Poll

Y A Q I:

Не свиђа ми се ни име, ни то што су из Кине... Мрзим и ову тему.
4 (7.3%)
Сабили мацани. Још једна победа мудре политке друга Си Ђинпинга!
19 (34.5%)
Очијукам, пратим, меркам, читам утиске, облизујем усне вреле бријачке вишње...
25 (45.5%)
Узео бих, али појма немам како да купим на Алиекспресу!
1 (1.8%)
Добри су, добри су, није да нису... Али... Искам виши бријачки квалитет за себе!
6 (10.9%)

Total Members Voted: 54

Author Topic: Y A Q I (бријање шампиона)  (Read 83103 times)

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Y A Q I (бријање шампиона)
« Reply #510 on: July 25, 2020, 09:25:03 PM »
Ova slika na linku ne pokazuje nista nego da su na Ali Expresu presli na isporuku preko DHL za Srbiju. U komunikaciji sa ovima iz Yaqi-ja, dobili smo objasnjenje da se saobracaj zbog pandemije izuzetno usporio i da im to pravi velike zastoje, a samim tim dolazi do otvaranja mnogo "disput-a", tj do vracanja novca.
Ali Expres je tako organizovan da novac koji kupac uplati za neki proizvod stoji na racunu Alija, dok se ne potvrdi prijem robe. Ako kupac pokrene postupak vracanja novca zbog neisporucene robe (da ne ulazim u ostale razloge pokretanja postupka, ovaj je vazan za ovu raspravu) Ali mu sa tog racuna gde novac ceka, taj novac i vraca. Naravno, tada je na gubitku radnja koja prodaje preko Alija.
Saobracaj je usporen jer su im skladista prepunjena tromesecnim stajanjem robe na izlazu, a sve vreme je moglo da se narucuje i skladista su se za to vreme punila.
Da ne bi bili u situaciji da vec puna tranzitna skladista i dalje pune, a u nekim zemljama i dalje imaju sporu carinu i distribuciju, oni su transport prebacili na DHL koji ima kompletnu svoju infrastrukturu. Ta infrastruktura nosi i DHL cenu, koja, nazalost pada na teret kupca.
Neke firme koje rade preko Alija nisu htele da to rade, pa sada nemaju isporuku za Srbiju dok se ne unormali situacija (npr. Yaqi). To sto smo u istoj grupi sa Afganistanom i slicnim zemljama je zato sto ni njima ne isporucuju. Iz drugih razloga doduse, ali ko ce da se udubljuje u detalje u tekstu.
Problemi sa Alijem su nastali sa razvojem pandemije i ne vidim kako je kradja posiljki jedini razlog za to. Tekst je malo tendenciozan i dosta povrsan, pa ga samim tim uzmite sa dosta rezervi.

The following users thanked this post: hordak, Babadzonka

Offline feston

• Doktor za brijanje
« Reply #511 on: July 25, 2020, 11:22:37 PM »
Pretpostavimo da je tekst možda i tendenciozan. Izložiću svoje iskustvo.

Primetio sam da od predmeta sa moje liste želja na AliExpress-u u Srbiju šalju kao nekada one do vrednosti od oko 5usd. Operater je Cainao.
Međutim, ni tu nema pravila jer DScosmetic za slanje u Srbiju npr. svinjskog čvora, čija je cena od 3$ do 6$, ima jedino opciju AliExpress Premium Shipping po ceni 37.81usd, dok Frank Shaving sintetiku od 20usd uopšte ne šalje, kao ni jedan prodavac neke kablove od oko 7usd.

Isto tako, uočljivo je da nema opcije za slanje China Post-om, za šta razlog može da bude suspenzija letova.

S druge strane, stiglo mi je pre neki dan zaštitno staklo za mobilni poslato 31.5., čija je vrednost bila 1.99usd.

Istina je negde tamo. ::)
« Last Edit: July 25, 2020, 11:25:00 PM by feston »

Offline feston

• Doktor za brijanje

The following users thanked this post: YUGO BOSS, Babadzonka

Offline dmrljes

• Iskusni brijač
« Reply #513 on: August 01, 2020, 04:44:06 PM »
Sinoc je YAQI pravio uzivo prenos na Aliexpressu i davali su popuste. YAQI Aqua High Mountain je bio oko 20$. Steta velika sto ne salju za Srbiju...

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #514 on: September 08, 2020, 06:59:46 PM »
Стигла је ипак Јаки аква лепојка (наручено крајем марта):

''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Online Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #515 on: September 08, 2020, 07:00:49 PM »
То је то, као што рекох
У здрављу да те служи!

The following users thanked this post: nuur

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #516 on: September 08, 2020, 07:04:01 PM »
И даље скоро да не верујем да је стварно стигла, одавно је прежалих, пар пута сам чак и пуштао - Удаде се Јагодо.

Offline tristac021

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #517 on: September 08, 2020, 07:05:43 PM »
Mnogaja ugodnaja brijanja sa akvicom. Da te brijopomaže po lubanji i licu kako u hladne tako i tople dane. Gde ti okom neka ona skokom razmaže neki kvalitetnougodni brijosapun. Da te služi bar sto godina a za posle ćemo laganini.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

The following users thanked this post: nuur

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #518 on: September 08, 2020, 07:17:23 PM »
Благодарствујем момци, бријобог вам дао срећу.

Offline Cvele

« Reply #519 on: September 10, 2020, 06:09:35 PM »
Danas stigla i moja :) mozda ce mi trebati pomoc oko uplate,ja nemam paypal pa bih uplatio nekom novac da prosledi. Sad ne znam da li ste uplacivali samo iznos za cetku ili kako vec

Offline milostdr

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #520 on: September 11, 2020, 05:08:25 PM »
Danas stigla i moja :) mozda ce mi trebati pomoc oko uplate,ja nemam paypal pa bih uplatio nekom novac da prosledi. Sad ne znam da li ste uplacivali samo iznos za cetku ili kako vec
Probaj da otvoriš paypal, bukvalno za 5 minuta završavaš registraciju. Besplatno je i smešna je provizija za tranfer. Slobodno me iscimaj ako treba pomoć.

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #521 on: September 11, 2020, 05:16:38 PM »
Drugari, jedno objašnjenje vezano za ova džentlmenska plaćanja Yaqiju, za četke od kojih smo se već oprostili.
Kontaktirao sam ih, želeći da i ja platim četku koja mi je stigla, davno pošto je dispute okončan u moju korist, rekli su mi da sve što plaćam ide na račun Alija. Drugim rečima, Yaqi te pare neće videti.
Pa ako želite da debeloj guski dupe mažete mašću, izvolite. Yaqi, nažalost, nikakve koristi od toga neće imati.

The following users thanked this post: hordak

Offline Cvele

« Reply #522 on: September 11, 2020, 05:20:01 PM »
Da,i ja sam ih pitao kako da uplatim ali su mi odgovorili da nema potrebe i da je cetka poklon. Sto se tice paypal-a moja kartixa ne podrzava uslugu. Cak sam u startu i ostvorio nalog ali je prestalo da funkcionise posle par dana.
« Last Edit: September 11, 2020, 05:21:49 PM by Cvele »

Offline feston

• Doktor za brijanje
« Reply #523 on: September 11, 2020, 07:30:37 PM »
Koliko se sećam, AliExpress nije nudio PayPal kao mogućnost za plaćanje. Ne verujem da se to promenilo.

Offline Gile

• Doktor za brijanje
« Reply #524 on: September 11, 2020, 10:20:54 PM »
Stigla i meni četka. Kontaktirao sam yaqi i tražio Paypal nalog na koji da uplatim i dobio mail od Grace Chen na koji sam izvršio uplatu.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Najnovije: