Author Topic: Kratke recenzije zileta  (Read 23176 times)

Offline Nemac

• Početnik
  • *
Re: Kratke recenzije zileta
« Reply #75 on: April 08, 2019, 07:58:17 PM »
Stiglo na testiranje ...

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #76 on: June 28, 2019, 02:12:45 PM »
Стари Вилки:

Око 15 бријања главе, (не цокћи тамо, ти, ти - буђави), бријачко савршенство. Невероватан угођај откоса од првог бријања.
Штета што Вилки и данас није овако добар, други жилет ми не би требао.

Бели Гиллетте платинум:

Ово је најскупљи Џилетов урадак? Мислим да нам је чика Гиле ово донео на БГ бријоскуп, на чему му се веома захваљујем.

Несумњиво вансеријски квалитетан ножић бријоданашњице, буквално 15-20 бријања, што браде, што лобање. Међутим, у првих 2-3 бријања се не волимо - док се довољно не углади за моје потребе.
« Last Edit: June 28, 2019, 02:31:39 PM by nuur »
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

The following users thanked this post: Ki30

Offline Gile

• Doktor za brijanje
« Reply #77 on: June 28, 2019, 04:30:14 PM »
Стари Вилки:

Око 15 бријања главе, (не цокћи тамо, ти, ти - буђави), бријачко савршенство. Невероватан угођај откоса од првог бријања.
Штета што Вилки и данас није овако добар, други жилет ми не би требао.

Бели Гиллетте платинум:

Ово је најскупљи Џилетов урадак? Мислим да нам је чика Гиле ово донео на БГ бријоскуп, на чему му се веома захваљујем.

Несумњиво вансеријски квалитетан ножић бријоданашњице, буквално 15-20 бријања, што браде, што лобање. Међутим, у првих 2-3 бријања се не волимо - док се довољно не углади за моје потребе.
Mislim da je hordak donio taj nožić a ne ja.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

The following users thanked this post: hordak

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #78 on: June 28, 2019, 08:44:43 PM »
Хвала дароватељу на широкогрудости и могућности у бесплатни увид елитне бријачке међународне класичарске сцене.

The following users thanked this post: hordak

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #79 on: January 22, 2020, 04:11:45 PM »

Опет антички Вилкинсон - опет невероватан ножић!
Једно 15 бријања браде па главе. Од првог до последњег - врхунска. Овакви се више не праве.

The following users thanked this post: adams

Offline dmrljes

• Iskusni brijač
  • **
« Reply #80 on: June 07, 2020, 09:44:56 PM »
Kratke recenzije od mene

Rapira Platinum Lux - kupio sam ove žilete uz brijač, pošto su bili veoma hvaljeni i dobio sam preporuke od prijatelja, veoma sam razočaran, kao da su bili tupi i brijanje nije bilo baš prijatno, skinuo sam ih posle jednog brijanja i nisam ih više koristio. Možda im dam opet šansu.

Wilkinson Sword - koristio sam ih dosta, u Wilkinsonovom classicu su bili ok dok mi se u DE89 uopšte ne sviđaju.

Gillette 7'oclock žuti - odlični žileti, oštri i uglađeni, traju mi i po 6-7 brijanja, prezadovoljan sam sa njima, mana - nisu toliko dostupni

Gillette Silver Blue - dobio od nuura, za sad najbolji žileti sa kojim sam se brijao, skinem sve u jednom prelazu, nisam ih mnogo koristio, 2 brijanja za sad ali sam oduševljen sa njima, naterali su me da napišem ovaj post.

Offline Mr. Barbiere

• Majstor brijanja
« Reply #81 on: June 24, 2020, 07:44:58 PM »
Kakva su iskustva sa MEM žiletima?

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #82 on: June 25, 2020, 06:26:07 AM »
Napomena: Sve dole navedeno je subjektivno.

ASCO – SUPER STAINLESS
Proizvodjac: “LORD” Egipat.
Materijal: Nerdjajuchi chelik
Jednostavna kartonska kutijica, jednostavan dizajn, unutra ima pet zhileta od nerdjajucheg chelika sa ochajnom shtampom,svaki pojedinachno zamotan u masan papir crvene boje,onako sjajan, onako simpatichno pochetnichki dizajniran. I to je to. Nema vishe.Sve ostalo je jeftina “B” produkcija.Nit brije,nit boga moli.Da ih ne uvredim, i ovo je dovoljno.
A man who works with his hands is a laborer; a man who works with his hands and his brain is a craftsman; but a man who works with his hands and his brain and his heart is an artist. ~Louis Nizer (1902–1994)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #83 on: June 25, 2020, 09:43:27 AM »

Искуства су различита: неки брију јако добро, док су неки јако лоши. Зависи на какву партију производа налетиш.
То објашњавам тоталним одсуством одговорности , као и бриге произвођача, да ли ће му производ бити добар. Такође и неким, по мени несхватљивим убеђењем истог, да је његов производ, ма какав био, злата вредан и да ће људи МОРАТИ да га користе.
Хвала Богу у Србији су бријаџије људи од непроцењиво добре свести, те су после многих покушаја да убеде директора, да се мало освести и да "мућне главом", схватили да је тамо све "status quo", и да имају избора,као и право на избор. Да не морају да користе МЕМ зато што је то СРПСКО, него да уживају у жилетима прпизвођача који се труде и бар колико - толико желе да својим производом задовоље бријаџије.
 Наравно директору је у том случају лакше променити тржиште, и окренути се ка сиромашнијој Африци, где би се људи и тупим каменом бријали, јер немају избора.
То је онај чувени дембелијски систем "лези лебе, да те једем". То је сигурна зарада, са јако мало улагања.
По мени то је јако тужно, да просто немам речи.
Потребно је само мало ентузијазма, мало рада као и мало улагања. Е баш то "улагања" је велики проблем, јер су овде директори у државним фирмама махом аждаје и желе само добит без улагања.
То објашњава и тај чувени феномен са пивом. Наиме, нова партија пива увек и УВЕК буде одличног квалитета, док је људи не прихвате, а кад је прихвате одмах се наравно поквари зато што директор мисли "Ма куповаће то народ, видиш да им се свидело, сад да ли има мање слада или не...ех.... ко ће то да гледа...пиво је пиво".
Јесте драги моји државни пивари (не мислим на крафт пиво у Србији), али ја више не пијем српско пиво. Баш због тога што је ФУШ!!!
Е иста је прича са МЕМ жилетима: чињеница је да се праве од шведске легуре, али шта то вреди када су машине из 50-их година прошлог века, када свакако искусна, али сада већ ћорава баба седи за микроскопом који је произведен у СССР и кога се ја добро сећам са наставе из биологије у основној школи (онај сиви микроскоп) још крајем 80-их година, и проверава квалитет сечива жилета, док се то данас ради електронски.
Ето то је дуга и жалобна прича о МЕМ жилетима, који би могли да буду одлични, али нажалост то нису.
Јер им је лакше да се окрену трећем свету, Африци и нађу сиромашне који немају избора, него да мало засуку рукаве и да се поправе и промене.
Знам да ово није кратка рецензија, али смартам да је вредно помена.

« Last Edit: June 25, 2020, 12:17:15 PM by adams »

The following users thanked this post: michurin

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #84 on: June 25, 2020, 11:00:14 AM »

Искуства су различита: неки брију јако добро, док су неки јако лоши. Зависи на какву партију производа налетиш.
То објашњавам тоталним одсуством одговорности , као и бриге произвођача, да ли ће му производ бити добар, а такође и неким, по мени несхватљивим убеђењем истог, да је његов производ, ма какав био, злата вредан и да ће људи МОРАТИ да га користе.
Хвала Богу у Србији су бријаџије људи од непроцењиво добре свести, те су после многих покушаја да убеде директора, да се мало освести и да "мућне главом", схватили да је тамо све "status quo", и да имају избора,као и право на избор. Да не морају да користе МЕМ зато што је то СРПСКО, него да уживају у жилетима прпизвођача који се труде и бар колико - толико желе да својим производом задовоље бријаџије.
 Наравно директору је у том случају лакше променити тржиште, и окренути се ка сиромашнијој Африци, где би се људи и тупим каменом бријали, јер немају избора.
То је онај чувени дембелијски систем "лези лебе, да те једем". То је сигурна зарада, са јако мало улагања.
По мени то је јадно, да просто немам речи.
Потребно је само мало ентузијазма, мало рада као и мало улагања. Е баш то "улагања" је велики проблем, јер су овде директори у државним фирмама махом аждаје и желе само добит без улагања.
То објашњава и тај чувени феномен са пивом. Наиме, нова партија пива увек и УВЕК буде одличног квалитета, док је људи не прихвате, а кад је прихвате одмах се наравно поквари зато што директор мисли "Ма куповаће то народ, видиш да им се свидело, сад да ли има мање слада или не...ех.... ко ће то да гледа...пиво је пиво".
Јесте драги моји државни пивари (не мислим на крафт пиво у Србији), али ја више не пијем српско пиво. Баш због тога што је ФУШ!!!
Е иста је прича са МЕМ жилетима: чињеница је да се праве од шведске легуре, али шта то вреди када су машине из 50-их година прошлог века, када свакако искусна, али сада већ ћорава баба седи за микроскопом који је произведен у СССР и кога се ја добро сећам са наставе из биологије у основној школи (онај сиви микроскоп) још крајем 80-их година, и проверава квалитет сечива жилета, док се то данас ради електронски.
Ето то је дуга и жалобна прича о МЕМ жилетима, који би могли да буду одлични, али нажаолст то нису.
Јер им је лакше да се окрену трећем свету, Африци и нађу сиромашне који немају избора, него да мало засуку рукаве и да се поправе и промене.
Знам да ово није кратка рецензија, али смартам да је вредно помена.

Можда ово и не треба да напишем, јер живим у другој држави, али ни овде није пуно другачије.Можда једина разлика код нас је та, што ако види да не иде производња и пласман, они затворе фирму или је продају.
у сваком случају апсолутно се слажем то што је колега Адамс навео у посту, и жалим што је тако, али реалност је таква, нит производе квалитет, нит улажу у квалитет, нит дозвољавају да се појави било каква конкуренција, а и ако се појави настоје да је униште.
На сречу има и супротних примера, на пример ЛОРД из Египта, производи бар колико знам 16-17 врста жилета, и за сваког има по нешто.
Други пример је ТАТРА (бивша АСТРА) из Чешке, започели су производњу такоречи од нуле, јер им је Жилет (Gillette) купио производни програм и преселио га у иностранство, (набавио сам њихове жилете мислим 4-5 врста), једна врста је испробана и обечава,али о томе у неком наредном посту.
+1
Чисто да се напомене, ту је и  Пакистански TREET.Колико знам имају 11 видова жилета, њихов TREET Platinum ( PTFE (Teflon), Platinum, Chromium) у наранџасто белoј кутији је сасвим добар жилет, о другим жилетима у некој другој прилици.
« Last Edit: June 25, 2020, 12:22:24 PM by michurin »
A man who works with his hands is a laborer; a man who works with his hands and his brain is a craftsman; but a man who works with his hands and his brain and his heart is an artist. ~Louis Nizer (1902–1994)

The following users thanked this post: adams, Limoozina, Babadzonka

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
« Reply #85 on: June 25, 2020, 01:02:17 PM »

Moji su sasvim dobri, bar sa ovim pakovanjem koje ja imam - nije baš na nivou Gillette Platinum ali je više nego dobar (Super Silver Platinum)
Inače, meni se čini da MEM sada pravi svoje proizvode u Kini, samo lepi svoj brend i sitoštampu (slična priča kao sa Tesla proizvodima, šatro kao srpski brend a ustvari je u pitanju prepakovani kineski Ulefone)
« Last Edit: June 25, 2020, 01:16:35 PM by SweeneyTodd »

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #86 on: June 26, 2020, 07:27:13 AM »
Rapira platinum lux - u slantu me odrao mnogo tackastog krvarenja, u r41 bolji rezultat ali nekako grub zilet
Gillete platinum - ostar ali grub
Gilette stainless - extra zilet nije previse ostar ni grub
Feather - pregrub, brzo se tupi
Bic chrome platinum - nije previse ostar, malo grub koristim ga za neke prilike
Derby - nije previse tup zilet, dosta prasta solidno ugladjen
Shark - osrednji zilet vuce na ugladjeniju stranu. Ekonomska klasa cesto se hvatam za isti
Chroma diamant - bas dobar zilet koji dugo traje. Retko sam ga vidjao na sajtovima
Wilkinson sword - neupotrebljiv zilet cupao me u svakom brijacu
Personna chrome platinum - treba paziti prvo brijanje, ostar zilet
Astra - nekad bila vrh zilet zadnja koju sam kupio cupa zapinje tako da se necu zamlacivati vise
Polsilver - ostar ali mi iritira kozu
Gillete yellow - najbolji odnos ostrina-ugladjenost
Gilette nacet - potrebno mi je nesto vise prelaza jer fali ostrine ali toliko ugladjen da se ne mozes iseci

To je ono sto u poslednje vreme najcesce koristim sa tim da cu kad ovo potrosim od ovoga izdvojiti 3 favorita i napraviti zalihe uz jos neke nove.

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
« Reply #87 on: June 26, 2020, 08:35:15 AM »
Ja sam Gillete Stainless video zadnji put pre 10 godina u radnjama - koristio sam ga i ja dosta, odličan žilet

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #88 on: June 26, 2020, 10:46:10 AM »
Sad sam malo gledao bas ga slabo ima i online. Na par shopova sam ga nasao iz Italije, Poljske pitanje je i da li salju sa Srb.
Nekad ga je bilo na Ebay, ali malo jaca cena

Da se nadovezem na temu wilkinson sword indijac jako zanimljiv zilet. I kad se istupi zanimljiv zvuk stvara i osecaj. Dobri zileti

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #89 on: June 26, 2020, 12:53:45 PM »
Жилети "Zorrik",рецензија укратко!

Опис: ХОРОР, УЖАС, СТРАВА У УЛИЦИ БРЕСТОВА, ФРЕДИ КРУГЕР!!!!!

Куповати: НИКАКО!!!!

Савет: ПОКЛОНИТИ ИХ НЕПРИЈАТЕЉУ!!!

Najnovije:

Users Online
Users: 2
Guests: 18
Total: 20