Author Topic: Šta od opreme poneti na more?  (Read 14721 times)

Offline slavkovic

• Majstor brijanja
Re: Šta od opreme poneti na more?
« Reply #15 on: July 24, 2016, 10:35:29 AM »
Ja sam poprilično često putovao u poslednje vreme tako da mogu da doprinesem temi iz ličnog iskustva.
Jasno je da ćeš poneti ono što imaš, tako da što se tiče brijača ponećeš svoj DE ili britvu koju imaš/koristiš. Ja sam uvek nosio Yumu, rasklopljenu u neseseru sa par nožića u kutijici, koje god imaš ili preferiraš, sa onim što je ostalo u tubi od Proraso kreme (plave) i AS koji imam u to vreme. U većini slučajeva nisam nosio četku zbog mesta, bilo mi je bitno da nosim što manje. Nekad ne bih nosio ni AS zbog mesta i koristio bih alkohol iz prve pomoći ili ništa posle brijanja.
Jasno se postavlja pitanje koliko imaš mesta i koliko možeš da poneseš sa sobom. Ukoliko ideš na ekspediciju po nekim gudurama sigurno je da ćeš imati minimalan set za brijanje. Yuma kad je rasklopljena ne zauzima puno mesta. Potrošena tuba kreme za brijanje takođe, a recimo petina ili šestina tube od 150ml prorasoa će trajati sigurno mesec dana svakodnevnog brijanja. Ja sam nosio uvek ili Proraso ili Palmoliv plave tube. Obe su i danas na polici i čekaju nova putovanja.
Sa druge strane ako ideš na odmor 10 dana - znači rekreativno, ja bih svakom savetovao da ponese svoju omiljenu četku, omiljen brijač sa nožićima koji mu najviše odgovaraju/ili britva ili šaveta i sapunom za brijanje koji mu pričinjava brijanje posebnim. Od pre shave i post shave preparata: sve što bi koristio za najbolji užitak. To je odmor. Učini sve da ti taj deo dana posle plaže i tuširanja bude što prijatniji. Razmišljaj hedonistički o užitku, mirisima, onom osećaju kada je lice lepo obrijano. AS će doprineti naravno boljem brijanju, ali ako si na odmoru razmisli dobro o mirisu. Neka to bude nešto što ti stvarno odgovara. Sve to stane u jednu plastičnu kutiju od npr. sladoleda i ruku na srce - to sve ne zauzima puno mesta u torbi.

Ja sam na svojim putovanjima uvek nosio najosnovnije. U neseseru i dalje stoji rasklopljena yuma uvezana krep trakom sa par nožića i ogledalce. Dodaj još i skoro potrošenu tube kreme za brijanje i eto ti mog kompleta. To mi je služilo od Balkanskih gudura ili ostrva na sred Jadrana do kabine broda koji se ljulja na Crvenom moru... Ali ako ideš na odmor - ponesi svoj omiljeni set. I to sve!

Nadam se da nisam promašio temu. Ako je tema koja kozmetika, mirisi ili oprema je najprikladnija za more, letovanja, tople dane... Onda ostajem dužan za odgovor.

The following users thanked this post: nuur, PecaSM

Offline VojvodaBojovic

• Doktor za brijanje
  • "Kakvo ti je brijanje, takav ti je i život"
    • Email
« Reply #16 on: July 25, 2016, 12:55:52 PM »
Ja ću danas kupiti ovaj sipmpatični putni set.

Offline kobayashi

• Doktor za brijanje
  • 迪马
« Reply #17 on: July 25, 2016, 09:20:01 PM »
Mislim da ima 6 godina kako imam ovu torbicu, prakticna je za putovanja. Trodelni brijac, zileti, mini cetka, as u ambalazi od kapi za nos i stik ili nesto sta mi se u tom trenutku svidi od sapuna u maloj plasticnoj ambalazi.

Vise puta sam hteo i da narucim ovaj proraso set sa istom torbicom, al sam se suzdrzao ;)
« Last Edit: July 25, 2016, 09:21:43 PM by kobayashi »
I CAN QUIT ANYTIME Wetshaving!
Moonjava & Snow Leopard
https://paintthepainting.files.wordpress.com/2014/05/climbing-a-mountain.gif

Offline aleks

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #18 on: July 26, 2016, 09:58:20 PM »

Како ли га нађе само...  :laugh: Немаш појма колико дуго сам тражио овај његов легендарни видео, и сад га нађох кад си ставио овај линк:

....a jel on to kuvao sapun na početku klipa?? - izvinjavam se za digresiju

Sent from my iPad using Tapatalk

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #19 on: July 27, 2016, 07:39:13 PM »
Тако се чини, нема шта друго.  ^-^
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #20 on: July 30, 2016, 11:55:09 AM »
Ja ću danas kupiti ovaj sipmpatični putni set.

Izvini, a gde se moze kupiti taj putni set?

Offline markony

• Doktor za brijanje
« Reply #21 on: July 30, 2016, 01:13:30 PM »
Npr.   http://www.shaving.ie/products/proraso-complete-travel-kit.html

A,kako rece kolega Bojovic,ima ih u Sarajevu za,cini mi se 25KM.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #22 on: July 30, 2016, 07:07:58 PM »
@markony Hvala!!
😊

Offline PecaSM

« Reply #23 on: July 31, 2016, 10:36:30 PM »
Da malo spamujem moju ličnu i personalnu temu, ali tiče se mora.

Juče sam u flašicu od kapi za nos zapremine 10ml smućkao alkohol 70% i jedan kristalčić mentola (oba kupljena u apoteci). I danas se obrijah, i to stavih kao afteršejv. Mentol miriše, ali se u pozadini ipak oseti miris medicinskog alkohola. Ali ono što me fascinira je osećaj hladnoće. Ljudi moji, ove ne da hladi, ovo zamrzava. Čak i na rukama, između prstiju...

Sad me interesuje da li je ovaj moj miks 100% bezbedan? Voleo bih da se javi neko od stručnijih lica, a posebno majstor Vreto. Jer ako je bezbedno, poneo bih veću količinu na more. Kao što rekoh, osećaj hlađenja je poprilično zastupljen.

Offline zivko

• Use only what you need
    • Email
« Reply #24 on: July 31, 2016, 11:30:21 PM »
Sto mislis da je mix probelm?Problem je alc ..prejak je za tu svrhu ,nikako ne koristi .

Offline Goran.v

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #25 on: August 01, 2016, 10:08:32 AM »
Da malo spamujem moju ličnu i personalnu temu, ali tiče se mora.

Juče sam u flašicu od kapi za nos zapremine 10ml smućkao alkohol 70% i jedan kristalčić mentola (oba kupljena u apoteci). I danas se obrijah, i to stavih kao afteršejv. Mentol miriše, ali se u pozadini ipak oseti miris medicinskog alkohola. Ali ono što me fascinira je osećaj hladnoće. Ljudi moji, ove ne da hladi, ovo zamrzava. Čak i na rukama, između prstiju...

Sad me interesuje da li je ovaj moj miks 100% bezbedan? Voleo bih da se javi neko od stručnijih lica, a posebno majstor Vreto. Jer ako je bezbedno, poneo bih veću količinu na more. Kao što rekoh, osećaj hlađenja je poprilično zastupljen.
70% алкохола јес повећа количина но ако ти несмета удри, бријон и њему слични афтери имају око 50% алкохола тако да разлика није баш у не не синко тако се неправе авиони класи ;)
Everybody falls down, what one does afterwards is what separates the few from the bunch!

Offline PecaSM

« Reply #26 on: August 01, 2016, 08:41:22 PM »
A kako bi bilo da ubacim koji kristal u Brion?

Offline Goran.v

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #27 on: August 01, 2016, 08:46:16 PM »
Незнам какав би мирис био али по мени брион је фантастичан АС, далеко бољи од Clubman и осталих великих имена! Са обзиром на цену што да не играј се можда направиш савршену комбинацију за себе  ;)
Everybody falls down, what one does afterwards is what separates the few from the bunch!

The following users thanked this post: PecaSM

Offline markony

• Doktor za brijanje
« Reply #28 on: August 01, 2016, 09:03:34 PM »
kako se tacno zove taj mentol koji moze da se kupi.
Gde god da sam pitao kazu da je mentol samo za laboratoriju,nije za slobodnu prodaju.

Offline PecaSM

« Reply #29 on: August 01, 2016, 09:13:31 PM »
kako se tacno zove taj mentol koji moze da se kupi.
Gde god da sam pitao kazu da je mentol samo za laboratoriju,nije za slobodnu prodaju.

Ja mog kupih u državnoj apoteci. Kutijica od 5gr. za nekih 150-200 dinara. Pitao sam apotekarku da li imaju neki proizvod sa mirisom mentola da ga ubacim u alkohol. I žena mi reče da ima u kristalu i da slobodno izmrvim jedan komad u flašicu. Tako sam i uradio i mentol se skroz rastopio u alkoholu, dao mu miris i osećaj hladnoće.

Najnovije:

Users Online
Users: 3
Guests: 42
Total: 45