Author Topic: Pazarilo se malo  (Read 230345 times)

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Pazarilo se malo
« Reply #1350 on: November 29, 2020, 09:01:17 PM »
Ево и неких мојих новитета... Морам само да напоменем да су ово резултати вишемесечних припрема и улагања, да не испадне да је све прибављено одједном :D
Најпре ГЕМ Дамаскин који сам прибавио захваљујући правовременом реаговању нашег бријопоглавице @nuur-а и овом приликом му се захваљујем на оку соколовом и дељењу овакве прилике за куповину коју нисам пропустио.

Потом, моју пажњу је привукао још један класик за сва времена и могу да захвалим свом брату који је учествовао у његовом допремању и овде су приказане фотографије човека који га је продавао, те хвала и њему.

Како је бријачка знатижеља чудновата ствар, тако није изостао још један бријач чијој куповини и достављању поново захваљујем свом брату.

Наравно, о свим овим бријачима планирам да додам и свој утисак о бријању са њима, једино их ваља мало боље упознати па вас молим за стрљење док не стигну неки први утисци о њима. ;)

The following users thanked this post: adams, Limoozina, floyd, milostdr

Offline tristac021

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #1351 on: November 29, 2020, 09:07:20 PM »
Opa, da brijouživaš u novopribavljenim brijogiljotinama drug. :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Online milostdr

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #1352 on: November 29, 2020, 09:15:15 PM »
Ево и неких мојих новитета... Морам само да напоменем да су ово резултати вишемесечних припрема и улагања, да не испадне да је све прибављено одједном :D
Најпре ГЕМ Дамаскин који сам прибавио захваљујући правовременом реаговању нашег бријопоглавице @nuur-а и овом приликом му се захваљујем на оку соколовом и дељењу овакве прилике за куповину коју нисам пропустио.

Потом, моју пажњу је привукао још један класик за сва времена и могу да захвалим свом брату који је учествовао у његовом допремању и овде су приказане фотографије човека који га је продавао, те хвала и њему.

Како је бријачка знатижеља чудновата ствар, тако није изостао још један бријач чијој куповини и достављању поново захваљујем свом брату.

Наравно, о свим овим бријачима планирам да додам и свој утисак о бријању са њима, једино их ваља мало боље упознати па вас молим за стрљење док не стигну неки први утисци о њима. ;)
Mmmmm kakav prizor. Svi su extra noviteti koje si nabavio. Posebnu pažnju mi privukao Fat Boy, čoveče kao NOV je 8)
Svaka čast još jednom, uživaj.
Poliranje i čišćenje brijoopreme - kontakt na PP

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #1353 on: November 29, 2020, 09:27:15 PM »

Очи ми се цакле!
Нисам љубоморан, напротив веома ми је драго!
Заслужио си ове бријаче!
Дамаскин је лудило! Свака част за око соколово НУУР-а!
Фет бој је као из фабрике! Свака част за куповину, а највише за Милошеве златне руке! Сад се поставља питање, "а шта после овога.."?
Мада сам мишљења да не треба филозофирати него уживати.
Дакле уживај Игоре В.!

Online Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #1354 on: November 29, 2020, 09:31:34 PM »
Lepe prinove. Neka te dugo i u zdravlju služe  :icon_beer:
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #1355 on: November 29, 2020, 09:34:06 PM »
Хвала вам на лепим жељама, другари и преостаје ми да уживам и пишем о овим, могу слободно рећи, драгуљима из моје колекције.

Offline bojanjurcic72

• Email
« Reply #1356 on: December 01, 2020, 03:17:14 PM »
Počastio sam se još jednom Revisor britvom, ova je 7/8”. Kupio sam je u tvornici, došla je danas, shave ready. Ona 6/8” koju sam kupio nedugo brije savršeno, zapravo bila je ugodna. Mora se ipak malo paziti. Stvar je u tome da se mora “uloviti” ruka. Isto kao sa nekim agresivnim brijačem pr.R41.
Stavljam par slika.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #1357 on: December 01, 2020, 03:28:02 PM »
У здрављу да уживаш у њој!

Offline bojanjurcic72

• Email
« Reply #1358 on: December 01, 2020, 03:36:19 PM »
Hvala Igore!

Online Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #1359 on: December 01, 2020, 03:37:07 PM »
Pridružujem se lepim željama, a nadam se da će te britva dugo i verno služiti  :icon_beer:
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

Offline bojanjurcic72

• Email
« Reply #1360 on: December 01, 2020, 03:56:31 PM »
Imam pitanje za poznavaoce britvi. Tu u Zagrebu ima jedna prodavaona novih britvi, Boker. Imaju trenutačno na lageru model Elite Carbon kojje 6/8”. Mislio sam prvo nju kupiti, ali je cca 17€ skuplja od ove Revisor koja je 7/8” pa sam se odlučio za nju. S tim da je ona shave ready a Boker moram sam brusit.
A ja to neću nikad obavi kao tvornica. Ako je dam brusit tu kod nas to moram još platiti cca 15€. Zato sam se ipak odlucio za Revisor. Šta vi mislite o tome?

Offline savovuk

• Majstor brijanja
« Reply #1361 on: December 01, 2020, 04:01:30 PM »
Prelepa britva.

Ja pokušavam da poručim sa njihovog sajta jednu 7/8 ali nikako da mi potvrde porudžbinu.

Offline bojanjurcic72

• Email
« Reply #1362 on: December 01, 2020, 04:12:02 PM »
Dosta se dugo čeka. Meni kad mi je to čekanje dosadilo poslao sam im mail u kojem sam ih pitao šta je sa mojom naruđbom. Odgovorili su mi drugi dan i poslali račun( sa 20% popusta . Na stranici je 166€ a mene je izašla 149€. Nije puno,al’ čovjeka veseli)

Offline Duskos

• Doktor za brijanje
« Reply #1363 on: December 01, 2020, 09:49:09 PM »
Počastio sam se još jednom Revisor britvom, ova je 7/8”. Kupio sam je u tvornici, došla je danas, shave ready. Ona 6/8” koju sam kupio nedugo brije savršeno, zapravo bila je ugodna. Mora se ipak malo paziti. Stvar je u tome da se mora “uloviti” ruka. Isto kao sa nekim agresivnim brijačem pr.R41.
Stavljam par slika.

sa srecom Boki druze da te u zdravlju sluzi

Offline M73

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #1364 on: December 02, 2020, 03:03:38 PM »
U zdravlje da te služi... postoje dva modela Elite Carbon kojje 6/8
mod. 2.0
https://grownmanshave.com/products/boker-elite-carbon-se-2-0-spanish-point-6-8-carbon-steel-straight-razor

i model 3.0
https://www.knivesandtools.com/en/pt/-boker-manufaktur-elite-carbon-3-0-straight-razor-140544.htm
cene se razlikuju od prodavca do prodavca... meni lično lepša sa španskim čelom.
Mnogi proizvodjači tvrde da isporučuju britve "spremne za brijanje" iako su godine iskustva pokazale da to u
95% slučajeva nije tačno mora se lepo uraditi
2.5% mora se uraditi lagano dooštravanje
2.5% spremne za brijanje
 kako god dok neprodje kroz moju ruku ja se nebrijem
Ostrim i sredjujem britve... 064/1585688

Najnovije: