Author Topic: Merkur Futur - Kineska kopija  (Read 37743 times)

Offline tristac021

• Majstor brijanja
Re: Merkur Futur - Kineska kopija
« Reply #105 on: October 17, 2017, 04:24:03 PM »
Jutros pre posla sa Feather žiletom okrenut na 6 odradih niz dlaku pa izbrijavanje isto na 6. Nošen tuđim iskustvima da je izuzetno agresivan na 6 bio sam dosta pažljiv ali ubrzo sam shvatio da je on prilično blag prema licu a Feather zbog svoje oštrine bez ikakvog pritiska i same težine brijača radi fenomenalan posao. Jedna stvar koju sam primetio koja me malo nervira je ta da je žilet sa jedne strane više napolju nego sa druge. Nije to velika razlika ali je dovoljna da se primeti i oseti pri brijanju. Sve u svemu dok ne probam nešto bolje ovo je kombinacija sa kojom sam najviše uživao brijući se.

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #106 on: October 17, 2017, 04:39:30 PM »
  Jedini brijac u kome mi "radi" Wilkinson Sword nozic iz crne kutijice. Meni otkrovenje. Napokon cu moci da skrckam stare caletove zalihe ovog, ranije zaobilazenog u sirokom luku, nozica.
  Inace, pre nedelju dana me je, u trenutku nepaznje, moj QShave podsetio sa kim imam posla. Stradao je palac leve ruke kod podesavanja brijaca izmedju dva prelaza.
  Znaci sa njim uvek respekt i distanca. Bez nepotrebnog grljenja i kontakta. :)

Offline jasaleja

• Iskusni brijač
  • **
« Reply #107 on: October 17, 2017, 07:28:12 PM »
Pozdrav brijadžije,

Danas i meni stigao ovaj fin brijač. Uzeo sam ga samo zato što je dosta jeftin i da oprobam naravno. Izrada je stvarno jako dobra za tako male pare i za to što je kineski. E sad imam samo jedno pitanje.

Da li bi tom brijaču naštetilo ako bih ga prokuvao na 5-10 minuta u vodi?

Saša

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #108 on: October 17, 2017, 07:37:44 PM »
Mozda je bolje da za dezinfekciju koristis nesto kao Asepsol ili obican apotekarski alkohol. Ne znam da li kuvanje moze da osteti neku oplatu pa da vremenom dovede do korozije, a i opruga u njemu mi je pod znakom pitanja sto sr "nerdjanja" tice.

The following users thanked this post: jasaleja

Offline bela plomba

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #109 on: October 17, 2017, 10:27:10 PM »
Nemas potrebe za kuvanjem, lepo ga rastavi i operi najpre deterdzentom, a zatim potopi u asepsol. Kupis asepsol od 5% imas bocu od 1l, stavis 50ml toga u 1l vode i imas brda dezinficijensa. Ja ga koristim u kupatilu umesto Domestosa, lepse mirise (na zelene jabuke) i jeftiniji je, a efikasan.

Sent from mTalk

Offline tristac021

• Majstor brijanja
« Reply #110 on: October 17, 2017, 10:29:41 PM »
@jasaleja ja nešto nisam siguran da bi taj tretman bio dobar po njega. Svakako nije skup i ako mu se nešto desi možeš ga ponovo naručiti ali ja mom ne bih to nikad uradio. :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Offline explorer

• Majstor brijanja
« Reply #111 on: October 17, 2017, 11:10:41 PM »
Ili ga kao ja potopis u 2prsta domace rakije, pa tokom brijanja nanosim i svojevrstan after-shave  :shocked:

Offline Dejan_

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #112 on: November 17, 2017, 07:06:17 PM »
Stig’o paket od Bele Plombe

Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #113 on: November 17, 2017, 07:46:15 PM »
Stig’o paket od Bele Plombe

Izgleda da je "u vinklu".  ;)

Offline bela plomba

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #114 on: November 18, 2017, 01:07:36 AM »
Taman rabota da nije! 😁
Nek' te dugo i lepo sluzi!

Sent from mTalk

Offline VojvodaBojovic

• Doktor za brijanje
  • "Kakvo ti je brijanje, takav ti je i život"
    • Email
« Reply #115 on: November 19, 2017, 02:29:02 PM »
Od kolege nevermind na probu sam dobio ovaj brijač. Brijač je težak, lep, deluje kvalitetno.  Brijao sam se na podešavanju 3 u 2 prleza. Konkretan brijač ima fabričku grešku i krivi žilet na jednoj strani te sam se brijao samo sa jednom stranom. Da je bio skroz u redu dao bih mu bez razmišljanja ocenu 10. Fantastično brijanje. Težina mu daje na efikasnosti, udoban je. Ko kupi skroz ispravan brijač sigurno će dobiti najviše za najmanje para.

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

Offline Dejan_

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #116 on: November 19, 2017, 02:37:04 PM »
Za te pare koliko on košta odličan. Ja počeo isto na 3-ćem podeoku da se brijem. Pa ipak stavio na 4,5 i u tri prelaza fantazija. A i ne krivi žilet kao što spominješ da taj tvoj radi.

Offline Dragce

• Majstor brijanja
« Reply #117 on: February 05, 2018, 08:20:17 PM »
Mala caka kod Qshave brijača koja omogućava da se uvek pravilno stavi kapica, jer obrnuto stavljanje rezultuje nejednakoj izloženosti žileta, slantovanju itd.
Kapica ima jednu stranu blago izbočeniju, da bi je desnim palcem lakše skinuli. Kada brijač okrenemo ka sebi tako da je crtica (označena zelenom strelicom) okrenuta ka nama, izbočenija strana kapice (crvena strelica)  treba uvek da bude na desnoj strani i onda je sve ok.

Ovo je više savet za nove vlasnike Qshave-a, da ne pomisle da su dobili neki loš primerak. A brijač je stvarno dobar i svi bi trebalo da imaju bar jedan u rezervi.

The following users thanked this post: kobayashi, Neša, floyd

Offline Gordak

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #118 on: February 05, 2018, 10:52:37 PM »
Mala caka kod Qshave brijača koja omogućava da se uvek pravilno stavi kapica, jer obrnuto stavljanje rezultuje nejednakoj izloženosti žileta, slantovanju itd.
Kapica ima jednu stranu blago izbočeniju, da bi je desnim palcem lakše skinuli. Kada brijač okrenemo ka sebi tako da je crtica (označena zelenom strelicom) okrenuta ka nama, izbočenija strana kapice (crvena strelica)  treba uvek da bude na desnoj strani i onda je sve ok.

Ovo je više savet za nove vlasnike Qshave-a, da ne pomisle da su dobili neki loš primerak. A brijač je stvarno dobar i svi bi trebalo da imaju bar jedan u rezervi.
Ovo moram da proverim odma, moj primerak je danas stigao i čini mi se da je malko slantirana glava. Vrh info. Hvala.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

The following users thanked this post: Dragce

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #119 on: February 05, 2018, 11:15:34 PM »
Ovo je prvi put pomenuto u ovoj temi, u postu koji je nazalost samoizbrisan, jos pre izvesnog vremena.
Ja iskreno nisam primetio razliku u polozaju nozica, zavisno od toga kako se okrene kapica.
Oba stubica na poklopcu, na kojima lezi nozic, su identicnih dimenzija, a sipkice koje stvaraju efekat opruge i koje drze stubice i nozic na mestu su iz jednog komada i protezu se celom duzinom glave. Dakle nema vidljivog razloga zbog kog bi nozic stajao drugacije u zavisnosti od toga na koju stranu je okrenut poklopac brijaca.
Baza na kojoj stoji nozic ume u klonu malo da se pomeri i po horizontalnoj i po vertikalnoj osi (u odnosu na osu navoja koji je drzi u drsci). To se namesta prostim laganim pritiskanjem kapice na drugu stranu, ili opet laganim pomeranjem kapice levo desno (uz drzanje baze, da se ne pomera podesavanje brijaca).
U pitanju su pomeranja milimetra i manja od milimetra, ali su definitivno prisutna. Te tolerancije postoje i kod originalnog Futura, ali je ona centralna opruga kod njega mnogo jaca i ne dozvoljava odstupanje glave od propisanog polozaja.
Nadam se da opis nije konfuzan i da ce da vam pomogne. Nije defektan brijac, samo trazi malo namestanja. Ponekad, ne uvek.
Pozdrav i uzivajte u brijanju.

Najnovije: