Author Topic: From Russia with Love  (Read 19302 times)

Offline Neša

• Doktor za brijanje
Re: From Russia with Love
« Reply #60 on: March 01, 2019, 06:39:06 PM »
Da, upravo tako. Evo i jednojezičnog rečnika sa izgovorom: https://ru.wiktionary.org/wiki/%D0%92%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BA

Videćeš strelicu na koju treba kliknuti i dobićeš primer kako zaista zvuči.
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #61 on: March 01, 2019, 09:08:58 PM »
@НУУР

Баш тако се изговара, осим, како је Неша поменуо у дијалекту, тзв "окању" ,где се вокал "О", који није под акцентом не редукује, већ се изговара као "О".
А изговор можете чути и на бријоскупу  ;)
Неши још једном свака част!!!
Јако ми је драго што људи могу да прочитају постове које нису баш у директној вези са бријањем, али се дотичу бријања.
Зато и овај форум у потуности оправдава свој назив "Савршено бријање"!

Offline Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #62 on: March 01, 2019, 09:41:17 PM »
Hvala  :smiley:

Donesi na taj brijoskup i proizvode koje si predstavio, pa da vidimo kako se kombiniju sa fonetikom (= deo lingvistike, bavi se glasovima u jeziku)  :icon_beer:
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #63 on: March 01, 2019, 09:46:35 PM »
Слажем се!
То се сада зове бриjо-лингвистика!
 :D

Offline yu-brijanje

• Majstor brijanja
« Reply #64 on: October 18, 2019, 05:35:35 PM »
Adams mi je poslao voskhod, rapira super stainles i rapira swedish supersteel zilete pa da napisem svoje utiske u par recenica nakon probe. Da krenem od rapira, zilet ipak nije za moju bradu, čupa i na momente bude bas neprijatno, ipak sam sa obe vrste izgurao po celo brijanje i posle nema iritacija nakon nanosenja kreme, ali sam proces brijanja nije ugodan i zato ne bih koristio ove nožiće ako baš ne moram :) e sad, Voskhod, kao što sam napisao Adamsu jako sam želeo da uspe kod mene, istovremeno se i bojeći da neće jer sam svašta pročitao o njemu, na kraju je ipak ostavio sjajan utisak, jako, jako gladak nožić ali i lepe oštrine prvih nekoliko brijanja, nema iritacija, ne zapinje, ne čupa, mogu da gulim koliko hoću nema crvenila na vratu. Kod ove fabrike mi se svidja i način na koji pakuju zilete, dva omota bez lepila tako da nov zilet vadim bez ikakvih muka. Imao sam priliku da probam i jedan Ladas i Rapiru platinum lux koje mi je Nuur letos poslao, meni licno najvise odgovara Voskhod od svih tih zileta, kazem opet nisu ni ostali bas toliko losi ali jednostavno uprkos dobrom rezultatu na kraju sam proces brijanja s njima mi nije dovoljno prijatan.

The following users thanked this post: adams

Najnovije: