Author Topic: Pazarilo se malo  (Read 106143 times)

Offline Neša

• Doktor za brijanje
Re: Pazarilo se malo
« Reply #855 on: December 01, 2018, 12:33:11 AM »
Hvala mnogo na ovako konciznom i preciznom opisu.

Dobro je znati da nije zlato sve što sija, a nadam se da će sledeća kupovina biti supešnija.
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #856 on: December 03, 2018, 07:59:24 PM »

I od svih semplova Stirling sapuna, oni mi posalju jedini koji sam ikada probao... Carli Braun sindrom.

Offline Oshtri

• Početnik
  • *
  • Svaki man ima svoj dan
« Reply #857 on: December 03, 2018, 09:41:46 PM »

Malo Arka za štek
« Last Edit: December 03, 2018, 10:00:23 PM by Oshtri »

Offline tristac021

• Majstor brijanja
« Reply #858 on: December 03, 2018, 10:47:17 PM »
@Limoozina
Molio bih te za detaljne utiske što mirisno što performansno. :)

-Ljudi su okrutni, ali nuur je blag!-

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Offline Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #859 on: December 03, 2018, 11:13:29 PM »

I od svih semplova Stirling sapuna, oni mi posalju jedini koji sam ikada probao... Carli Braun sindrom.

Ja samo da iskoristim tvoju fotografiju, jer sam nabavio Ozark od kolege Marka. Koliko mi se čini, uz Pino Silvestre se odlično slaže.
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #860 on: December 03, 2018, 11:17:43 PM »
@Limoozina
Molio bih te za detaljne utiske što mirisno što performansno. :)

-Executive man je Stirlingov sapun na temu Creed Aventus muškog parfema. Ananas, vanila i jos nesto vockasto (kao kajsija, nektarina i sl) na prvu loptu. Kad pocne da se radi cetkom pojave se malo tolpiji mirisi (kao biber, kupina i tako neke note) ali je miris sveukupno jako svež i lagan. Podseća me dosta na novi Dendi Aqua, što nije ni čudo jer su oba rađena na mirisnoj osnovi muških parfema koji gađaju istu nišu. Sveži, lagani, vodeni, skoro unisex mirisi.

-Ozark je pokušaj dočaravanja mirisa planinskog vazduha dok se šetaš kroz šume Ozark planina. E sad, nisam se nikada tamo šetao, a u sapunu mirišem borove iglice, ozon i tek u tragovima neke zemljane mirise koji nikako ne "otežavaju" ukupni mirisni doživljaj ovog sapuna. Jako svež i lep miris sveukupno.

-Gentleman je topao i muski miris. Duvan, vanila, mosus i ambra. Smolast i slatkast miris. Bio je jedan Stirling Gentleman u opticaju kao forumski tester. Imao sam priliku da ga koristim pre XY meseci i tada sam video da su to stvarno dobri sapuni.

Što se performansi tiče, Stirling je svetski šampion u odnosu cena/kvalitet. Sapuni su im na bazi goveđeg loja (tallow), ricinusovo ulje, lanolin i shi puter. To je kremasto i masno štogod. Žedni su samo tako. A lepa stvar je što ne treba divljački da se puni četkica kada se radi sa njima. 10-15 sekundi sa otrešenom sintetikom po suvom sapunu i onda ili na lice (ja to radim) ili u činiju. Uz dodavanje PUNO vode postepeno, dobije se i više nego za tri prelaza.

Stvarno je velika greota što ovih sapuna nema (ima samo jedan junak u Engleskoj koji ih zastupa, https://shavingtime.co.uk/) više kod evropskih online trgovaca. U SAD su jako povoljni za nabavku. U kutiju pakuju 5,8 unci sapuna (preko 160 grama!), a prodaju se za 13 dolara.

Sapun spada u tvrđe "mekane" sapune. U startu, kada je nov, u kutiji je konzistencije mekanog plastelina. Vremenom i korišćenjem, višak vode otpari i sapun u kutiji bude solidno čvrst. Da samo njega korisiš, trajao bi duže od godinu dana sigurno.

Sve u svemu, poslastica od sapuna. Izbor mirisa na njihovom sajtu je beskonačan. A zanimljivo je da je svaki miris koji nude, lepo osmišljen i nije tek onako bezveze tresnut u izlog. Za svaku preporuku.
« Last Edit: December 03, 2018, 11:22:43 PM by Limoozina »

The following users thanked this post: Neša, Babadzonka

Offline tristac021

• Majstor brijanja
« Reply #861 on: December 03, 2018, 11:36:28 PM »
Hvala ti na ovako detaljnom opisu, merkam Stirlinge već duže vreme moraću da ih se dokopam. Ja ovako bez mirisanja mislim da bih najviše voleo glacial Dark cherry, Orange chill I Pharaoh's Dreamsicle.

Offline micurin

• Iskusni brijač
  • **
    • Email
« Reply #862 on: December 08, 2018, 06:55:30 PM »
Danas na pijaci sasvim neochekivano:Rapira super stainless 100 kom za 240 denara,PearlMax super platinum 25 zhileta za 100 den,YUMA za 50 den.LA RIVE AS iz Poljske za 180 den. (1eur = 61,5 den),dobar pazar.

Offline spider

• Početnik
  • *
    • Email
« Reply #863 on: Yesterday at 04:14:11 PM »
Danas stigla Declaration grooming četka 28mm.B6

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

The following users thanked this post: floyd

Offline floyd

• Doktor za brijanje
« Reply #864 on: Yesterday at 05:44:00 PM »
Danas stigla Declaration grooming četka 28mm.B6

Cestitam na kupovini ! Cetka preko 200 $  :icon_beer: napisi utiske .....strasno me interesuje kakva je i koji je to cvor jazavca po gradaciji.

Offline spider

• Početnik
  • *
    • Email
« Reply #865 on: Yesterday at 05:59:43 PM »
To je 28 mm, b6. Sutra krećem s njom pa ću napisat kakva je.Inače sam imao 24mm b5 koju sam brzo prodao jer mi je bila pretvrda. A danas kad sam ovu izvadio iz kutije učinila mi se još gušćom i tvrđom od ove prethodne. Vidjet ćemo.

The following users thanked this post: floyd

Najnovije:

Users Online
Users: 0
Guests: 28
Total: 28