Poll

Y A Q I:

Не свиђа ми се ни име, ни то што су из Кине... Мрзим и ову тему.
4 (7.1%)
Сабили мацани. Још једна победа мудре политке друга Си Ђинпинга!
20 (35.7%)
Очијукам, пратим, меркам, читам утиске, облизујем усне вреле бријачке вишње...
25 (44.6%)
Узео бих, али појма немам како да купим на Алиекспресу!
1 (1.8%)
Добри су, добри су, није да нису... Али... Искам виши бријачки квалитет за себе!
6 (10.7%)

Total Members Voted: 55

Author Topic: Y A Q I (бријање шампиона)  (Read 89182 times)

Offline feston

• Doktor za brijanje
Re: Y A Q I (бријање шампиона)
« Reply #30 on: August 18, 2017, 01:22:20 PM »
« Last Edit: August 18, 2017, 01:27:10 PM by feston »

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #31 on: August 18, 2017, 10:45:22 PM »
Неко је негди оставио коментар да с 30-ицом мож се кречи гајба.

Лепа им је и ова нова од 24:

- Добра дела не смеју остати некажњена.

- Не заборавите да оставите на форуму што мање утисака.

Offline markony

• Doktor za brijanje
« Reply #32 on: August 19, 2017, 08:08:33 AM »
Mislim da bi ova od 24mm bila idealna.
Koristio sam Baleinu sinteticku I ona mi dodje nekako mala,ova koju sada imam od 26mm dodje bas velika.
Mogu misliti kakva je ona od 30mm,jedino da celo lice namazem sa njom.
Naravno sve je to od osobe do osobe,ko sta voli ili ne,ali mislim da ce pasti ova jedna.24-vorkica.

Offline nevermind89

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #33 on: August 19, 2017, 09:11:01 AM »
Ta od 30mm mi vise ima smisla za brijanje glave.

Sent from my LG-D405 using Tapatalk

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #34 on: August 19, 2017, 03:03:57 PM »
Видећемо. То ће бити драж спознаје.

Ево нпр. слика две 24 мм четкаје, Омеге и Јаки:

Оно о чем сам писао и сведочио, сад и у слици - четка због свог ''сијалица'' облика не иде у ширење које даје осећај велике четке (Омега 10018 није, јелте, велика четка).

''Сијалица/лопта'' облик ми је јако готиван, доноси ''прецизност''. Баш фин бријачки угођај, нешто ново за мене. А човек се лако навикне на добро!

The following users thanked this post: Perun, Limoozina

Offline Perun

• Majstor brijanja
  • Један који хоће је увек бољи од двојце који морају
    • Email
« Reply #35 on: August 20, 2017, 08:54:52 PM »
свакако морам ускоро наручити ову четку, обзиром да скоро 2 месеца ништа ново нисам купова себи за брчење  8)
Звезда, Бари девет један

Offline Cvele

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #36 on: September 06, 2017, 08:39:31 PM »
Stigla mi je njihova najprodavanija cetkica i iskoristio sam je par puta...interesantan proizvod ali izgleda da su moja ocekivanja bila prevelika ili da sintetika ipak nije za mene,tako da ce ova cetka iako je malo veca biti cetka za putovanja jer se lako susi i sve u svemu nije tako losa. Vlakna su neverovatno mekana na vrhovima i osecaj na licu je vise nego ok(neuporedivo bolja od npr Omega s brush,ogromna razlika u korist Yaqi cetke)ali zbog gustine cvora ili prejake kicme cetka odbija da se "otvori" kad je pritisnem na lice pa moram da koristim pokrete slicne slikarskim za nanosenje pene a ja to ne volim.Mozda je u pitanju nepoznavanje materije ili los ukus,ali nakon isprobanih 10ak cetkica (sintetike,jazavci i svinje) mogu da kazem da je sto se mene tice svinja kralj zivotinja i da su prirodni materijali ipak za mene mnogo ugodniji,udobniji i da omegicom od 700din imam mnogo bolji ugodjaj,ali to je vec sve subjektivno...Prekidam izlet u sintetiku i narucujem neku proverenu svinju od semouge pa za neko vreme zavrsavam sa cetkama.

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #37 on: September 06, 2017, 09:09:46 PM »
Stigla mi je njihova najprodavanija cetkica i iskoristio sam je par puta...interesantan proizvod ali izgleda da su moja ocekivanja bila prevelika ili da sintetika ipak nije za mene,tako da ce ova cetka iako je malo veca biti cetka za putovanja jer se lako susi i sve u svemu nije tako losa. Vlakna su neverovatno mekana na vrhovima i osecaj na licu je vise nego ok(neuporedivo bolja od npr Omega s brush,ogromna razlika u korist Yaqi cetke)ali zbog gustine cvora ili prejake kicme cetka odbija da se "otvori" kad je pritisnem na lice pa moram da koristim pokrete slicne slikarskim za nanosenje pene a ja to ne volim.Mozda je u pitanju nepoznavanje materije ili los ukus,ali nakon isprobanih 10ak cetkica (sintetike,jazavci i svinje) mogu da kazem da je sto se mene tice svinja kralj zivotinja i da su prirodni materijali ipak za mene mnogo ugodniji,udobniji i da omegicom od 700din imam mnogo bolji ugodjaj,ali to je vec sve subjektivno...Prekidam izlet u sintetiku i narucujem neku proverenu svinju od semouge pa za neko vreme zavrsavam sa cetkama.
  Cvele, druze, nemoj molim te da i ova cetka neslavno zavrsi kao ona tvoja velika Omega S koju si mi poslao. Meni se te "kicmave" sintetike lakse otvore tek kada su dobro napunjene penom. Znaci polako razmazi sapun/kremu po licu kao slikar, pa istim pokretima pomalo dodaj vodu i radi dok ne osetis da cvor postao nekako "gnjecaviji" i meksi.
  Najlakse je te cetke sa gustim i elasticnim cvorovima da otvoris prvi put na pregibu vilice (pritisnes ga polako preko koske i on se otvori ka obrazu i dole ka vratu). Najteze ih je otvoriti na ravnom i mekanom (na sredini obraza ili ispod brade). U svakom slucaju strpljivo radi dok ne osetis da je cvor malo omeknuo (napuni se dovoljno guste pene izmedju dlacica i njena elasticnost dovoljno rasiri dlake da moze lakse da se rasiri sama cetka).
  Pogledaj malo na YT lika koji ima kanal Another Cut Above. Taj je skoro pa ekskluzivac sa velikim sintetickim cvorovima. Sigurno ce ti pomoci.
  Pozdrav i uzivaj...

Offline Cvele

« Reply #38 on: September 06, 2017, 09:17:38 PM »
Nema sanse da zavrsi kao omega,mnoooogoo je bolja od nje u svakom pogledu,a video cu pogledati sigurno. Otvori se cetka   ali pri jacem pritisku i tako da mi pomera pola lica levo desno  :D

Offline nevermind89

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #39 on: September 07, 2017, 01:36:57 PM »
Ako je kao razorock, a lici da jeste, ni ne treba da je pritisnes tako da se skroz rascveta. Vec prislonis na lice toliko da se iskrivi recimo samo taj obojeni deo dlake i onda radis kruzne pokrete kao i kad skroz pritisnes cetku na lice. Znaci nekih 50% da se rascveta, mozda i manje i odlicno radi posao.

Sent from my LG-D405 using Tapatalk

Offline Cvele

« Reply #40 on: September 07, 2017, 05:28:55 PM »
Otprilke tako je i koristim,ili nanosim slikarskim potezima,opet kazem da je cetka vise nego dobra ali ne odgovara potpuno mojim potrebama da bi mi bila cetka No1. Ima na youtube klip gde neki Rus koristi ovu cetku,bas Yaqi identicnu,ali se njegova drugacije ponasa.
« Last Edit: September 07, 2017, 05:56:32 PM by Cvele »

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #41 on: September 07, 2017, 11:19:13 PM »
Ево сад сам пробао моју наранџасту вучицу - трља и са притискањем лепо.  :-*
Можда би ти Цвеле била ваљана Балеина синтетика. Сигурно има слабију кичму, а истовремено је мекана, фина, плишанствена.

Offline Cvele

« Reply #42 on: September 08, 2017, 05:58:52 PM »
Probao sam i metodu sa mnooogo pene,i stvarno im razlike,malo  se bolje ponasa na licu. Interesantno je to da kad se cetka dobro napuni visak pene oslobadja nekontrolisanim prskanjem po kupatilu,ljudi moji to leti na sve strane  :D Pocinje da mi se svidja,pokazuje karakter  :D

Offline Cvele

« Reply #43 on: September 08, 2017, 11:38:10 PM »
Treba mi cetka za svaki dan pa necu da se vodim izgledom vec uzimam 1305,po onome sto sam citao to je cetka za mene. Ako ne imace neko priliku na berzi da se dokopa dobre cetke

Offline floyd

• Doktor za brijanje
« Reply #44 on: September 08, 2017, 11:41:16 PM »
Treba mi cetka za svaki dan pa necu da se vodim izgledom vec uzimam 1305,po onome sto sam citao to je cetka za mene. Ako ne imace neko priliku na berzi da se dokopa dobre cetke

Ok salji je meni nemoj da zaboravis  :D
Sto ne zelis sebi nemoj raditi drugom !

Najnovije: