Author Topic: Merkur Futur - Kineska kopija  (Read 35478 times)

Offline Blokej

• Iskusni brijač
  • **
Re: Merkur Futur - Kineska kopija
« Reply #135 on: April 21, 2018, 07:18:15 PM »
Jel ima nekih iskustava koji žileti najviše prijaju ovom brijaču?

Offline Dragce

• Majstor brijanja
« Reply #136 on: April 21, 2018, 08:17:58 PM »
To je jedan od brijača sa kojim nisam mnogo eksperimentisao što se tiče žileta, apachi persona sa kojim je stigao u paketu,  a posle gillette platinum i oba su mi u njemu bili dobri. Verovatno će u njemu biti dobri i mnogi drugi žileti jer je podesiv.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #137 on: July 20, 2018, 08:44:18 AM »
Захваљујући Бојку, који ми је поклонио овај бријач, уверио сам се у то, да без обзира на цену, бријач може бити одличан.
Не знам да ли је "lifetime guarantee", али мислим да ће свакако служити више него што је цењен.
Pajap је одлично и детаљно приказао овај бријач, тако да мало шта може ново да се напише.
Што се агресивности тиче користим од 2-4, али углавном 3-ојку.
На први поглед овог футуристички модела мислио сам да нећу моћи (Што ми је и сам Бојко напоменуо), добро да обријем горњи део бркова, испод носа, међутим и ту је овај клон одлично одрадио посао.
Што се мана тиче, и ту се слажем са већ поменутом маном, односно да је у питању, вероватно мана самог Меркура оригинала. Наиме, по мом мишљењу је јако лоше решен систем стављања жилета у бријач, односно лоше је то што се горња капица отвара тако што је треба прстом (или прстима) јаче повући навише.
Уколико је тако и код правог Меркура, то је велики минус за Немце!!
Вероватно су хтели да до последњег детаља усаврше дизајн, што су и успели, али су на уштрб дизајна занемарили сигурност онога који користи бијач.
Веома је опасно, било да је бријач мокар од воде или сув, отварати и вадити жилет (ја после сваког бријања вадим жилет и очистим бријач) јер је потребно добро притисните ти капицу и повући је на горе. Не дај Боже, прст може да склизне и право на жилет.
И још једна банална ствар: жилети на који ма остаје онај лепак се залепе за капицу, а како је капица затворена са бочне стране...ваља се добро снаћи и некако "одлепити жилет".
На мом бројачу нема проблема са центрирањем жилета тако да су ово по мени једине мане. Можда
 за Qshave који кошта толико колико и кошта,
о ове мане треба толерисати, али за оригинал Меркур, ово је већ озбиљна ствар...дакле Немци...."Achtung, achtung!!"
Но ипак преовладавају врлине. Овај бријач одлично брије, тим пре што је подесив и задовољава укус сваког бријаџије.
За стварно мале паре се добије један посебан тип бријача, какав је Меркур футур односно у датом случају, његов клон.
« Last Edit: July 20, 2018, 08:49:40 AM by adams »

The following users thanked this post: Babadzonka

Offline Gile

• Doktor za brijanje
« Reply #138 on: July 20, 2018, 10:34:56 AM »
Ja sam zahvaljujući mladom kolegi shavenovichu ima priliku da probam original. Masivan brijač blago rečeno sa 129g čitavih 25g teži od mog progresa sa dugom drškom. Očekivao sam da je futur u neku ruku sličan progresu međutim ispostavilo se da je izuzetno agresivan brijač. Koristio sam ga na najnižem podešenju i bio je kao progres na trojci. Sve preko toga mi je bilo previše agresivno. Brijanje je bilo odlično ali se aftershave dobro osjetio svaki put. Zbog težine i mat finiša teže je bilo manevrisanje jer je težio da mi isklizne iz ruke. Problema sa otvaranjem kape nakon brijanja nisam imao jer jako lagano iskoči kapa kad se povuče na gore. Sve u svemu novo iskustvo i brijač koji zbog rešenja zavijanja drške (kod progresa morate da pazite kod zavrtanja da bi pravilno nulovao) dobio na agresivnosti, makar u mom slučaju, i obesmislio malo koncept podesivosti.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

The following users thanked this post: adams, Babadzonka

Offline pajap

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #139 on: July 20, 2018, 01:14:14 PM »
Nisam imao prilike da probam original ali sa dosta strana sam cuo da je bas agresivan.
Ova kopije na nizim podeocima bas i nije agresivna bar ne za mene (doduse dosta je i laksi brijac pa moze i to da utice). Takodje trikom sa odvrtanjem glave okretanjem za 180 stepeni i zavrtanjem iste u tom "pogresnom plozaju" dolazi se do mogusnosti da se brijac podesi jos blaze nego izvorno. Posto meni u originalnom agresivnom polozaju brijac nije prijao preko podeoka 3 prebacio sam ga u blazi tako da sada za mene opseg ima vise smisla.
Generalno podesivi brijac gubi smisao ako jedva moze da se koristi na ekstremnom setovanju (bilo 0 ili 6 sve jedno).
Ovaj brijac mi je definitivni favorit kao putni brijac. Brije odlicno, mogu da biram blaze ili agresivnije brijanje a ako ga izgubim necu se mnogo potresti, tj. ima drugi za male pare da se kupi..

Offline kobayashi

• Doktor za brijanje
  • 迪马
« Reply #140 on: April 10, 2019, 07:17:07 AM »
Da li se nekome zaglavio. Ne mogu da ga pomerim ni levo ni desno (podesim agresivnost), a ni da ga odsrafim. Ako neko zna kako da resim problem, nek javi.

EDIT:Resen problem, nije ciscen brijac pa je zapekao
P.S. odrzavaj te svoju opremu redovno
« Last Edit: April 10, 2019, 01:58:28 PM by kobayashi »
Svinja je za razanj, Jazavac je za Wet shaving
 I CAN QUIT ANYTIME Wetshaving!
Moonjava & Snow Leopard
https://paintthepainting.files.wordpress.com/2014/05/climbing-a-mountain.gif

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #141 on: April 10, 2019, 07:47:47 PM »
Да га ниси уљио?
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Offline kobayashi

• Doktor za brijanje
  • 迪马
« Reply #142 on: April 11, 2019, 07:23:43 AM »
Да га ниси уљио?

Ma nije moj, od drugara... Pocetnik, rekao sam mu da mora bar jednom nedeljno da cisti opremu :)
Moonjava & Snow Leopard

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #143 on: April 11, 2019, 05:01:40 PM »
Немам појма шта чинити, и мене занима, виђао сам запекле Слимове и Фетбоје које су људи уљили, сигурно из добре намере, али су их тиме зафркнули начисто.
Можда пробати са кључалом водом, да попусти? Ако треба - из више пута? Можда придодати и мало сирћета, али вадити онда после 5-10 мин. да не поједе оплату?

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #144 on: April 11, 2019, 05:53:16 PM »
Немам појма шта чинити, и мене занима, виђао сам запекле Слимове и Фетбоје које су људи уљили, сигурно из добре намере, али су их тиме зафркнули начисто.
Можда пробати са кључалом водом, да попусти? Ако треба - из више пута? Можда придодати и мало сирћета, али вадити онда после 5-10 мин. да не поједе оплату?

Meni je Anel savetima pomogao da sredim zapekli Black Beauty.
Kod Futura i klonova, kad se otvori, dovro se opere sapunom, toplom vodom i cetkicom za zube. Kapnuti kap dve ulja za podmazivanje (znate vec koja koristite). Ja sam koristio DOT ulje za kocnice jer ne izaziva koroziju. To ulje nikada nece doci u dodir sa kozom, tako da bez histerije molim lepo. Meni klon radi ko car.
Inace, sve uvek dobro oprati posle koriscenja, otresti i obrisati. Nikad kamenac, nikad naslage sapuna.

Offline michurin

• Veliki Majstor brijanja
    • Email
« Reply #145 on: April 11, 2019, 08:33:09 PM »
A, WD40, kao preventiva,ili ulje za shivache mashine,ono retko Bagatovo ulje? To mozhe da se koristi?
A man who works with his hands is a laborer; a man who works with his hands and his brain is a craftsman; but a man who works with his hands and his brain and his heart is an artist. ~Louis Nizer (1902–1994)

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #146 on: April 11, 2019, 09:02:31 PM »
Само беби уље. И то не да уљиш редовно, него једном у иљаду година ти је довољно.

Offline kobayashi

• Doktor za brijanje
  • 迪马
« Reply #147 on: April 12, 2019, 07:04:10 AM »
Treba da se ocisti cetkicom posle upotrebe da ne bi zapekao, to je cela prica.
Moonjava & Snow Leopard

Offline Shavenovich

• Doktor za brijanje
  • shave is meditation,not iritation
    • Email
« Reply #148 on: April 12, 2019, 12:16:27 PM »
momci ponavljam sto se ulja tice samo ballistol,em je vrlo efikasno za podmazivanje pa i konzerviranje a i dermatoloski dokazano tako da i da dodje u dodiru sa kozom sto vas bole briga  ;)

The following users thanked this post: Limoozina

Najnovije:

Users Online
Users: 3
Guests: 42
Total: 45