Author Topic: Pazarilo se malo  (Read 230357 times)

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Pazarilo se malo
« Reply #1395 on: December 22, 2020, 11:12:30 AM »
Nisam pazio na casu, kako se zna da li je stara ili nova formula?
Na kutiji od kreme, ima oznaka.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

A man who works with his hands is a laborer; a man who works with his hands and his brain is a craftsman; but a man who works with his hands and his brain and his heart is an artist. ~Louis Nizer (1902–1994)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #1396 on: December 24, 2020, 06:14:12 PM »
Захваљујући одличном њуху и акцији бриоца Игора В., а после и златним рукама Milostdr-а, коначно ми је жеља испуњена!
Дакле и код мене је поштар закуцао на врата.
Али је био толико нестрпљив, да је окачио пакетић о кваку и отишао.
Када сам отворио, жеља ми се испунила- FAT BOY!
Захваљујући Игору, купљен је за мале паре и у одличном стању, односно без оштећења.
Но с обзиром на то да је бријач из 1959-те године схватио сам да мора малко њиме да се позабави златоруки бриоц milostdr, који старе бријаче претвара у нове!
Бријач је стигао у оваквом стању:

Данас сам га добио од Милоша, и како сам дошао кући одмах сам се обријао, тако да се немојте чудити ако угледате на следећим фотографијама капљице воде на бријачу:

Дакле бријач је прелеп, ради као швајцарски сат!
Заиста је као нов и ја немам речи којима бих описао моје задовољство!
Обријао сам се!
Презадовољан сам!
Још увек сам под утиском да не бих могао нешто више да напишем, осим пар мисли које ми се мотају у глави!
Наиме бријач Fatboy се производио свега три и по године (1958-1961), тако мало за тако добар бријач.
Прва мисао је та да је престанком производње Fatboy- заустављено класично бријање. Зато што је  Fatboy  идеалан бријач:
- Подесив је, дакле за свакога је!
- Идеална дршка, дебљина дужина, просто идеални баланс!
-Када га држиш у руци, као да држиш скиптар и седиш на трону!
Друга мисао је та, да престанком производње овог бријача управо интензивније почиње класично бријање!
Зато што је тиме задат тежак задатак: да се направи такав бријач који ће бити попут Gillette 195 Adjustable "Fatboy" бријача!
Једно је сигурно, Fatboy је као и Personna 74 био толико добар да су морали да прекину прпизводњу.
Драго ми је да сам коначно дошао до овакве зверке.
Игоре и Milostdr, хвала вам још једном!

« Last Edit: December 24, 2020, 06:23:01 PM by adams »

The following users thanked this post: milostdr

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #1397 on: December 24, 2020, 06:22:38 PM »
@adams Друже мој, нека су деценије уживања са њим пред тобом, било ми је задовољство да ти помогнем да оствариш жељу!

The following users thanked this post: adams

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #1398 on: December 24, 2020, 06:24:32 PM »
@adams Друже мој, нека су деценије уживања са њим пред тобом, било ми је задовољство да ти помогнем да оствариш жељу!

Хвала ти много!
Немам речи, срећан сам као дете!

Online milostdr

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #1399 on: December 24, 2020, 06:45:38 PM »
Захваљујући одличном њуху и акцији бриоца Игора В., а после и златним рукама Milostdr-а, коначно ми је жеља испуњена!
Захваљујући Игору, купљен је за мале паре и у одличном стању, односно без оштећења.
Но с обзиром на то да је бријач из 1959-те године схватио сам да мора малко њиме да се позабави златоруки бриоц milostdr, који старе бријаче претвара у нове!

Данас сам га добио од Милоша, и како сам дошао кући одмах сам се обријао, тако да се немојте чудити ако угледате на следећим фотографијама капљице воде на бријачу:

Обријао сам се!
Презадовољан сам!
Још увек сам под утиском да не бих могао нешто више да напишем, осим пар мисли које ми се мотају у глави!
Наиме бријач Fatboy се производио свега три и по године (1958-1961), тако мало за тако добар бријач.
Прва мисао је та да је престанком производње Fatboy- заустављено класично бријање. Зато што је  Fatboy  идеалан бријач:
Друга мисао је та, да престанком производње овог бријача управо интензивније почиње класично бријање!
Зато што је тиме задат тежак задатак: да се направи такав бријач који ће бити попут Gillette 195 Adjustable "Fatboy" бријача!
Једно је сигурно, Fatboy је као и Personna 74 био толико добар да су морали да прекину прпизводњу.
Kakav praznik za oči je bio videti, kako ga sa ushićenjem uzimaš i držiš u rukama. Mnogo mi je drago što ga konačno poseduješ, jer znam da ćeš ga poštovati i diviti mu se vazda.
Nek te dobro služi i pruži nezaboravna brijanja. Zadovoljstvo mi je što sam bio deo priče uz @Игор В., kao glavnog mozga ove akvizicije.
Uživaj, a ja ću se radovati tvojim fotkama na SOTD sekciji.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Poliranje i čišćenje brijoopreme - kontakt na PP

The following users thanked this post: adams

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #1400 on: December 24, 2020, 06:53:05 PM »

Обријао сам се!
Презадовољан сам!
Kakav praznik za oči je bio videti, kako ga sa ushićenjem uzimaš i držiš u rukama. Mnogo mi je drago što ga konačno poseduješ, jer znam da ćeš ga poštovati i diviti mu se vazda.
Nek te dobro služi i pruži nezaboravna brijanja. Zadovoljstvo mi je što sam bio deo priče uz @Игор В., kao glavnog mozga ove akvizicije.
Uživaj, a ja ću se radovati tvojim fotkama na SOTD sekciji.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Хвала ти много!!
Бријач је већ оверен и представљен у SOTD 😀

Online Cvele

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #1401 on: December 24, 2020, 10:36:35 PM »
Jeste da je vec vidjeno ali cisto da se pohvalim :) Mada je malo nezgrapno ovo pakovanje od 150ml
« Last Edit: December 24, 2020, 10:38:28 PM by Cvele »

Online milostdr

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #1402 on: December 24, 2020, 11:03:10 PM »
Jeste da je vec vidjeno ali cisto da se pohvalim :) Mada je malo nezgrapno ovo pakovanje od 150ml
Rado je viđeno, alal ti vera. Uživaj u njemu iako je nezgrapno pakovanje :-*

The following users thanked this post: Cvele

Offline vlados

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #1403 on: December 25, 2020, 07:30:38 PM »
Malo kozmetike sa istoka
ТДС= только для своих
Prirodna kozmetika iz Bjelorusije
Sapun verzije 4.02 je vrhunski, gusta, kremasta pjena, odlična zaštita, meka i elastična koža nakon brijanja...
Danas stigla pošiljka, poručeno 18 decembra Probao Vječno zelena kleka (Вечнозелёный можжевельник)...
Ali mirisi baš prirodni, moja đeca su utekla iz kuće :)
Meni ne smeta, naprotiv...

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
« Last Edit: December 25, 2020, 07:34:48 PM by vlados »

The following users thanked this post: adams, milostdr, Brado21

Online milostdr

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #1404 on: December 25, 2020, 07:47:34 PM »
Malo kozmetike sa istoka
ТДС= только для своих
Sapun verzije 4.02 je vrhunski, gusta, kremasta pjena, odlična zaštita, meka i elastična koža nakon brijanja...
Danas stigla pošiljka, poručeno 18 decembra Probao Vječno zelena kleka (Вечнозелёный можжевельник)...

Zanimljivi artisani dolaze iz Belorusije. Zanima me malo više, verujem i ostale na forumu, kako rade i kakve su performanse. Shvatio sam metaforu za prirodne sastojke ;), nadam se da deca neće bežati kada probaš pačuli vetiver ili ružu. Probaj ih pa se malo raspiši, sa nestrpljenjem očekujem tvoj utisak. Hvala i pozdrav.

Offline vlados

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #1405 on: December 25, 2020, 08:12:18 PM »
Malo kozmetike sa istoka
ТДС= только для своих

Zanimljivi artisani dolaze iz Belorusije. Zanima me malo više, verujem i ostale na forumu, kako rade i kakve su performanse. Shvatio sam metaforu za prirodne sastojke ;), nadam se da deca neće bežati kada probaš pačuli vetiver ili ružu. Probaj ih pa se malo raspiši, sa nestrpljenjem očekujem tvoj utisak. Hvala i pozdrav.
Da, zaista zanimljivi. Pored TDS kozmetike, koju mnogi hvale, i koja se lagano probija na zapad i  koja je zaista prirodna, tu je i Aleksandar Listopad (Soap Alli), i njegove proizvode mnogi hvale.
Ja sam poručio posle nekoliko pregleda videa na YT (doduše rusko jezičnih),  jednog talijana sa instagrama, koji ima impozantnu kolekciju ( u opisu stoji da je probao preko 100 sapuna i da je baš kleka jedna u prvih tri)  i komentara na sajtu prodavca. Naletio na akciju ako se poruči 10 € dobiješ sapun+losion po izboru.
Sve se složilo i veoma povoljno poručio tri sapuna i 2 losiona.
Osjećaj na licu nakon brijanja je izvanredan zaista. Pjene je bilo za još 3 prelaza i čini mi se još gušća u drugom i trećem prelazu...
Kad probam ostale, javljam utiske. Inače kažu da je bjeloruski Stirling, pogotovo za ovu verziju 4.02,  ali za neuporedivo manje novca.
Tu su još sapun sa anisom, lavandom, sandalovinom... Hvale i prišejv/afteršejv Do i Posle... a za par mjeseci treba da izađe i tvrdi prišejv...

« Last Edit: December 26, 2020, 05:35:35 PM by vlados »

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #1406 on: December 25, 2020, 09:20:37 PM »
Malo kozmetike sa istoka
ТДС= только для своих

Много хвале ову козметику, да ли су је слали поштом или је неко довезао из Белорусије?

Offline vlados

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #1407 on: December 25, 2020, 09:29:21 PM »
Poštom su poslali. Poštarina se obračunava na sajtu. Koliko mi se čini 5€ za 500 gr.
Ja sam poručio na sajtu тдс.бел

The following users thanked this post: adams, Limoozina, Babadzonka

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #1408 on: December 26, 2020, 06:56:29 AM »
Poštom su poslali. Poštarina se obračunava na sajtu. Koliko mi se čini 5€ za 500 gr.
Ja sam poručio na sajtu тдс.бел

Много ти хвала на овој информацији.
Колико видим, шаљу и лосионе, односно не маре за алкохол. О још једна добра ствар њиховог Батке Лукашенка. 😁😀

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #1409 on: December 30, 2020, 07:03:14 PM »
Mail Call, onako predpraznichno.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

A man who works with his hands is a laborer; a man who works with his hands and his brain is a craftsman; but a man who works with his hands and his brain and his heart is an artist. ~Louis Nizer (1902–1994)

The following users thanked this post: floyd

Najnovije: