Author Topic: Инџектори / Injector razors (најстроже чувана тајна савршеног бријања - 1. део)  (Read 65130 times)

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
Injector brijači. Fantastični brijači. Vrlo laki i intuitivni za korišćenje. Glava im je mala i vrlo su okretni u ruci. Jako lako i precizno briju ispod nosa i na ostalim "problematičnim" delovima lica.
Imao sam priliku bas ovaj Type L da koristim i sjajan je. Ne oseća se na licu, a vrlo konkretno obrije u dva prelaza. Bez iritacije i bilo kakvih problema.
E, što se tiče ispiranja u toku i po završetku brijanja, tu se moje prijateljstvo sa injektorima završilo.
Pošto im je glava konstruisana tako da se nožić u njoj čvrsto drži tako što praktično nema zazora, tj. drži ga samo sila trenja, voda nikako ne može dobro da ispere sve što treba iz glave brijača. I na kraju brijanja, volim da rastavim brijač, properem malo pod mlazom vode i ovlaš ga obrišem papirom. E pa, kod injektora toga nema i to moj OCD čini vrlo nesrećnim 🙂.
Voleo bih da nekad probam neki od starijih tipova koji su mogli da se otvore posle brijanja, pa da mogu da uživam u njima kako sam navikao.

The following users thanked this post: Babadzonka

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje

The following users thanked this post: hordak

Offline pj3r

• Doktor za brijanje
    • Email
Meni nije neki problem čišćenje injectora. Mlaz vode sve uredno riješava.

Imaš modele sa Hydromagic odnosno Hydromatic opcijom kojom možeš još bolje i jednostavnije očistiti lamicu.

Mislim da Carry Grant koristi Type G...

Poslano sa mog YAL-L21 koristeći Tapatalk

The following users thanked this post: Limoozina

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
Откриће чика Кобајашија, нов подесиви инџектор који ради на уобичајене инџекторске ножиће:

- Добра дела не смеју остати некажњена.

- Не заборавите да оставите на форуму што мање утисака.

The following users thanked this post: Limoozina, Babadzonka

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
Пробао сам и успео!
Један предлог за чишћење инџектора!
То се може урадити уз помоћ кључића, који се налази на кутијици за жилете!

Када се стави кључић у жљеб на глави бријача, самим тим глава се малко отвори, тако да је жилет доступнији за чишћење.

Наравно жилет није баш 100% очишћен, али мислим да добар и главни део жилета свакако јесте.
Кључић се потом извуче и све се врати на своје место.

Offline milostdr

• Doktor za brijanje
    • Email
Пробао сам и успео!

Када се стави кључић у жљеб на глави бријача, самим тим глава се малко отвори, тако да је жилет доступнији за чишћење.

Наравно жилет није баш 100% очишћен, али мислим да добар и главни део жилета свакако јесте.
Oooo pa to se pribavio originalni dispenzer za Schick. Šalim se druže malo sa tobom. Naravno da time otvaraš žilet i voda može bokhe da prodre i spere sapun i ostatke od brijanja. Opet ponavljam da mi je drago tvoje oduševljenje koje ti je pružio ovaj vremenski neprolazan brijač.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
« Last Edit: December 21, 2020, 12:02:06 PM by milostdr »
Poliranje i čišćenje brijoopreme - kontakt na PP

The following users thanked this post: adams

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
Пробао сам и успео!

Oooo pa to se pribavio originalni dispanzer za Schick. Šalim se druže malo sa tobom. Naravno da time otvaraš žilet i voda može bokhe da prodre i spere sapun i ostatke od brijanja. Opet ponavljam da mi je drago tvoje oduševljenje koje ti je pružio ovaj vremenski neprolazan brijač.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Много се захваљујем на оригиналним инџектор жилетима.
Сада је Шик инџектор потуно комплетиран!
Хвала велико!

Najnovije: