Author Topic: Arko sapun, za i protiv  (Read 22481 times)

Offline vlaja

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Arko sapun, za i protiv
« Reply #75 on: March 09, 2018, 10:31:38 PM »
Arko sam svojevremeno izbacio iz upotrebe zbog lošeg osećaja posle brijanja - isušivanja kože.
Nije bilo toliko strašno koliko su se drugi sapuni bolje pokazali, tačnije Palmira kao cenovni konkurent.

Ostalo mi je nekoliko stikova i žao mi je bilo baciti... Elem, došao sam na neverovatnu ideju da ih iskoristim za pranje ruku.
Izdržao sam dva, tri dana. Šake tj.koža sa gornje strane je bila u jadnom stanju: suva i ispucala.
Ne znam koliko je ovo bio relevantan test ali ovaj sapun ću ubuduće zaobilaziti.

Offline Bokalika

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #76 on: March 20, 2018, 05:41:30 PM »
prosto pojma nemam sta da kazem..
zadivilo me kako brzo se pravi pena na licu...magic!
a opet..nije bila nesto bogata- nisam puno namazao na lice pretpostavljam
drugo....ala ovo jede vodu...zapravo drugi i treci prelaz morao sam da se pomazem sa stick-om..nije mnogo ostalo na cetki..opet...malo sam namazao na lice
mada imam neki osecaj da ovo krme od Balea-e prosto nije za pravljenje pene na licu...ili opet gresim...
svakako..uzasno brijanje :D Gillete platinum se istupeo...isekao me kao krvnika jer sam morao na nekim mestima da upirem malo..da...
mada...jedino sto sam primetio kao pozitivn stranu...klizavost...trci brijac sam.
Mislim da moram da se jos ucim na ovom Arku da bih dao bolji sud..
BRION! Jer NIVEA for MEN je za pi*ke

Offline djepeto

• Majstor brijanja
« Reply #77 on: March 20, 2018, 07:42:08 PM »
Ja sam ga utisnuo u posudu, a slag razradjujem na licu uz dodavanje vode. Koristim sintetiku i to mi daje najbolje penaste rezultate.

Offline Petar86

• Iskusni brijač
« Reply #78 on: January 27, 2021, 10:42:18 AM »
Dao Arku šansu par puta, ali ne ide.
Prvi put stik nanosio na lice, drugi put ga razradio u posudi i treći put ga, najpre izrendao i utisnuo u kutijicu, napunio četku i pravio penu na licu. Kako god, ne ide.
Razlog je iritacije kože koja je sa svakim narednim korišćenjem dobijala na intenzitetu.
Poslednji put se nisam ni obrijao jer je crvenilo i jako peckanje krenulo momentalno pri nanošenju pene na lice.
Dakle, moja koža kaže veliko ne Arko sapunu.
Kako ne bi čitav komentar bio negativan, reći ću da su dobre strane sapuna cena, lakoća pravljenja pene i njena postojanost. Solidna je i klizavost.
Postshave efekat ne bih ni komentarisao, a miris mi je najbliži onim tabletama za osvežavanje pisoara.
Zaključak, čija koža trpi ovo tursko, kozmetičko čudo i kome ne smeta ovaj love or hate miris, u arku ima budget-friendly sapun koji radi posao i ništa više od toga.

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #79 on: January 27, 2021, 01:24:44 PM »
Bio sam za, sada sam protiv 🙂

Mada meni nije izazivao alergijsku reakciju, mislim da treba imati neki sapun sa bar za nijansu boljim sastojcima.
Jer ipak treba cuvati kozu, bolje izdvojiti koji dinar vise nego rizikovati. Tokom brijanja se skida sloj koze pa me ne cudi da bi tokom vremena bilo ko mogao da dobije neku vrstu reakcije na ovaj ili neki slican sapun

Offline filipmd

• Iskusni brijač
    • Email
« Reply #80 on: January 27, 2021, 02:13:10 PM »
I ja sam protiv, pre mesec-dva sam iz nepoznatog razloga posle dve godine pauze od arka odlucio da ga opet probam i to dok sam hteo po prvi put da probam nov brijac nov zilet. Rezultat je bio najgore brijanje u zivotu, losije cak i od prvog brijanja ikad sa de brijacima kad sam se zaklao skroz. Da ne bude mozda ne nov brjjax mozda je levo desno ja sam ponovio sve isto osim arka i dobio optimalno brijanje. Jedino kako pamtim arko da je bio solidan je kad sam ga naseckao na komadice i kuvao 2 sata i dodavao alkohol jer smo cimer i ja eksperimentisali dobijanje glicerina ostavicu sliku kako je ispao posle tog dugotrajnog kuvanja 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Online zare

• Doktor za brijanje
« Reply #81 on: January 27, 2021, 03:57:06 PM »
Imao sam i ja probleme sa peckanjem koze. Vise se ne secam da li odmah ili posle nekoliko brijanja ali ga vise nisam koristio. Secam se samo da se pena pravila odmah i vrlo lako ali se ne secam brijanja.

Najnovije: