Author Topic: BOLZANO SUPERINOX  (Read 4416 times)

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
BOLZANO SUPERINOX
« on: July 03, 2017, 07:58:23 PM »
  OK, posto znam da na forumu ima ozbiljnih postovalaca Bolzano Superinox nozica, probacu da moje iskustvo spakujem u sto je moguce diplomatskiju oblandu.
  Brijem se svaki dan. Najcesce koristim kobinacije Tech ili Slim Twist + neki ostar nozic (PSSI, Gillette Platinum a meni bas mi odgovara i Supermax Super Platinum). Nemam problema sa iritacijama na licu i mogu da izbrijavam i posle treceg prelaza na reslovima sapuna/kreme na licu.
  Danas prepodne sam imao neke vazne obaveze koje su zahtevale uredno izbrijano lice i spremim se ujutru na vreme za tu, meni sada rutinsku operaciju, ali mi djavo ne da mira i gurne mi pod nos goreimenovani nozic.
  Stavim Bolzano u Tech, pripremim lice i umutim u cinijici penu kao sto i uvek radim. Krenem sa brijanjem, ali odmah osetim da mi nozic "prebrojava" dlacice vec kod zulufa niz dlaku. Umesto da odmah menjam  junaka, ja nastavim sa idejom da nema sanse meni neki tamo nozic da pokvari brijanje.
  Ko je citao do ovde, evo sazete verzije: siledzijski nozic.
  Takvo iskustvo pre njega sam imao samo sa BIC Chrome Platinum i sa crnim Wilkinson Sword nozicima.
  Od nozica prvo i osnovno trazim da ga ne primecujem u brijacu. Kada toga nema, nismo drugari.
  Da ne gresim dusu, nisam se isekao. To bi ipak bio greh samog brijadzije. Ali sam posle duuugo vremena imao iritacije na mestima koje su inace za to dusu dala (sektor jareca brada i deo iznad grkljana levo i desno).
  Vrlo neprijatno iskustvo koje cu gledati da izbegavam u sirokom luku. 

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
Re: BOLZANO SUPERINOX
« Reply #1 on: July 03, 2017, 08:19:18 PM »
Bolzano jesu malko neugodni nožići, ali mislim da se često nadje neki "pobesneli Max", kao što se kod mene često dešavalo!Evo sada sam se baš brijao Bolzano žiletom i mogu reći da je bio prilično umiljat!
Naravno, Bolzano su prilično bešnji od ostalih žileta, ali s obzirom da su "Made in Germany", ne mogu da ne očekujem to!
Ja sam njihov verni štioc i ono što je mene oduševilo kod njih, jeste njihova postojanost!
Za razliku od Wilkinsona, koji se posle trećeg brijanja u potpunosti istupe, Bolzano traju!Takodje Timor nemačke kolege, ne smem ni da komentarišem!
Činjenica je da su Bolzano malko neugodniji, ali odlično znaju da obriju!
Ja bih im dao bar još jednu šansu, možda sa nekim pre-shave kremom, i nikako žuriti pri brijanju!
Jer, ipak Bolzano nam tako želi pokazati da je sam čin brijanja naših (za nas muškarce) pet minuta, i tu ne treba žuriti!
Ja bih preporučio Bolzano bolje u EJ brijač,koji je za nijansu (ako se može reći) "agresivniji", gde će se svakako osetiti žilet u brijaču.

Offline Slice

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #2 on: July 03, 2017, 08:26:40 PM »
Jako sam se dugo družio s ovim žiletima i svojevremeno kupio 100 komada jer ih prodaju u Zagrebu. Uglavnom dao sam im šansu više nego bilo kojim drugim žiletima ali jednostavno nije išlo. Ljubav je puknula za svagda! Preporučam izbjegavati ovaj žilet! Život je prekratak za takve žilete pored Feathera i Polsilvera

Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #3 on: July 03, 2017, 09:19:47 PM »
Slažem se, kada nešto ne ide - ne ide!
Ali ipak treba probati sve, jer zaista Bolzano ipak odlično briju i u mom slučaju lice ostaje obrijano duže nego kada sam se brijao sa drugim žiletima!
E sada izbor je lične prirode i to poštujem!

Offline pajap

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #4 on: July 03, 2017, 10:07:48 PM »
Ja sam od Bojka na poslednjem brijoskupu dobio nekoliko nozica za probu i generalno sam prilicno zadovoljan, tj. lepo me briju bez iritacije.
Po meni je jedina mana sto postoje bolji nozici za manje ili isto para pa se onda ovi sa tog stanovista (meni) ne isplate.

Offline Slice

« Reply #5 on: July 04, 2017, 06:13:09 AM »
Ma ima ih povoljno u Zagrebu tako da vjerujem da možete naručiti, paketić je oko jednog eura: mislim meni Nijemci generalno rade grube žilete tako da izbjegavam njihovu proizvodnju 

Offline pj3r

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #6 on: July 04, 2017, 08:02:12 AM »
Nisam neki fan Bolzana. Koristio sam ga za nekoliko brijanja u mom Stormtrooperu i to jednostavno nije bilo to. Od DE lamica za mene u obzir dolaze samo Feather, PSSI i Personna Platinum. Stvarno nemam potrebe za isprobavanjem drugih. A nije da ih nisam probao. Sada kada se uglavnom brijem SE brijačima, imam još manje potrebe za probavanjem.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Offline Slice

« Reply #7 on: July 04, 2017, 09:26:49 AM »
O »Stormtrooperu« da ne pričam... Meni je taj Phoenixov brijač jednako loš kao i žileti Bolzano haha

Offline pj3r

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #8 on: July 04, 2017, 02:25:01 PM »
O »Stormtrooperu« da ne pričam... Meni je taj Phoenixov brijač jednako loš kao i žileti Bolzano haha

Meni je bio jako dobar, ali kako su stari Latini govorili - de gustibus non est disputandum, iliti ga YMMV!  ;)

Offline Slice

« Reply #9 on: July 04, 2017, 02:40:20 PM »
Naglasak na »bio dobar« haha

Offline pj3r

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #10 on: July 04, 2017, 02:46:19 PM »
Naglasak na »bio dobar« haha

"Bio" jer:

1. mi slant kao slant ne leži previše
2. više preferiram SE brijače

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #11 on: July 04, 2017, 02:55:21 PM »
Ljudi, ne vidim razlog zašto govoriti o nekim žiletima i brijačima da su loši?
Mislim da generalno ne postoji loš žilet, osim naravno kineskih kopija, koje se ko zna gde proizvode!
A pogotovo mislim na brijače iliti aparaturu jer sam itekako pristaša izreke moga dede, kubanskog kozaka, da ne postoji loša sablja, već je problem u nama koji ne umemo da rukujemo njome!
Mislim da nijedan brijač nije loš a nekmoli žilet!
Razume se da su stavovi subjektivni i različiti, i hvala Bogu da je tako, jer jedino tako i jedni od drugih i možemo videti, naučiti, preporučiti jedni drugima, itd..
Život je lep i dovoljno dugačak da se sve može i mora probati, jer ako se ne proba neće se ni znati, a da bi se znalo, mora se i probati.
U početku je sve loše i nemoguće, medjutim vremenom, postaje lakše i baš neki brijači ili žileti,za koje smo ranije imali loše mišljenje, postaju vremenom dobri.
Jer, ukoliko se neki žileti ili brijači drugima svide ili drugima koriste, znači da ipak nisu loši i da imaju svoju svrhu, jer da nemaju- ne bi ih ni proizvodili!
Samo je stvar u nama!

The following users thanked this post: nuur, Ki30, pj3r

Offline Wetshaver

• Doktor za brijanje
  • Only way I shave is a wetshave ...
« Reply #12 on: July 31, 2017, 05:07:49 PM »
Palo je prvo brijanje sa Bolzano superinox nozicem.Meni ovaj nozic trazi agresivniju masinicu.Tako da je stavih u slima @9 brada dan i po stara.
Zilet je korektan i nije mi pravio iritaciju.Meni nije super agresivan ima i ugladjenost -sasvim solidan zilet.Podseca me na kombinaciju wilkinsona i jos nekog zileta.Definitivno sve vise postajem svestan da
su Persone,Silver blue i Astre meni za sada omiljeni nozici.Znaci da su
zileti koji meni odgovaraju za nijansu ispod Feather-a,ali da su ugladjeni.

Offline bela plomba

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #13 on: December 24, 2017, 12:26:05 PM »
Zbog ovih podeljenih utisaka sam izbegavao Bolzano do sad, iako mi je Ucenik darivao jedan jos poodavno. Iskreno, nije se lose pokazao u Raketi, ali sto kaze Limuzina, hoce malo da prebrojava dlacice. Nije najostriji zilet, ali je ok, ostriji je od Persone platinum koja mi je etalon za, pa reci cu "manje ostre" zilete.
Lepo me obrijao, bez iritacija, Skin bracer nije dao nikakvu povratnu informaciju. Zbog odnosa cene i ucinka ne verujem da bi ih kupovao, jer imamo PSI sa kojim je svako brijanje "zicer", a koliko vidim Bolzano nema taj kontinuitet.

Sent from mTalk

Offline YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #14 on: October 25, 2020, 10:31:48 PM »
Brat mi je nedavno poklonio izmedju ostalog i par paklica zileta

Sa Bolzanom sam imao utisak kao da se brijem sa featherom. Zilet je jako ostar i grub. Kada sam stavio alum osetio sam da sam se solidno iziritirao. Bilo je i par tackica krvi
Sve u svemu izbrijanost je na nivou. Videcemo kako ce dalje da se ponasa, za sada zanimljiv zilet

Najnovije: