Author Topic: Fonex  (Read 2019 times)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
Fonex
« on: February 16, 2016, 01:15:12 PM »
Fonex.....made in Turkey!!!!
Још један лосион после бријања из ове бријачки високо развијене земље!!
Купио сам га  за прилично мало новца,колико се сећам око 400 динара (ако  не и мање) за 800 мл пластичну боцу!!
по велични,може  се рећи да је пандам нашем лосиону "Дон" из Новог Бечеја,али је итекако већи "мачор" илити већи дон од самог "Дона".
Купио сам га јер је дуго стајао,па к'о вели хајде,да не стоји тако,мада..истини за вољу,гладне ми беху очи!!!
Наиме, исто као и наш "Дон" налази се у великој пластичној боци,и предвиђен је за берберке радње,чаак је и на етикети написано "Professional use only",а упутству за употребу,на етикети је написано такође да треба да се  пресипа у оне  мале берберске бочице са прскалицом (јој...како је то лијепо....још само када би се могло набавити те мале бочице са прскалицом...ех..)   :(
Све у свему у нашао ми се у рукама тај феноменални берберски лисон Фонекс!!!Одмах сам га помирисао!!
Одличан мирис!!Пријатан!!!Међутим одмах што  сам помислио,јесте да,будући да је јефтин и није нешто посебан,что се тиче неге лица.МИслио сам да сам за  јефтине паре купио један јефтин или пак у најбољем случају осредњи лосион!!!
Међутим после првог коришћења,после бријања,већ сам доживео ренесансу (илити по српски-препород).Да препорд,како духа свога,тако и коже лица!!!
Не знам да ли је због,због тога что лосион,како је  написано обогаћен састојком по имену Allantoin (за који,признајем никда и нисам чуо),е знам,али мени је лице током целог тог дана било свеже и глатко!!!
Фонекс је одличан лосион после бријања!!!!
По мени најбољи турски,који са до сада пробао лосион.Много бољи и од Arko cool, Arko Gold power (који изузетно мирише),Arko maximum comfort, и још пар турских АШ које сам овде налазио.
Свакако је да пецка када се стави (нормално ...садржи алкохол) али то пецкање није ни налик америчком Клабмену,а и зависи од тогга како се обријемо,заправо колико при  бријању изиритирамо лице.Но пецкање брзо престаје,а иритација,ма каква год  да буде убрзо престаје.Исти  случај је и са црвенилом лица после бријања.Веома брзо уклања и црвенило и потпуно ублажује иритацију,чинећи кожу лица веома глатком,подмазаном но не превише масном,и свежом.
Да упоредим  са Арком,Арко (мислим на лосион,не на крему или балзам) је као и Деним...после наношења на лице,кожа лица као да постаје, да кажем "лепљива".Код Фонекса тога нема!
фонекс је по својству и ономе каако бар моја кожа  реагује на лосион близу до сада,по мени најбољег и до сада не превазиђеног лосиона "Тройной одеколон" (наравно мислим на оригинал из СССР а не из Бугарске).
А сада састав: Aqua ethylalcohol, propylenglycol, PEG-40, Hydrogenated castor oil, fragrance, C.I. 15985, Allantoin.
Фонекс је један од бољих лосиона и свакако је за препоруку,поготово онима који имају проблема са иритацијом и црвенилом!
По мом мишљењу Фонекс  је у поређењу са Нивеама,Лореал-има,и осталим популарним и да кажем фирмираним (међутим опет прескупим за резултат и учинак који нам пружају) лосионима,много много бољи,и сматрам квалитетнији лосион.
Ово пишем из разлога што мом лицу Фонекс много  много више прија него било који Нивеа лосион (мислим на лосион а не на балзам).

« Last Edit: February 16, 2016, 01:33:20 PM by adams »

The following users thanked this post: nuur

Offline durmitor2000

• Iskusni brijač
  • **
    • Email
Re: Fonex
« Reply #1 on: February 16, 2016, 04:22:41 PM »
A gde može da se kupi u Beogradu? Mislim ako još ima negde.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #2 on: February 16, 2016, 05:42:24 PM »
Ја сам га купио код Барбера!!
Срђана Барбера!!
Он сада држи бријач шоп..но ако те занима...да га пробаш врло радо ћу ти дати тестер!!!

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #3 on: July 22, 2018, 03:08:50 PM »
Право је чудо, да се неке ствари налазе недалеко од нас, и да их за малу своту новца можемо приуштити, а ми на то заборављамо.
Овај пут сам се изненадио када сам видео (бар за мене) нове "gummy" лосионе!
То су, "традиционални турски"  лосиони - одеколкони!
За свега 300 динара, у "Херба маркету" се могу, поред већ постојећих, изврсних лосиона купити ови нови, од 400 мл лосиони.
У питању су три нова мириса: лимун, Tobacco и лаванда!
Ја сам купио Tobacco.
Када сам видео већ сам се дебело загрејао и најзад купио!
За разлику од осталих Фонекса, коjе сам пробао (Authentic и Gummy mystery), овај "Gummy Tobacco", по мени више пецка када се стави на лице.
Међутим тако добро смирује кожу од иритације и чини је меканом, баш као и сваки Фонекс кога сам пробао.
Мирис је веома занимљив, не верујем да би се сваком свидео, али мени је одличан, поготово када мало одстоји на лицу,jер постаје веома пријатан!
Ако ћемо судити по односу цена/квалитет лосион је више него добар, посебно када се упореди са новим лосионима који се за 100 динара могу купити у ДИС и осталим маркетима, који више подсећају на на обичну воду него на лосион.
Све у свему Фонекс није изневерио опште берберске укусе, и за тај новац добија се одличан лосион.
Вреди!!!
« Last Edit: July 22, 2018, 03:13:42 PM by adams »

The following users thanked this post: nuur, mobajk, YUGO BOSS, Ki30, Dragce, Babadzonka

Offline qnele_bgd

• Iskusni brijač
  • **
    • Email
« Reply #4 on: July 22, 2018, 11:03:55 PM »
I s moje strane topla preporuka za gummy tobaco, zaista fino pecka, meni ok neguje kožu. Što se tiče mirisa, očekivao sam  malo drugačiji feeling miris nije ni previše oštar niti guši preterano, a stvarno se oseti opori duvan, ništa svežkasto. Odnos novac količina da se umivaš sa njim.

The following users thanked this post: adams

Offline yu-brijanje

• Iskusni brijač
  • **
« Reply #5 on: July 24, 2018, 03:49:49 AM »
Da li je neko probao ove kolonjske kreme od istog proizvodjača ? Pretpostavljam da je to nešto poput balzama, po strukturi mislim , barem po pakovanju deluje tako
https://www.herba-market.co.rs/proizvodi/fonex-preparati-za-negu-tela-kose-i-brade/preparati-za-negu-muske-brade/kolonjska-krema-375-ml/

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #6 on: July 24, 2018, 12:29:28 PM »
Da li je neko probao ove kolonjske kreme od istog proizvodjača ? Pretpostavljam da je to nešto poput balzama, po strukturi mislim , barem po pakovanju deluje tako
https://www.herba-market.co.rs/proizvodi/fonex-preparati-za-negu-tela-kose-i-brade/preparati-za-negu-muske-brade/kolonjska-krema-375-ml/
Izgleda zanimljivo. Nazivi mi nista ne govore o mirisima. Bilo bi lepo kada bi neki od ovih balzama bio klasicnog kolonjskog mirisa, a siguran sam da ima alkohola u sebi, pa da podseti na Alkremu.
Ovi nasi slepci iz Luxola ko zna kada ce da pocnu ponovo da prodaju, a ja da mazem reklamu na lice jos nisam naucio.

Offline yu-brijanje

• Iskusni brijač
  • **
« Reply #7 on: July 24, 2018, 01:27:52 PM »
Mislim da Alcream i nije u planu vaskrslog Luxola :) Kolko se ja secam alcream je postojao jos pre paraho balzama, tad je i brion imao neki svoj krem za posle brijanja.. Kasnije je luxol u nekoliko navrata vracao alcream , pa je povlacio zbog lose finansijske situacije, slicno kao i marsal sapun. Narednih dana cu pazariti jednu od ovih kolonjskih krema , za 480 dinara i vise nego prihvatljivo pakovanje, skoro flasica od pola litra :)

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #8 on: August 05, 2018, 10:08:06 PM »
...и пијемо ми ту тако пивчуге кад одједаред Адамсара тхе наираснии извади Фонексчину да се сипа тј. точи!

То је онај који је описао Адамс као прави берберски фин мирис.

Што је и мој утисак. Немам никаквог исушивања од њ (иако имадем суху кожурају), и једино бих волео да мирис остаје дуже - код мене практично одмах нестаје чим изађем из купатила.

Можда ме чак подсећа на онај Питралон што има мирис крушке. Тако ми је некако фино воћкасто-цвећкаст и скроз старовременски мирис у најбољем могућем смислу.
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

The following users thanked this post: adams

Online stevokv92

• Veliki Majstor brijanja
    • Email
« Reply #9 on: September 11, 2018, 03:07:51 PM »
Sad bas svratih do Herba marketa da onjusim Fonexove aftershavove i mogu vam reci da je Lemon verzija ista kao i Chatillon lux Fourth and Pine, ako ne ista veoma veoma slicna. Imao sam nameru da pazarim jedan ali mi se lavanda nekako  sinteticka dok mi je Tobaco mozda malo slatkastiji za moj ukus. A Lemon je bas kul ali eto vec imam jedan slican AS.

Mozda se predomislim za Tobaco :D

Najnovije: