Author Topic: BOLZANO SUPERINOX  (Read 4381 times)

Online YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: BOLZANO SUPERINOX
« Reply #15 on: October 27, 2020, 05:20:46 PM »
Ne bih da prerano donosim zakljucke ali ovaj zilet je tesko smece
Probacu jos koji sigurno da potvrdim ali isekao sam se na mnogo mesta i iziritirao. Drugo brijanje kao da je jos ostriji i jos grublji iako mi se koza oporavila od prethodnog brijanja skroz.
Od ovog sad nece neko vreme sigurno. Nisam ni mislio da je ovako nesto moguce, izmenjao sam sigurno 20 i vise vrsta zilta u ovom brijacu, ovaj je najgori

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #16 on: November 05, 2020, 04:09:34 PM »
Ne bih da prerano donosim zakljucke ali ovaj zilet je tesko smece
Probacu jos koji sigurno da potvrdim ali isekao sam se na mnogo mesta i iziritirao. Drugo brijanje kao da je jos ostriji i jos grublji iako mi se koza oporavila od prethodnog brijanja skroz.
Od ovog sad nece neko vreme sigurno. Nisam ni mislio da je ovako nesto moguce, izmenjao sam sigurno 20 i vise vrsta zilta u ovom brijacu, ovaj je najgori

У ком си бријачу пробао Bolzano?
Уколико је агресивнији, онда пробај у неком бчажем.
Генерално, Bolzano одлично беије, и чињеница је да је доста грубљи!
Међутим истина је и то да после трећег бријања постаје углађенији и прилично дуго и добро брије.
Наравно мишљења су подељена и то радикално: или га волиш, или га мрзиш!
Мени лично је јако добар и користим га у Fatip Gentile, EJ 89, као и у Меркур (34G, 42C, 37C) бријачима. У сваком бријачу ми је био одличан и изузетно чисто и темељно обријао.
Код мене се Bolzano жилети налазе у ротацији.

Online YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #17 on: November 07, 2020, 02:21:31 AM »
Trenutno imam samo Muhle R41 pa sam njega i koristio 🙂
Moguce da bih u nekom blazem brijacu dobio neku sasvim drugu i bolju dimenziju
Zabrinjavajuca je cinjenica da sam prvo brijanje iziritirao kozu, drugo brijanje je bilo mnogo gore, pored iritacije bilo je i tackastog krvarenja. Mogu samo reci da je za moju kozu ovo bila prejaka kombinacija zilet i brijac - ali sa istim brijacem i svim mogucim ostalim vrstama zileta koje sam probao ovo mi se nije desilo 🙂
Ostaje da probam jos koji put mozda da probam da smanjim pritisak ili nesto slicno 🤓

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #18 on: November 07, 2020, 09:09:31 AM »
Trenutno imam samo Muhle R41 pa sam njega i koristio 🙂
Moguce da bih u nekom blazem brijacu dobio neku sasvim drugu i bolju dimenziju
Zabrinjavajuca je cinjenica da sam prvo brijanje iziritirao kozu, drugo brijanje je bilo mnogo gore, pored iritacije bilo je i tackastog krvarenja. Mogu samo reci da je za moju kozu ovo bila prejaka kombinacija zilet i brijac - ali sa istim brijacem i svim mogucim ostalim vrstama zileta koje sam probao ovo mi se nije desilo 🙂
Ostaje da probam jos koji put mozda da probam da smanjim pritisak ili nesto slicno 🤓

Аууу!!!
Mühle је веома агтерсиван бријач. Никако Bolzano не иде у Mühle.
Сачувај жилет и немој да га бацаш. Пробај га у блажим бријачима, на пример у Gillette Tech или Merkur.
Много је бољи и ефикаснији у блажим жилетим.

The following users thanked this post: YUGO BOSS

Online YUGO BOSS

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #19 on: December 29, 2020, 09:47:04 PM »
Popravni, prosao dosta bolje.
Sada sam koristio tehniku riding the cap samo, i prilicno sam zadovoljan rezultatom. Sledi drugo brijanje prekosutra(ono mi je bilo kriticno prosli put) tako da cemo videti
🙂

The following users thanked this post: adams

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #20 on: December 30, 2020, 11:42:11 PM »
Popravni, prosao dosta bolje.
Sada sam koristio tehniku riding the cap samo, i prilicno sam zadovoljan rezultatom. Sledi drugo brijanje prekosutra(ono mi je bilo kriticno prosli put) tako da cemo videti
🙂

Одчично! Bolzano су супер жилети, јако добро брију и дуго трају. Само нису за агресивне бријаче.

The following users thanked this post: YUGO BOSS

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #21 on: January 08, 2021, 02:19:35 PM »
Како већ неко пето-шесто бријање (могуће и више јер не бројим) користим Болцано жилет, одважих се да пренесем овде и своја искуства.
Код мене се показао као изузетно користан и употребљив жилет који сам користио у бријачима Gillette Fat Boy, Schick DE Platinum, Gillette Tech и најбоље се можда показао управо у последњем набројаном Теку, где преде као нека мала маца.
Ретке су ми биле посекотинице са њим, понаша се веома углађено, вероватно да се сада ствара и онај осећај да се што дуже бријем са њим то он угодније брије али ни на самом почетку није био неугодан да нисам могао са њим да се бријем.
Искрено, очекивао сам управо некакве веће нелагоде читајући искуства чланова овде али и слушајући оне који су се са њим бријали, међутим, код мене су те нелагоде изостале а у Теку се неочекивано пријатно понаша, тако да ће ми остати напомена негде у малом мозгу да је Болцано добра прича за мене и да га слободно могу пазарити када будем желео да га поново користим.

The following users thanked this post: adams, YUGO BOSS

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #22 on: January 08, 2021, 08:49:32 PM »
Како већ неко пето-шесто бријање (могуће и више јер не бројим) користим Болцано жилет, одважих се да пренесем овде и своја искуства.
Код мене се показао као изузетно користан и употребљив жилет који сам користио у бријачима Gillette Fat Boy, Schick DE Platinum, Gillette Tech и најбоље се можда показао управо у последњем набројаном Теку, где преде као нека мала маца.
Ретке су ми биле посекотинице са њим, понаша се веома углађено, вероватно да се сада ствара и онај осећај да се што дуже бријем са њим то он угодније брије али ни на самом почетку није био неугодан да нисам могао са њим да се бријем.
Искрено, очекивао сам управо некакве веће нелагоде читајући искуства чланова овде али и слушајући оне који су се са њим бријали, међутим, код мене су те нелагоде изостале а у Теку се неочекивано пријатно понаша, тако да ће ми остати напомена негде у малом мозгу да је Болцано добра прича за мене и да га слободно могу пазарити када будем желео да га поново користим.

Браво!
Баш ми је драго да ти се допада!
Ја сам осмо бријање завршио феноменално, и одложио сам га за касније бријање!

Online milostdr

• Veliki Majstor brijanja
    • Email
« Reply #23 on: January 13, 2021, 08:26:16 PM »
Ajde da se upišem u listu strelaca što bi se reklo. Želja za kupovinom ovih žileta, sredinom prošle godine, je bila po najviše zbog naziva. Nekako su krimi džimi zvučali, sicilijanske zalizane i nauljene kose. Ali avaj, kakav šok. Niđe veze sa time, žileti proizvedeni u Nemačkoj. Naziv žabarski. Legura superčelika sa inoxom. Znači ljut žilet, solidne oštrine. Prvi moj susret sa njim je bio sledeći, spakovao sam ga u pripadajući mastan papir i doviđenja u kantu. Fuj bre, kakvo smeće. Par žileta ostalo i razdelio sam neke. Iz ko zna kog razloga ostalo mi 2 komada, čitam gore postove i ne verujem u kvalitet. Rekoh sebi, ajde daj im šansu ponovo. Žilet tanak, ali zbog izrade i sastava čvrst i pomalo neukrotiv. Prvo brijanje sa njim je zamalo završilo kao gore pomenuto. Ali za sledeće sam pripremio neku čudnu postavku. Slim na 5 prvi prelaz, drugi na 7 i izbrijavanje na 9. Nisam mogao da verujem da je super smooth bio u poslednjem prelazu. Ovog puta sam, dakle napravio izuzetak i išao na 3 prelaza školski. Brada je ovog trenutka tek 1 dan i još uvek nije krenula, i to mi prija da odmorim kožu barem dva dana. Par mikrotačkica sam imao u prvom prelazu, tako da za sledeće brijanje imam ideju da idem na 9-7-9. Žilet kada se agresivno postavi, tek onda daje svoj pravi učinak. Iskreno se nadam da će dati barem još 5 vrhunskih brijanja. Preporuka i ostalima sa foruma da ih probaju. I lako se nabavljaju sa poznatih sajtova iz sveta wetshaving-a.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Poliranje i čišćenje brijoopreme - kontakt na PP

Najnovije: