Author Topic: Pazarilo se malo  (Read 230359 times)

Offline Dzoni

• Mladi brijač
  • **
Re: Pazarilo se malo
« Reply #1380 on: December 15, 2020, 12:27:43 AM »
Pa sada mi je u planu da uzmem neku dobru i kvalitetnu cetku sa prirodnom dlakom da mi dugo traje.  Listao sam teme na forumu i vidim da je neko pisao o cetkama Maseto. Nikad cuo, ali sam malo istrazivao, i vidim da ih dosta ljudi po forumima hvale, a i cena je negde oko 60 do 70 sto je prihvatljivije nego one od 150 eur,  pa mi je kao to u planu za sledecu kupovinu.

Offline milostdr

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #1381 on: December 15, 2020, 07:37:57 AM »
Pa sada mi je u planu da uzmem neku dobru i kvalitetnu cetku sa prirodnom dlakom da mi dugo traje.  Listao sam teme na forumu i vidim da je neko pisao o cetkama Maseto. Nikad cuo, ali sam malo istrazivao, i vidim da ih dosta ljudi po forumima hvale, a i cena je negde oko 60 do 70 sto je prihvatljivije nego one od 150 eur,  pa mi je kao to u planu za sledecu kupovinu.
Nije loš izbor. Uvek ću radije preporučiti Zenith manchurian badger. Evropska firma sa tradicijom i jako kvalitetnim čvorovima i drškama od akrila ili prirodnih materijala ( drvo masline). Naručuju se sa sajta yourshaving i kod za popust je YSC

https://www.yourshaving.com/en/10-shaving-brushes#/manufacturer-zenith_shaving_brushes

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Poliranje i čišćenje brijoopreme - kontakt na PP

The following users thanked this post: floyd, Dzoni

Offline kobayashi

• Doktor za brijanje
  • 迪马
« Reply #1382 on: December 15, 2020, 11:16:39 AM »

Svakome bi pre kupovine cetke, preporucio da prvo istrazi koja velicina cvora mu najvise pase i da li pravi penu na licu ili u posudi. Kad to resi, lakse ce odluciti koji cvor da uzme, cenovni rang i mozda proizvodjaca.
Primera radi, Semogue cetka od 70E, Simpson od 100E i Zenith od 60E, rade i zavrsavaju isti posao, al razlika postoji u svakom pogledu. Sto ne znaci da je prva losija od druge  ;)
I CAN QUIT ANYTIME Wetshaving!
Moonjava & Snow Leopard
https://paintthepainting.files.wordpress.com/2014/05/climbing-a-mountain.gif

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #1383 on: December 16, 2020, 08:00:43 PM »
Mail Call,

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

A man who works with his hands is a laborer; a man who works with his hands and his brain is a craftsman; but a man who works with his hands and his brain and his heart is an artist. ~Louis Nizer (1902–1994)

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #1384 on: December 16, 2020, 08:58:38 PM »
Mail Call,

Vidim da je plavi Proraso u novoj, Super formuli. Ajde baš vidi pa napiši da li primećuješ neku promenu u poređenju sa starom formulacijom.
Uživaj i pozdrav.

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #1385 on: December 16, 2020, 10:09:29 PM »
Do ove kupovine,nisam koristio plavi Proraso, zeleni i crveni da,ali sa tom starom formulom.Ako se mogu uporediti, onda dobro.

A man who works with his hands is a laborer; a man who works with his hands and his brain is a craftsman; but a man who works with his hands and his brain and his heart is an artist. ~Louis Nizer (1902–1994)

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #1386 on: December 16, 2020, 11:40:27 PM »
Do ove kupovine,nisam koristio plavi Proraso, zeleni i crveni da,ali sa tom starom formulom.Ako se mogu uporediti, onda dobro.

Mogu slobodno da se uporede. Svi su bili identicni, ali sa razlicitim mirisnim notama.

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #1387 on: December 17, 2020, 11:32:13 AM »
Nisam mogao da odolim,ipak je BRUT u pitanju.

The following users thanked this post: Babadzonka, Brado21

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #1388 on: December 17, 2020, 05:41:33 PM »

Ко би могао да одоли?
Ћути и уживај, бољи си од мене...
Хвала @milostdr за логистику и разумевање болести

The following users thanked this post: milostdr, Brado21

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #1389 on: December 17, 2020, 06:17:17 PM »
Za ovu nashu boljku, leka nema. Mi samo ublazhujemo simptome.

Offline milostdr

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #1390 on: December 17, 2020, 06:53:08 PM »

Ко би могао да одоли?
Ћути и уживај, бољи си од мене...
Хвала @milostdr за логистику и разумевање болести
@Igor V, nakon sinoćne kupovine sam se ušunjao u kuću. Kao kakav lopov. Sreća imam velike džepove, te prvom prilikom kada su ukućani zaspali, vadio sam losione i krenuo u skrivanje istih. Ne lezi vraže, moram kakav štek da smislim jer više mesta nemam gde da držim brijoopremu.
Što kaže @michurin, leka nema samo se simptomi ublažavaju :icon_beer:
Poliranje i čišćenje brijoopreme - kontakt na PP

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #1391 on: December 19, 2020, 06:39:18 PM »

Mogu slobodno da se uporede. Svi su bili identicni, ali sa razlicitim mirisnim notama.
Da, kolega Limoozina, razlike ima.Koristio sam i zeleni i crveni i plavi Proraso.Razlika se vidi josh kad se istisne krema iz tube, krema sa novom formulom ima kompaktniju strukturu, nije gusta nego bash kompaktnija, dosta brzo napravi,bar po meni puno bolju penu.Pena je gustija, bogatija, klizavija, samim tim nudi bolje i sigurnije brijanje.Potrudili su se i napravili bolju stvar.

The following users thanked this post: Limoozina, Babadzonka

Offline Dzoni

• Mladi brijač
  • **
« Reply #1392 on: December 22, 2020, 12:17:07 AM »
Ja imam malo drugacije iskustvo sa plavom, doduse imam samo  belu kremu u tubi.Crveni i zeleni je sapun pa mogu samo sa belom da je uporedim. Mada sam je koristio prvi put pre dva dana, pa moj komentar nije relevantan a i ovde ljudi koriste ove proizvode godinama.Slazem se da se razlika vidi cim istisnete kremu iz tube kao sto kaze michurin. I odlicno pravi penu, lep i blag miris. Samo meni deluje da je klizavost bolja kod belog prorasa.  Mozda sam stavio malo kreme, pa je to problem, ali uopste nisam osetio tu klizavost. Videcemo sledeci put kako ce biti, samo mi je to malo zasmetalo, ali ovako je kul.

Online pj3r

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #1393 on: December 22, 2020, 08:38:48 AM »
Zanimljivo da su iz Prorasa rekli da nisu mijenjali formulu, ali svi kažu da je Super Formula - super!

I dok mi je stara, formula bila ok, ali samo to, nova je stvarno jako, jako dobra!

Poslano sa mog YAL-L21 koristeći Tapatalk

Offline zare

• Doktor za brijanje
« Reply #1394 on: December 22, 2020, 11:07:26 AM »
Nisam pazio na casu, kako se zna da li je stara ili nova formula?

Najnovije:

Users Online
Users: 5
Guests: 22
Total: 27