Poll

Y A Q I:

Не свиђа ми се ни име, ни то што су из Кине... Мрзим и ову тему.
2 (4.5%)
Сабили мацани. Још једна победа мудре политке друга Си Ђинпинга!
13 (29.5%)
Очијукам, пратим, меркам, читам утиске, облизујем усне вреле бријачке вишње...
23 (52.3%)
Узео бих, али појма немам како да купим на Алиекспресу!
1 (2.3%)
Добри су, добри су, није да нису... Али... Искам виши бријачки квалитет за себе!
5 (11.4%)

Total Members Voted: 44

Author Topic: Y A Q I (бријање шампиона)  (Read 34868 times)

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Y A Q I (бријање шампиона)
« Reply #315 on: November 05, 2018, 04:09:42 PM »
Jedno pitanje ... imam vec dugo Rezorook Plisoft koji modeli Yaqi cetke su bolji (meksi vrh, dobra cvrstina bekbon)
Ako hoces, moze Nuur na brijoskupu da ti da Yaqi Moku da probas. Izuzetna sintetika (koristio sam i Plisoft za poredjenje).

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #316 on: November 05, 2018, 11:26:37 PM »
То је ова Мока са фотки које следе, предао сам је на скупу Игору В-у, хвала Лимузино што си нас упознао!

Чвор је укопанији но код моје Оранжаде:

Већ је познато да је четка супериорно нежна, и да је чвор одличан 5+. За 3 прелаза држи пену фино. Ако се неко разуме у ова влакна нека прозбори слободно коју паметну јербо ја не бих то умео, осим да је у односу на мој туксидо чвор у наранцастој дршци ово мени пожељнији чвор.
Визелно ми се јако допада све бријачко што има овај ћилибарски изглед, тако да је мени и посебно лепа као предмет.
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

The following users thanked this post: Limoozina

Offline zare

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #317 on: December 05, 2018, 09:30:24 PM »

Ajde i ja da prozborim koju o Yaqi cetkama, mada necu reci nista novo  :D.

Omegu sam koristio nekoliko puta duze nego obe Yaqi cetke zajedno, na njoj sam "ucio" zanat i sem sto mi je losije islo pravljenje pene od krema za brijanje, nisam nasao neke prevelike zamerke.

Onda mi je stigla black fibre, boss ili kako je vec sve zovu, sa belom drskom i tek tada sam video da je razlika zaista velika. Sve sto je kod Omege bilo dobro ovde je bilo daleko bolje. Najzad sam bio zadovoljan i sa kremama dok je sa sapunima bilo jos bolje. Najveca razlika je bila sa Vreto sapunom jer sa Omegom nikako nisam mogao konstantno da dobijam istu penu.
Posle 15-tak dana dobijem Moka cetku i sem drugacijeg osecaja koji cetka daje, nema neke bitne razlike u odnosu na black Yaqi.
Moka je meksa dok black ima jacu kicmu i Moka ima duzi loft pa je lakse uzimati penu iz dubljih kutija (kome je to bitno). Mada jaca black kicma bolje uzima sapun. Ne moze sve da bude savrseno u jednoj cetki  ;).

Inace obe cetke su 24 mm, brzo i lako prave penu, Moka je izgubila 4-5 dlacica dok je black ostao samo bez jedne, mada je i neuporedivo manje i koriscen.

The following users thanked this post: Limoozina

Offline Игор В.

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #318 on: December 09, 2018, 01:09:40 AM »

Ajde i ja da prozborim koju o Yaqi cetkama, mada necu reci nista novo  :D.

Omegu sam koristio nekoliko puta duze nego obe Yaqi cetke zajedno, na njoj sam "ucio" zanat i sem sto mi je losije islo pravljenje pene od krema za brijanje, nisam nasao neke prevelike zamerke.

Onda mi je stigla black fibre, boss ili kako je vec sve zovu, sa belom drskom i tek tada sam video da je razlika zaista velika. Sve sto je kod Omege bilo dobro ovde je bilo daleko bolje. Najzad sam bio zadovoljan i sa kremama dok je sa sapunima bilo jos bolje. Najveca razlika je bila sa Vreto sapunom jer sa Omegom nikako nisam mogao konstantno da dobijam istu penu.
Posle 15-tak dana dobijem Moka cetku i sem drugacijeg osecaja koji cetka daje, nema neke bitne razlike u odnosu na black Yaqi.
Moka je meksa dok black ima jacu kicmu i Moka ima duzi loft pa je lakse uzimati penu iz dubljih kutija (kome je to bitno). Mada jaca black kicma bolje uzima sapun. Ne moze sve da bude savrseno u jednoj cetki  ;).

Inace obe cetke su 24 mm, brzo i lako prave penu, Moka je izgubila 4-5 dlacica dok je black ostao samo bez jedne, mada je i neuporedivo manje i koriscen.
Интересује ме да ли је тај другачији осећај више у смислу те благости Мока четке и кичме Боса, или би можда могао да се односи и на неки осећај проређеније пене коју прави Бос?
Питам јер ја некако имам такав утисак, разлика није велика али ми се чини да Мока ипак прави пунију пену, као да је боље разради и нанесе.
Обе користим у ротацији са Јаки Саградом па сваки пут бива интересантно и забавно.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока

Offline zare

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #319 on: December 09, 2018, 11:11:18 AM »
Meni je najveci osecaj u mekoci Moke i kicmi Black cvora.
Nisam napomenuo da penu pravim na licu, mozda je to bitno za celu pricu. Moka se lakse i brze rascveta na licu i deluje da ima veci cvor, mozda i nesto pre napravi penu mada sam sa obe dobijao odlicnu penu.
Meni je Moka nekako bolje legla nego Black. Da me neko pita zasto, ne bih mogao sa sigurnoscu da kazem ali je tako. Realno, stvar ukusa, obe cetke su odlicne.

Offline Игор В.

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #320 on: December 09, 2018, 03:57:31 PM »
Управо се слажем са том констатацијом, Мока ми дефинитивно боље лежи, има ту раскош, Блек ми је добра и за сваку препоруку али имам тај осећај врло благе проређености.
Хвала на одговору.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока

Najnovije:

Users Online
Users: 0
Guests: 28
Total: 28