Author Topic: FATIP SLANT  (Read 3877 times)

Online Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: FATIP SLANT
« Reply #15 on: February 16, 2020, 04:54:37 PM »
Danas u 14:30 prvi YT video sa OC slantom od Fatipa. talijanski bloger Mauro Di Lernia.

?igshid=8wpg3vst8n2t

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Koliko mi je naporan ovaj Mauro za gledanje. Tezak smarac.

Offline vlados

• Iskusni brijač
    • Email
« Reply #16 on: February 16, 2020, 05:46:52 PM »
:) danas je bio još i dobar

Offline Wetshaver

• Doktor za brijanje
  • Only way I shave is a wetshave ...
« Reply #17 on: February 18, 2020, 10:57:19 PM »
Slazem se u potpunosti Mauro smara

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #18 on: February 28, 2020, 02:31:48 PM »

А шта каже?  ^-^

Шта каже, шта каже?  ^-^
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Offline BolePuska

• Majstor brijanja
« Reply #19 on: March 01, 2020, 12:01:41 AM »

Prelepo izgleda

Online Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #20 on: March 09, 2020, 05:44:31 PM »
Почела продаја Сторта на Коноту и ЈорШејвингу, нека је са срећом!

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #21 on: March 09, 2020, 06:47:59 PM »
Ко купи - а буде утисцима ћутао на форуму, добиће страшне иритације у перспективи.

Offline vlados

• Iskusni brijač
    • Email
« Reply #22 on: March 22, 2020, 10:45:13 AM »
Fotografija je sa jednog telegram kanala, italijani se žale na kvalitet, preporučuju kupovinu u prodavnicama, ili preko sajtova koji obezbjeđuju povrat novca ili isporuku novih brijača.

« Last Edit: March 22, 2020, 02:49:05 PM by vlados »

Online Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #23 on: March 22, 2020, 11:21:39 AM »
Fotografija je sa jednog telegram kanala, italijani se žale na kvalitet, prepiručuju kupovinu u prodavnicama, ili preko sajtova koji obezbjeđuju povrat novca ili isporuku novih brijača.

Sto bi rekao Srecko Sojic: "Ma dal' je moguce to?"

The following users thanked this post: markony

Offline markony

• Doktor za brijanje
« Reply #24 on: April 30, 2020, 02:06:10 PM »
Hoće li uskoro utisak o ovom brijaču?

Online Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #25 on: April 30, 2020, 04:53:10 PM »
Након недавне и неочекиване аквизиције овог бријача од нашег члана @floyd -а (коме захваљујем на успешној сарадњи), могу рећи да је ово била куповина у правом смеру, јер поред тога што сам желео да га иначе испазарим, добио сам на, мени до сада, мање познатом искуству. Наиме, потпуно ми се уклопио у тренутно истраживање слант бријача те је и знатижеља била задовољена.
У питању је Фатип Ло Сторто Тестина Ђентиле примерак, верзија са затвореним чешљем.
Морам да напоменем да овај примерак није пример израде на врхунском нивоу, то се и види на неколико места када се бријач загледа, али ми то и није било у фокусу. Наоко је доста леп, довољно тежак у руци и не клиза се, не знам које је грамаже али верујем да се то може и наћи на интернету.
Први утисак када сам кренуо са Џилет Силвер Блу жилетом јесте био да ће ме искасапити, до те мере да ће то бити ожиљци који остају бар неко време као успомена на живахно дружење али... потом је уследио тренутак у ком се тај осећај променио у неки далеко сигурнији и човек има утисак све и да крене да притиска и вози по слободном нахођењу да се никаква посекотина неће десити... Баш неочекивано, изненађујуће, а са друге стране Силвер Блу показује своју озбиљну оштрину и сам осећај није баш најпријатнији али није ни да превише смета... Дакле, помало неугодно, али се преживљава...
Рад му је подоста ефикасан и само морам да напоменем да не јурим ББС него волим да се полако бријем а онда лагано и да радим исправке што овога пута нисам радио, баш да бих стекао валидан утисак након три прелаза... И утисак је да је, као што написах, ефикасан, али не до мере да је све покупио већ да је покупио неких добрих 90% мојих проблематичних места која иначе остану у већој или мањој мери (ретко који бријач оде изнад овог процента у мом случају) а успут је било и пар ситних посекотина (до три) које су врло брзо престале са крварењем... Но, свеукупна оцена је да је врло добар а на основу мог искуства га могу упоредити са Јаки слантом и делује ми да је на неки необичан начин Јаки ипак, барем мени, угоднији, и не тако далеко у ефикасности... Опет, не могу да се отмем утиску да је мање пажње и фокуса потребно користећи Фатип Ло Сторто, него што је то случај са Јакијем-код Јакија нема мисли које лутају, док код Сторта ће вам то и бити опроштено.
У некој успоредби, Икон Слант (хвала @nuur  на позајмици) је суштински неки златни пресек како угодности тако и ефикасности и заправо не препоручујем само њега већ и све слантове јер је искуство веома занимљиво и добро за вежбање лакоће руке...
Разорок Џерман слант и даље води по агресивности али и доста зависи од жилета који у њега ставите па ми је тако Астра била баш неугодна док је Џилет Силвер Блу показао своје чари и пружио угодно бријање (угодније него у овом Сторту), а пробах још и Вилкинсона у Џерману и то је била средње угодна прича...
Ето, за сада толико.

« Last Edit: April 30, 2020, 05:07:54 PM by Игор В. »

The following users thanked this post: adams, markony, hordak, Limoozina, Babadzonka

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #26 on: Today at 01:43:33 PM »
Примерак сланта са браником који сам ја пробао је таласао жилет, нисам се ни бријао.

Добродошао је утисак ако је неко пробао грабуљче слант.

Najnovije: