Author Topic: Merkur Futur - Kineska kopija  (Read 40916 times)

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Merkur Futur - Kineska kopija
« Reply #150 on: August 04, 2019, 10:46:55 PM »
Pozdav, sad iščitah celokupnu temu posvecenu ovom klonu, doduše ja sam za njega tek sad saznao, toliko su komentari optimistični da mi dodje sutra da odem da uplatim pare i da ga poručim! ;) E sad, video sam da ima i pomenuti Ming Shi 2000S, sta je po vasem mišljenju bolje uzeti ?
Za sad koristim astru sa merkurom 34c HD, a negde na početku teme pročitah da je astra ''tanka'' za ovaj brijac ???
Hvala na odgovorima unapred
Inače, na aliju sa qshave poručivati ?
Sa Alija se porucuje. I po nasim, ali i po iskustvima stranaca, nema nikakve razlike izmedju Qshave i Ming Shi Futur klona.
Sto se tice toga sto si procitao za Astru i klona, brijac drzi nozic kao i svaki drugi. Nema nikakvih razlika. Slobodno je koristi u njemu.
Trebace ti malo da se naviknes na geometriju posle Merkura 34. Futur klon je kao cekic u ruci, ali meni je stvarno prijatan brijac. Doduse na 2-4 podesavanjima. Na nizim podeocima ga ne osecam, a 5 i 6 ne koristim, jer volim da uzivam u brijanju, a ne da pazim sta radim :)

Offline Sakal

• Početnik
  • *
« Reply #151 on: August 04, 2019, 11:42:24 PM »
E pa super onda, naruci cu ga sa Alija, hvala na odgovoru ;)
Procitao sam stvarno dosta dobrih komentara sto se njega tice, merkur mi je prvi brijac sa kojim sam usao u ovaj svet, wilkinson sword ne racunam, razmisljao o sam o kupovini agresivnijeg brijaca posto merkur stvarno ima veliku toleranciju na greske i do sad se ni jednom nisam posekao sa njim, razmisljao sam o muhle r41, ali pre njega mislim da je ovo best buy kupovina, nadam se da ce to da bude to! Sutra narucujem, a utiske javljam, nadam se samo najboljem :D
Ovo oko okretanja za 180 stepeni nisam bas razumeo, ali kad dodje brijac bice jasnije sta treba da se uradi radi izbegavanja efekta ''slant''
« Last Edit: August 04, 2019, 11:44:05 PM by Sakal »

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #152 on: August 10, 2019, 05:13:26 PM »
Pozdav, sad iščitah celokupnu temu posvecenu ovom klonu, doduše ja sam za njega tek sad saznao, toliko su komentari optimistični da mi dodje sutra da odem da uplatim pare i da ga poručim! ;) E sad, video sam da ima i pomenuti Ming Shi 2000S, sta je po vasem mišljenju bolje uzeti ?
Za sad koristim astru sa merkurom 34c HD, a negde na početku teme pročitah da je astra ''tanka'' za ovaj brijac ???
Hvala na odgovorima unapred
Inače, na aliju sa qshave poručivati ?
Да видех раније питање саветовао бих МингШи 2000с, ипак се разликују, мања предност је на страни МингШија и ценим да је бољи угао жилета у питању. Иначе, имам оба клона (КјуШејв и МингШи) и оба су стигла са благо слантираном главом (поклопац главе належе под неким омањим слантом) али су и даље веома употребљиви бријачи, ово да је готово занемарљива мана, те се немој изненадити уколико ти пристигне такав примерак, док је реално да стигне и сасвим нормалан.
Добра су то бријања, сумњам да би се оригиналним Футуром могло бријати далеко боље од ових клонова а свакако вреде потрошеног новца.
Иначе, у паковању КјуШејва стижу и истоимени жилети који су се многима допали, ваља и њих пробати, веома су коректни.

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #153 on: August 25, 2019, 04:14:16 PM »
За оне који су нестрпљиви а желели би овај бријач:

https://www.kupujemprodajem.com/Nega-lica-tela-i-ulepsavanje/Oprema-za-brijanje/Brijac-Merkur-Futur-klon--82092237-oglas.htm

Оглас није мој али сам наишао па реко' некоме ће значити.

Offline nikolapianist

• Iskusni brijač
  • **
    • Email
« Reply #154 on: October 20, 2019, 02:09:59 PM »
Video sam da je ovaj brijač sada na popustu na AliExpress-u. Pošto imam Gillette Slim adjustable, interesuje me koja je razlika između njega i ovog brijača?

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #155 on: October 20, 2019, 02:19:27 PM »
Рекао бих да другачије брију, само тежиште бријача није исто, клон има модернији изглед а чини ми се да Џилетов подесиви бријач ипак лакше приступи неким местима.
Заправо, мало се разликује техника бријања између њих и делује ми да је клон нешто агресивнији у бријању, а опет не превише.
Али свакако бријач који вреди имати у својој колекцији управо због те различитости бријања, поготово за тај неки новац који је обично био ту до 10-11е са поштарином.
То је неко моје мишљење.
Једино што клонови имају ману да се често дешава да пристигне примерак чија је једна страна (прорез) ужа него на другом крају, но и као таквог вреди га поседовати.
« Last Edit: October 20, 2019, 02:25:43 PM by Игор В. »

The following users thanked this post: nikolapianist

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #156 on: October 20, 2019, 02:24:16 PM »
Video sam da je ovaj brijač sada na popustu na AliExpress-u. Pošto imam Gillette Slim adjustable, interesuje me koja je razlika između njega i ovog brijača?
Gillette Slim Adjustable je elegantni gospodin brijac u odnosu na Futur Klon. Imam oba i sa ova mi je super brijanje, ali je klon ipak brijac koji trazi malo navikavanja. Jako se oseca nozic i na nizim podesavanjima, a glomaznost glave trazi malo podesavanje tehnike ispod nosa. Dok sam bio mlad i zelen sa jlonom imao sam par lepih secenja po licu, a jednom sam i dobro posekao palac pri promeni agresivnosti.

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #157 on: October 20, 2019, 02:46:43 PM »
Да, као што спомену Limoozina,  агресиван, клизавог финиша целог бријача, и приступити му са опрезом и подоста лаганом руком, мада сам у њему користио и Федр жилет и имао пријатно бријање, па отуда мени није из групације преагресивних, већ агресивнији у односу на подесивог слима.
Такорећи, имаш већ једног сјајног старијег бријо господина у рукама, најпре се добро изиграј са њим па тек онда допусти себи "бријачку грозницу" набавке клона.
Знам да је тешко обуздати се и да је сада клон на акцији, али веруј ми да већ поседујеш нешто што је одличан бријач, те уживај.
Кад смо код њега, надам се да си читао препоруке на форуму, да када мењаш подешавање оштрине на бријачу, отвориш пре тога главу, наместиш жељени број на бријачу, затвориш главу. На овај начин му чуваш механизам.

Offline nikolapianist

• Iskusni brijač
  • **
    • Email
« Reply #158 on: October 20, 2019, 02:54:29 PM »
Hvala na savetima. Nisam do sada znao za to što se tiče mehanizma. Ali eto, od sad će biti tako. 🙂

Offline nikolapianist

• Iskusni brijač
  • **
    • Email
« Reply #159 on: November 09, 2019, 06:27:11 PM »
U susret akciji na AliExpress-u, šta smatrate boljom kupovinom, Qshave (Merkur futur - klon) ili neki od Yaqi brijača?

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #160 on: November 09, 2019, 06:39:05 PM »
U susret akciji na AliExpress-u, šta smatrate boljom kupovinom, Qshave (Merkur futur - klon) ili neki od Yaqi brijača?
Yaqi sa duplim cesljem (Mellon brijac).
Potpuno savrsenstvo i za svaki dan, ali i za ozbiljnije piduhvate.
Mada ne izgleda tako, brijac je izuzetno blag i efikasan u isto vreme.
 Imam i Qshave, a probao sam i vecinu ostalih Yaqi brijaca. Ovaj Mellon je za svaku preporuku.

Offline tristac021

• Majstor brijanja
« Reply #161 on: November 09, 2019, 06:56:30 PM »
Slažem se sa kolegom s tim da recimo mene ta glava ne može da obrije skroz glatko. Ma koliko se trudio. Meni bolje leži Yaqi beast glava. Koji god da uzmeš nećeš pogrešiti jer su i klon i svi Yaqi brijači odlični za te pare.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Offline zare

• Veliki Majstor brijanja

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #163 on: November 09, 2019, 08:20:26 PM »
Yaqi sa duplim cesljem (Mellon brijac).
Mislis na ovaj:
https://www.aliexpress.com/item/32850093509.html?spm=2114.12010612.8148356.17.4f2b7a1dwFp40n
Taj.
Mozes i samo glavu da uzmes jer je navoj standardan. Ovakva drska je inace odlicna. Mesingana. Ja imam teget varijantu.

Offline zare

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #164 on: November 09, 2019, 08:26:35 PM »
Sa popustom ceo brijac kosta 6$. Manje nego samo glava sa postarinom  ;).

Najnovije:

Users Online
Users: 2
Guests: 30
Total: 32