Author Topic: Rex Supply Co. Ambassador Adjustable Stainless Steel DE Razor  (Read 4210 times)

Offline Duskos

• Doktor za brijanje
Niadjoh na ovo gledajući Razor emporium. Čini se biće interesantno.
« Last Edit: May 20, 2017, 06:06:12 PM by Duskos »

Offline pj3r

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Rex Supply Co. Ambassador Adjustable Stainless Steel DE Razor
« Reply #1 on: May 20, 2017, 06:22:44 PM »
Dizajnom se naslanja na Gibbs No15/No17. Izgleda jako, jako dobro. Samo me cijena brzo ohladila.

A i imam Gibbsa...

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Offline Knackboy2000

• Iskusni brijač
    • Email
« Reply #2 on: July 30, 2019, 04:32:19 PM »
Dragi moji,koristio sam ovaj brijač već 4,5 brijanja i ok znam o čemu se radi pa da podijelim sa vama.Rex Ambasador je podesivi brijač napravljen od nerdjajuceg 316 l celika,majsor koji stoji iza ovoga remek djela jeste Met Pisarsik iz Arizone odakle je i ovaj brijač otišao u svijet.Podloga odnosno ideja za pravljenje ovog brijača je očigledna...radi se o oživljavanju jedne rijetke brijacke relikvije a to je Personna Micromatic.Svaki brijač takodje ima serijski broj i broj serije u kojoj je napravljen M 2017,N 2018 dok O označava najmoderniji i najunapredjeniji brijač iz 2019 godine a dje je godina tu je i ,,korder" ili kako se to već zove.Moj je najnoviji model uz 2019 serija O2 koji se razliku od ostalih po boljoj glavi a to su kapa koja mnogo bolje stegne zilet i safety bar koji mnogo više prašta tehniku a tu je i dodatno poliranje brijača dok su ostali ne polirani čelik ali i dalje jako jako lijep.Brijac ima takav ceking odnosno recke odnosno grip da nema šanse da vam brijač ispadne iz ruke pa da su vam ruke od zejtina,pjene za brijanje,životinjskog koja pa da sve zajedno sa tim i jedete Zlatiborski palačinak da zaspadite predhodno komplet lepinju.Posao je odrađen više nego što mogu da dam ocijenu znači 100 od mogućih 10 ! Balans je sam vrhunac,plus je brijač potezi sam po sebi s obzirom da se Ipak radi o čeličnom brijacu.Stezanje zileta je besprekorno sravno tako nešto nikada nisam osjetio osim možda u karve brijacu kojeg mi je kolega Gile (hvala Gile!!!) Dao na probu.Brijac je nenormalno udoban,najudobniji brijač koji posedujem kako na blagim tako i na agresivnim podešavanjima pa ejjjj.zamislite da se udobno brijete na podešavanju koje skida bradu od 20 dana pa dje to ima !!! Ja se brijem svaku dan i podešavanja koja ja koristim su u početku bili 3 wtg,2 xtg i 1,5 ATG pa sam smanjio na 2,2,2 ponekad 1,5 a danas sam prešao na 1,5 u sva tri prelaza i kao i svaki mogući put dobio BBS koji traje cijeli dan i cijelu noć,a ujutru izgleda kao da ste se brijali sinoć koliko temeljno da ljepota brije.Uzasno temeljan i udoban brijač,nevjerovatno nevjerovatno lak za manevrisanje i guta Aman baš bas bas sve zilete.Nevjerovatno kvalitetno napravljen kao da nije brijač već sat od 30 000 eura.Ja moram da se zahvalim mom kumu i ako nije član foruma koji me castio ovaj sveti gral za početak na fakultet.Sanjao sam brijač od kako se napravio ali nikad nisam imao hrabrosti da se toliko isprsim,ali stvarno vrijedi svaki cenat a takodje želim da se zahvalim drugu Giletu koji mi je dao popust kod na Connaught odakle sam i kupio ovaj brijač po neverovatnoj cijeni,kako to moj dobri stari Gile kaže ,,nisi mogao jeftinije da prodjes" pa sam od ostatka kupio 2 sapuna i još po nešto Takodje da ne zaboravim,brijač dolazi sa doživotnom garancijom i u jedan jenu jako kvalitetnu kutiju za isti koja ako se ne varam takodje može da se koristi kao travel case.Izvinite što je brijač prljav da budem iskren niti ga susim peškirom niti ga perem Ipak je to nerdjajuci čelik ali morate da vodite računa jer od vlage kamenac može da od bajke napravi horor film.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

The following users thanked this post: Ki30, Limoozina, Kibo, Babadzonka

Offline Duskos

• Doktor za brijanje
« Reply #3 on: August 02, 2019, 12:35:51 PM »
Zaista impresivan komad Niko. Da te u zdravlju služi, lijepo je da se ovakvi koadi mogu prezentovati na forumu.

Offline Knackboy2000

• Iskusni brijač
    • Email
« Reply #4 on: August 02, 2019, 06:33:38 PM »
Hvala ti Dule brate moj i na komplimentu i na najljepšim željama !
P.S. Jedva cekam tvoje nove postove !

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

The following users thanked this post: hordak

Offline milostdr

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #5 on: February 21, 2021, 11:54:59 PM »
Prošlo je dovoljno vremena da steknem sud i dam svoje mišljenje u vezi pomenutog brijača u naslovu teme.
Krenuo bih od sajta gde sam ga poručio. Poručen je sa sajta www.connaughtshaving.com i iz ljubazne prepiske sam dobio kod za popust ( ko se odluči kod je TSR50 ) i informaciju o godini proizvodnje na stanju zaliha kod pomenutog prodavca. Cena je izražena na sajtu i ne može se izbeći carina+PDV po prijemu u Srbiju, jer na kutiji stoji carinska deklaracija pošto se prodaje van UK i skida se tamošnji PDV. To je značilo i dodatno finansijsko opterećenje po prijemu u Srbiju. Ali, za tim se ne žali jer je brijač iz hi end klase.

Moj brijač je P 4 kodne oznake sa serijskim brojem ispisanim laserom na donjoj ploči, koji se kasnije registruje na sajtu proizvođača www.razoremporium.com. P 4 kodna oznaka govori da je brijač proizveden 2020 godine u IV kvartalu, i poslednja je generacija odnosno verzija koja je pretrpela promene na bolje. Poboljšanja su sledeća, oboren safety bar, promenjena opruga koja je jača i ne rđa, top cap je zaobljeniji i poboljšan je blade angle. Otklonjeno je mogućnost slučajnog pomeranja diala u toku  brijanja. Takođe i kutija za transport je poboljšana i na njoj stoji broj proizvodnje odnosno br lot-a. Moj je br 101. Uz brijač sa prelepom kutijom ide i kartica o kontroli kvaliteta i poklon kutija od 10 žileta Super shave X. Sa drugih sajtova očekujte da dobijete 5 žileta Feather.

Brijač je napravljen od visokokvalitetnog nerđajućeg čelika čvrstoće 316l, CNC mašinski urađen kompletan sa mat finiš završnicom. Naravno uzor za nastanak brijača je bio legendarni Gibbs 15/17 i Personna micromatic. Ali Rex sve jeste, samo ne neka puka kopija pomenutih ili omaž njima. Svakako unapređen je i iza njega stoje dosta vremena provedenih u projektovanju, testiranju i probanju svih komponenti. Sastoji se od 10 delova, koji se sklapaju u dva odvojiva i veziva dela. Top cap se završava sa dugačkim vratom sa navojem na kraju, a donji knob se zavija na njega i stapa se brijač u celinu. Ceo brijač odlikuje perfektna preciznost i rigorozna kontrola obrade i kvaliteta materijala. Nije slučajnost što se dobija doživotna garancija na brijač, pritom je potrebna registracija na sajtu proizvođača. Masivan je i poprilično težak, i jako pokretan i udoban za korišćenje. Ne bih se osvrtao na tehničke podatke, dostupni su na sajtu proizvođača. Pa ko želi, može se tamo informisati o svemu.
Knurling na dršci je veoma posebna priča, koja se ističe od ostalih brijača. Kolega @knackboy2000 je to odlično i slikovito opisao, i neverovatno je da je moguće da ikome isklizne brijač iz ruke. Čak kada se korisnik zanese i jače steže kapu, može mu ostati na prstima trag od gripa na dršci. Eto koliko je dobro osmišljen i izveden.

Ugao žileta koji stvara spajanje donje ploče i kape brijača je popriličan, dok je izloženost žileta taman dovoljna. Punjenje žiletom brijača je lako i pinovi na kapi to olakšavaju. Dial se kreće u rasponu od 1 do 6 podeoka agresivnosti, odnosno postoji tolerancija od 0,5 tako da ide od 0,5 pa sve do 6,5. Dial nije beskonačan i ide do pomenutih podeoka, ali je drugačiji od npr Gillette adjustable-ovih. Nema onog klika, i eto već jedne od prednosti. Korisnik po želji može agresivnost da namesti na primera radi 1,8. To je benefit koji donosi ovaj brijač. Nema ograničenja i svako može naći svoju zonu komfora za upotrebu. Kako se dial okreće ka većem broju menja se otvorenost safety bara i otuda agresija. Ne menja se blade angle ili. Kod Gillette-ovih podesivih menja se i blade angle i otvor safety bara. Mala disgresija, ali dobih upit da ga uporedim sa nekim od podesivih. To zaista ne mogu. Teško je. Gillette podesivi imaju svoju draž i to veoma cenim i poštujem. Rex-a ću rado porediti sa Gibbs-om jer su po konceptu isti ili vrlo slični. Ali o tome u nekoj novoj i drugačijoj temi.

Sada ono o čemu sam ja najviše se pitao, verovatno i ostali ili budući korisnici. Kao on radi posao? Kako brija? Da li vredi te novce?...
Brija na mestu. Nešto neverovatno. Opravdava očekivanja i otklanja sve sumnje. Najbolje se slaže sa oštrim žiletima, kao što su Feather, PermaSharp, Sputnik. Dobra je kombinacija i sa vintažnim, kao što su vintažni Gillette žileti i ono što me je najviše oduševilo, dao je fenomenalno brijanje sa Schick platinium žiletom. Takođe dobro je sarađivao sa Personna red, ne ona u plavoj kutiji što se prodaje, već sada raritetnom crvenom Personnom u crvenom omotu što se pakovala u Meksiku. Sama težina i fantastičan balans olakšavaju celo brijanje. Dovoljno je bez pritiska povlačiti brijač. Skida sve u jednom potezu. Često mi je u samo dva prelaza davao BBS. Pošto mi na vratu celom dlake rastu svaka za sebe i u pravcu koje one odluče, što me izluđuje, uspevao sam bez iritacije da se savršeno obrijem. Ispod nosa je udoban i pristupačan i skida sa svih delova lica dlake. Odlikuje ga sakrivenost žileta tzv overhanging, i ne postoji bojazan da se zakači neki deo lica slučajno ili nesmotreno.

Zaključak: vredi svaki cent, svaki dinar i svaku paru. Kvalitetan je. Precizan i graciozan. Udoban. Pokušavam još nekog prideva da se setim... Jednostavno me nije ostavio ravnodušnim i nije me razočarao. Dobio sam više od očekivanog. Više od istraživanog. Mogu ga sa slobodom da kažem, mogu ga kupiti i totalni početnici i iskusni brioci. Ovo je nešto što ostaje u nasledstvu...
Poliranje i čišćenje brijoopreme - kontakt na PP

The following users thanked this post: hordak, Limoozina, Kibo, Brado21, savovuk, Musa996

Offline Duskos

• Doktor za brijanje
« Reply #6 on: February 22, 2021, 08:54:31 AM »
Sjajan članak druže moj, predivan brijač i ne sumnjam da ćeš uživati sa njime. Evo još podataka koji će pokazati o kako se dugom i ozbiljnom projektu rad.

Projekat je po;aeo momak koji se zove Giovanni Abrate (Đovani Abrate) i interesantno, radio je sa firmom Haircut&Shave, ali nedostatak finansija je spriječio da se projekat rayvije do kraja. Ovdje su slike Valijanta.

Mat Pisarsik je dovršio projekat do  kraja uložio znanje i trud i uz pomoć foruma dovršio projekta.

The following users thanked this post: milostdr

Offline pj3r

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #7 on: February 22, 2021, 05:21:24 PM »
Iz svega navedenoga vidi se koliko uživaš u njemu! Nastavi uživati i dalje! I nastavi sa pisanjrm. Gušt je čitati!

Poslano sa mog YAL-L21 koristeći Tapatalk

The following users thanked this post: milostdr

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #8 on: February 22, 2021, 06:44:24 PM »
Sjajan članak druže moj, predivan brijač i ne sumnjam da ćeš uživati sa njime. Evo još podataka koji će pokazati o kako se dugom i ozbiljnom projektu rad.

Projekat je po;aeo momak koji se zove Giovanni Abrate (Đovani Abrate) i interesantno, radio je sa firmom Haircut&Shave, ali nedostatak finansija je spriječio da se projekat rayvije do kraja. Ovdje su slike Valijanta.

Mat Pisarsik je dovršio projekat do  kraja uložio znanje i trud i uz pomoć foruma dovršio projekta.
Zanimljivo je da je Haircut&Shave ista firma koja se obratila Yaqi-u da urade Gibs 15/17 tribute brijac, pa se onda i tu nesto zakomplikovalo, a Kinezi su onda napravili poludovrsen brijac na tu temu sa glavom koju su imali vec u ponudi (EJ89 klon). Drama...

Offline milostdr

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #9 on: February 22, 2021, 07:07:32 PM »

Zanimljivo je da je Haircut&Shave ista firma koja se obratila Yaqi-u da urade Gibs 15/17 tribute brijac, pa se onda i tu nesto zakomplikovalo, a Kinezi su onda napravili poludovrsen brijac na tu temu sa glavom koju su imali vec u ponudi (EJ89 klon). Drama...
Drama nastaje kada vešti plagijatori, čitaj Kinezi, pokušaju da naprave kopiju. I tako, nažalost sklepaju brijač sa ultra agresivnom glavom. Ne znam šta su ispravili na V3 Yaqi adjustable?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Offline savovuk

• Majstor brijanja
« Reply #10 on: February 22, 2021, 07:40:36 PM »
Milose druze,
Ako ikad predjem sa britve na DE, bice to Rex. Toliko si ga dobro opisao da nema dalje.:smiley:

Offline milostdr

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #11 on: February 22, 2021, 07:47:35 PM »
Milose druze,
Ako ikad predjem sa britve na DE, bice to Rex. Toliko si ga dobro opisao da nema dalje.:smiley:
Znam kako ću da te prevarim. Lako, dobićeš ga na probu. Odmah se ograđujem, ne odgovaram za posledice

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Offline savovuk

• Majstor brijanja
« Reply #12 on: February 22, 2021, 07:54:33 PM »
Moze,
Ja tebi britvu na probu a ti meni Rexa. ;)

Offline Duskos

• Doktor za brijanje
« Reply #13 on: February 22, 2021, 08:01:48 PM »

Kolega Limuzina to si sjajno ukazao ali nije H&S vec Herritage collection. Mada na isto mu dodje. Cak mislim da sam pisao o tome.

Offline Duskos

• Doktor za brijanje
« Reply #14 on: February 22, 2021, 08:47:54 PM »
Ali sad kad je Yaqi lansirao "omaž" Gibsu jasno je  i zasto neki brijaci kostaju koliko kostaju. Vidi se koliko je para truda, znanja i rada ulozeno u Rexa, a pisao sa koliko je Wolfman razvijan. Dva proizvidjaca nisu mogla da Rexa dovedu do kraja. Tradere je morao da ugasi proizvidnju jer nije nasao radionicu sposobnu da mu isporuci trazeni nivo kvaliteta. Weber je ugasen jer je finansijski bio neodrziv. Jedbostavno potrebni su prehozbiljni resursi.
« Last Edit: February 22, 2021, 08:55:21 PM by Duskos »

Najnovije:

Users Online
Users: 0
Guests: 13
Total: 13