Author Topic: Šta od opreme poneti na more?  (Read 14719 times)

Offline PecaSM

• Veliki Majstor brijanja
Šta od opreme poneti na more?
« on: July 20, 2016, 09:17:34 PM »
Draga moja bratijo,
već neko vreme lupam glavu oko ovog pitanja. Šta poneti na more? Nosim četku, Fatip OC i 2-3 žileta, ali šta od sapuna, krema ili as. Kontam, više bi mi legla neka polupotrošena krema, zauzeće malo mesta i lakše će mi biti da pravim penu. Kontam da ponesem Vožda, da malo provociram Grkinje, ali opet ni Palmolive Cool nije za odbaciti, a ni Vreto nije isključen. I tako, na muci sam.
Biću tamo nekih desetak dana, to je otprilike 4-5 brijanja. Dajte neke preporuke. Šta biste Vi poneli?

Znam da postoji slična tema o pustom ostrvu, ali složićete se, nije isto. Ja planiram da se vratim.  ^-^

Offline bela plomba

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Šta od opreme poneti na more?
« Reply #1 on: July 20, 2016, 10:04:03 PM »
Ja bas oko brijaca ne mogu da biram imam samo jedan
Ali bih poneo Vreto neki sa eukaliptusom zbog vrucine, i Astru SP ili Silver Blue u brijacu, sto me lisava nosenja zileta jer pruzaju 4-5 ugodnih brijanja. Od AS bih poneo Jonbri eleganS ili sensitive ili bih isao na varijantu bez AS zbog Vreta, ali bih poneo dobar parfem, tipa Bvlgari Aqua tamno plavi.

Sent from mTalk on Lumia 640

Offline Wetshaver

• Doktor za brijanje
  • Only way I shave is a wetshave ...
« Reply #2 on: July 20, 2016, 10:28:29 PM »
Nesto osnovno tech,palmolive kremu,sinteticku cetkicu i neki aftershave.Ipak su na odmoru.

Offline vlaja

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #3 on: July 21, 2016, 12:09:44 AM »
Što se sapuna tiče: Arko stik ili neki krem jer zauzimaju malo mesta.

Trodelni brijač zbog mogućnosti oštećenja u transportu.

Sintetička četka zbog bržeg sušenja.

1-2 nožića

As Brion

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #4 on: July 21, 2016, 02:51:02 AM »
U principu-individualna stvar!Medjutim poenta je da ti pribor za brijanje zauzme što manje mesta u koferu, a i takodje izbeći oštećenje ili gubitak istog!
Ja sam na turneje nosio MEM brijač, budući da se brijem svaki dan, MEM-ara je blag brijač, te sam ga zbog toga i nosio.
Medjutim našao sam bolju varijanti za putovanje- YUMA brijač, koji je oostojan, uvek dobar i nikada ne izneveri, a izuzetno dobro (verovatno i nakbolje, ali ne smemo da priznamo jer je poprilično jeftin) obrije!
Pored YUMA brijača, ti je svakako sapun u stiku (Arko, Palmolive, Speik, La toja......), jer stik opet zauzima manje mesta!Losion se moze preliti u manju plastičnu bočicu (svojevremeno smo ih kupovali na veliko), i naravmo žileta  koliko treba!
Oni bar ne zauzimaju mnogo mesta,ne kaže se džabe u narodu omanjeg čoveka "on je visok metar i žilet"!
Hajd' pa srećan put!!!!😊

The following users thanked this post: PecaSM

Offline Britva

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #5 on: July 21, 2016, 12:07:59 PM »
Ja ti nisam bas kvalifikovan da dajem savete u ovoj sferi.. Stalno sam na putu, a uopste me ne zanimaju prakticne stvari kad je pakovanje u pitanju.

Jedino sto se tice sapuna/krema, mogu da ti kazem da, ako ne mozes da se odlucis, mozes da spakujes nekoliko razlicitih semplova u mala pakovanja, tako da i dalje imas izbor. Zgodno je npr, kad zensko potrosi neku od onih svojih krema u velikim kutijama s poklopcem, da istu maznes i u nju spakujes semplove dok si u tranzitu. Kad stignes na more, istu koristis za pravljenje pene.... Obesicu sliku kad se vrnem s posla.

Offline pajap

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #6 on: July 21, 2016, 03:12:02 PM »
Meni je prioritet da brijac koji nosim bude blag. Bitnije mi je da sam totalno bez iritacije nego da sam BBS obrijan. Dakle neki Gillettov: Tech/Slim Twist/Slim Adjustible ili nesto slicno. Zilet takodje da je neki koji spada u ugodnije. Sapun nekoliko zadnjih puta nosim Vreto i jako sam zadovoljan. Cetka DM sinteticka crna, inace vrhunska cetka za male pare a kao putna je savrsena. Za posle brijanja mi je Eliot AS savrsen sto se osecaja na licu tice a miris slab i brzo vetri.

Offline DOK

• Majstor brijanja
« Reply #7 on: July 21, 2016, 07:53:47 PM »
Ja sam upravo na moru ali bez britve ne mogu, za svaki slučaj dva kom. zlu ne trebalo, mada mi je u opremu ušao u R41.
Gepek mi je povelik pa se za prostor ne sikiram, samo da nešto ne nedostaje.

Offline aleks

« Reply #8 on: July 21, 2016, 08:53:35 PM »
Ja sam upravo na moru ali bez britve ne mogu, za svaki slučaj dva kom. zlu ne trebalo, mada mi je u opremu ušao u R41.

Evo šta je čova poneo na more, britvu, četkicu i sapun, jahtu i to je to...AS ne treba, kao ni ogledalo :)

&sns=em

Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline rsso

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #9 on: July 21, 2016, 09:40:44 PM »
Druzino ako se neko od brijadzija uputi u Bar neka se javi da organizujemo casicu razgovora :)

Offline Zilkinson

• Email
« Reply #10 on: July 21, 2016, 11:53:44 PM »
Pošto sam stalno u nekom putu, nemam prevelikih problema sa odabirom orudja. Moj standardni putni setup ovog puta na moru je bio u duhu Balea-e,  četka sintetika,  losion Balein alkoholni(letnji,  morski),  balzam takodje,  čak sam ovoga puta poneo i njihovu kremu za brichenje jedino Parker r71 i Polsilver nisam kupio u njihovom dućanu.... U povratku me je @Predraque, kao što rekoh u nekoj drugoj temi,  darivao svakojakim brijačkim djakonijama... Podjes na odmor s jednim "podešavanjem" vratiš se sa tri :-)

Offline PecaSM

« Reply #11 on: July 22, 2016, 12:13:19 AM »

Evo šta je čova poneo na more, britvu, četkicu i sapun, jahtu i to je to...AS ne treba, kao ni ogledalo :)

&sns=em

Čoveče, pa ovo je...  8)
Ja ću u Grčku, na Eviju.
Mesto se zove Pefki. Jel' neko bio tamo, kakva su iskustva?
Ovo je prvi put da supruga i ja idemo negde sami. Ćerkicu će čuvati babe i dede.
Pa ako neko ima neki predlog gde otići, šta videti na Eviji neka slobodno kaže.  :D

Offline Britva

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #12 on: July 22, 2016, 03:42:58 PM »
Kao sto sam obecao.. Hvala zeni i Planeti Spa, ova posuda je odlicna za transport uzoraka, a i za miksovanje pene pri brijanju.

The following users thanked this post: PecaSM

Offline Britva

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #13 on: July 22, 2016, 03:49:20 PM »
Izgleda da ima svasta tamo da se radi.. Pefki plaza na 16. mestu ;)

https://www.tripadvisor.com/Attractions-g189454-Activities-Euboea_Region_Central_Greece.html

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #14 on: July 23, 2016, 12:14:46 PM »

&sns=em

Како ли га нађе само...  :laugh: Немаш појма колико дуго сам тражио овај његов легендарни видео, и сад га нађох кад си ставио овај линк:

Izgleda da ima svasta tamo da se radi.. Pefki plaza na 16. mestu ;)

https://www.tripadvisor.com/Attractions-g189454-Activities-Euboea_Region_Central_Greece.html

+ излет на Скиатос и у Атину  :laugh:
« Last Edit: July 24, 2016, 11:59:39 AM by nuur »
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Najnovije:

Users Online
Users: 3
Guests: 31
Total: 34