четка  (Read 1531 times)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
Burma-Shave четка
« on: December 18, 2015, 03:24:19 AM »
После толико труда,организације,свега и свачега,коначно је дошла у моје руке!!!
Осећао сам се као велики Гетсби...у ствари...још боље,пошто је Гетсби сањао амерички сан (american dream),а ја га ево и остварио,добивши легендарну Burma-Shave четку!!
Четку за просечног американца....правог американца....John Smith-а..како хоћете...!
Burma-Shave је била позната фирма,и упамћена је пре свега по начину на који се рекламирала.Наиме на путевима рекламе су биле у виду знакова-табли на којима су били исписани слогани у стиху. Чак и дан данас стоје на "route 66" те табле.
У сваком случају,мислио сам да је немогуће набавити ту четку и да је давно одслужила своје,те сам се и обрадовао када сам је нашао на америчком E-bay,као нову.Претпоставио сам да је "NOS" што ће рећи "нови стари производ" илити некоришћен!!Све је то тачно наавно,осим оно "стари"!!!
Заправо Burma-Shave четка се и дан данас прави.Откупила ју је моћна фирма ASR (American Safety Razor) Company,што  ће рећи "Personna"!!Зато је и на кутији написано "Burma-Shave by Personna",и наравно испод тога нешто  што ме јако јако разочарало..оне "три напознатије речи на свету" MADE IN CHINA!!!!
'Ајд...шта је ту је....!!!!
Бар је ето решена дилема: Burma-Shave  четка се производи и производи је Persoonna односно ASR, што управо и оправдава следећи рекламни слоган у стиху ,који је написан на кутији:
"Stores are full
Of shaving aids
But all you need
Is this
And blades"!!!

О.к. "this" је четка,али зашто "blades"??
Па наравно Personna blades...
Видевши да четка кошта свега 7$,мислио сам да је то  због..ето,пластичне дршке,итд..но код амера нема зезања,иако је рађњна у Кини,наравно купљена у Америци,ипак важи онај стари  закон "Колико пара -толико и музике!!!"
Ето...и ништа више од тога!!!
Наиме,да..дршка јесте пластична,длака је наравно природна свиња,међутим за разлику од других четки (Омега,Јагуар,Башик..) знатно је тврђа и малко више боде...бар у почетку....при томе се много много лиња,већ и сада мислим да у дршци има нека мала справица која аутоматски прави нове длаке,које израсту пошто ове друге испадну.У почетку је било прилично разочарење,вероватно док је нисам "разрадио".Сада је ипак малко мекша,али опет је испод Омеге 80080 или других четки које сам пробао.Вероватно треба још да се разради и ваљда ће бити боља!Што  се дршке тиче-солидно је урађена,лагана је,и наравно  не пуца прстен као што је обичај код Омеге.Дакле ту је стварно добро урађена.Јутрос сам се сам је користио у комбинацији са Вилиамс сапуном и направио сам одличну пену,тако да сам и ту задовољан!
Вероватно треба да прође неко времедок се не разради,али засада у поређењу Омегом-нема шта,Омега ипак има боље и мекше длаке.Засада!!

The following users thanked this post: nuur, Goran.v, Nenad., Britva

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
Re: Burma-Shave четка
« Reply #1 on: December 01, 2020, 11:48:49 AM »

Све препоруке за овај филм, у коме исто појављују ове Бурма шејв рекламе уз пут:

- Добра дела не смеју остати некажњена.

- Не заборавите да оставите на форуму што мање утисака.

The following users thanked this post: adams

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #2 on: December 01, 2020, 12:11:35 PM »
Легендарни Tom Waits!!

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #3 on: December 01, 2020, 12:37:31 PM »
После пуних пет година коришћења ове четке, морам да признам да сам веома задовољан и да је неко благо разочарење, које се у мени тада појавило због превеликог очекивања, убрзо и прошло.
Наиме четка је пре свега "народска", и као што не можемо од Фиата очекивати да буде Јагуар (осим у посебним сличајевима- Фигуар), тако не можемо ни од Burma-Shave очекивати да буде Simpson.
У питању су две сасвим различите класе, што се дâ приметити и по цени и наравно по квалитету израде.
На пример дршка је од јефтиније пластике, итд..
Међутим, длаке су беле, свињске баш као што препоручују расни италијански бербери и бриоци. Такве длаке су ма пример код Proraso ( Omega) Pro 49.
Дакле за ових пет година поприлично сам је користио и фино разрадио. Сапун прима као рода рођеног, и прави одличне пене.
Посебно се истиче у прављењу пене Williams сапуна.
У својој класи, ова четка је врхунска, а о легендама и рекламним таблама са стиховима на путу "Route 66" и да не говорим!!!
Мислим да се уклапа у стил путешествија Џека Керуака у роману "On the road"!!!
« Last Edit: December 01, 2020, 12:42:02 PM by adams »

Najnovije: