Author Topic: Kratke recenzije zileta  (Read 22707 times)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
Re: Kratke recenzije zileta
« Reply #90 on: June 28, 2020, 11:11:22 AM »
Укратко: једно јако пријатно изненађење!
У односу на оне од пре 4-5 година, ово као да су сасвим други жилети.
Оштри су, лепо углађени и дуготрајни.
Свакако се не могу мерити са оним винтажним, енглеским Wilkinson, али с обзиром да су увек доступни охрабрује ме да чињеница да нисмо запостављени и да не морамо да зависимо од интернета да бисмо дошли до солидних и добрих жилета.
Пишем наравно о овим који су на слици, не о другим који се могу купити на пијаци.
Ја ове купујем у Метроу.

« Last Edit: June 28, 2020, 11:14:10 AM by adams »

The following users thanked this post: Ki30

Offline ckvrlj

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #91 on: July 04, 2020, 08:55:45 AM »
Dva žileta koja meni najkraće traju su Šark i Rapira supersteel. Dva brijanja odlična, prilično ugladjeni i ne mnogo oštri žileti, naročito Šark. Treće može da prodje, sve preko toga je pravo mučenje.

Za sad mi je najprijatnije iznenađenje Ladas, žilet od koga ništa nisam očekivao ali reko hajde da probam kad je već tu. Oštar žilet a vrlo ugladjen, lice glatko kao staklo a bez najmanje iritacije ili posekotine. Brojim treće brijanje i jednako je dobro kao i prvo. Ukoliko izdrži 5-6 brijanja bez velikog gubitka oštrine definitivno ću razmisliti o kupovini veće količine. Hvala Nuuru koji ga je poslao zajedno sa još nekim lepim primercima za isprobavanje.

Definitivno je izbor žileta vrlo subjektivna kategorija.
« Last Edit: July 04, 2020, 08:58:16 AM by ckvrlj »

Offline Wetshaver

• Doktor za brijanje
  • Only way I shave is a wetshave ...
« Reply #92 on: August 01, 2020, 12:13:54 AM »
Najzad probah Perma sharp zilet.Ovo je veliko i prijatno iznenadjenje za mene.Zilet je fenomenalan.Ostar,ugladjen i drzi ostrinu dugo.Zilet za celu nedelju brijanja.Fenomenalno.

Najnovije: