Author Topic: Merkur 42C  (Read 6799 times)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
Merkur 42C
« on: August 26, 2017, 02:43:13 PM »
Zahvaljući velikom prijatelju i vrlom brijadžiji Bojku, uspeo sam da dodjem do ovog primerka Merkur brijača, i veoma sam srećan!
Zašto?
Zato što, moram da priznam, oduvek sam želeo da ga imam, jer Yuma brijač neverovatno podseća na ovaj brijač, a kako mi se Yuma jako svidela, želeo sam da imam i probam ovaj brijač, za koji sam verovao da je (što i jeste), mnogo kvalitetniji od Yume!
Iako nema nikakve veze (osim što po izgledu drške podseća) sa Yumom, ovaj brijač koji je u stvari replika Merkura iz 1904- te godune, je pun pogodak!
Dakle ovaj brijač je potpuno novo iskustvo u mom brijanju, nije ni nalik na EJ,mada su od istog materijala napravljeni, a to je Zamak!
Po meni ovo uopšte nije agresivan brijač, ali je izuzetno precizan u brijanju, i čini mi se da bolje obrije mnoge delove lica od EJ, verovatno zato što je za nijansu agresivniji od EJ , ali tek toliko da sa lakoćom obrije a ne da iziritira!
Brijač je odlične težine, drška, iako kraća, teža je i "punija" od drške EJ!
Ovo naravno ne znači da je Merkur bolji od EJ, oba brijača su odlična, a Merkur je sada novo iskustvo, te sa većim ushićenjem pišem o njemu!
Čuo sam, a i čitao da su mnogi dobili Merkur brijač sa greškom (oguljena oplata, itd...), čak su neki pisali "Shame on Merkur...", i da su nezadovoljni, medjutim kod mene je sve to hvala Bogu u redu, i za sada sam jako zadovoljan!
Generalno za taj novac (20€), brijač je više nego odličan!
Da rezimiram: odličan balans težine drške i glave, oblik glave i samim tim, izuzetna preciznost pri brijanju, kao i sasvim dovoljna, ne prevelika agresivnost, jesu karakteristika ovog brijača, koji svakodnevno brijanje čini odličnim i ugodnim i u potpunosti opravdava "Merkur shaving culture"!
Stoga sam veoma zadovoljan ovim brijačem!

Nazdravlje!!!

« Last Edit: August 26, 2017, 10:28:43 PM by adams »

The following users thanked this post: nuur

Offline sale vš

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Merkur 42C
« Reply #1 on: August 26, 2017, 03:30:51 PM »
A poređenje brijanja merkur i yuma?

Послато са Lenovo A2010-a уз помоћ Тапатока

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #2 on: August 26, 2017, 05:10:23 PM »
A poređenje brijanja merkur i yuma?

Huh....teško je Yumu porediti sa bilo kojim brijačem, jer, rekao bih da je Yuma van takve konkurencije iz prostog razloga što je ona znatno jeftiniji, nekvalitetan brijač!
To je istina, iako sam zadoviljan kako ona obrije, medjutim desilo mi se to da su dva Yuma brijača pukla na potpuno istom mestu, to jest, šraf na kapici glave je puko.
Jednostavno: loš matetijal, što i opravdava tako nisku cenu!
Medjutim Yuma ima izvanredno odličan oblik glave, što prilično solidno i bez iritacije obrije lice!
Ali moram da priznam da Merkur temeljnije obrije lice nego Yuma!
Šta mislim pod tim temeljnije?
Jednistavno, kada se obrijem Yumom, dobro se obrijem, ali mi dlake na licu brže porastu, odnosno, kada se obrijem u 9h ujutro, negde kasno uveče, odnosno početak novog narednog dana (oko 2h ujutro), lice je već spremno za brijanje, dok je sa Merkurom (EJ ili Gillette), druga priča, naime negde oko 7h ujutro je već spremno!
Ovo naravno i nije neki minus za Yumu, iz prostog razloga što nikome ne trebam obrijan u 2h ujutro, a i ne smetaju mi u to vreme dlačice!
Moram da napomenem da, dok sam se brijao sistemima, lice mi je tada bilo spremno za brijanje već oko 19h (znači u 9h ujutro obrijan,a u 19h već izrasle dlačice), što je za Yumu veliki plus, jer sa Yumom ne pamtim kada sam imao pa ni najmanju posekotinu (mada do sada hvala Bogu ni sa Merkurom), a ipak mi je lice bilo ceo dan lepo obrijano!
Druga stvar je materijal!
Merkur, iako je od Zamaka, poprilično je kvalitetniji od Yume!
Odnosno Zamak je znatno kvalitetniji od materijala od koga je Yuma napravljena!
Takodje je Merkur mnogo preciznije i kvalitetnije napravljen!
E sada, to je sve govori da su Merkur, EJ, i ostali samo "druga kategorija" brijača, što nikako ne umanjuje vrednost Yume!
Često se ja Yumom brijem, a koristim je i na putovanjima, gde ukoliko je (ne daj Bože) izgubim i nije neka šteta, jer me kući čekaju još 4 Yume 😃😜!
Dakle, u brijanju je razlika samo u tome što je brijanje malko temeljnije, i naravno lepši osećaj dok se briješ, jer ipak Merkur ima i težinu, i neuporedivo bolji balans od Yume!
Yuma je praktična kao brijač, i u tome je nenadmašiva!Praktična, plus odlično obrije, i još niska cena za taj kvalitet brijanja...to nema nigde!
Merkur je 20€, a Yuma...(pogledaj kod NUUR-a) 😃

« Last Edit: August 26, 2017, 05:18:43 PM by adams »

Offline sale vš

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #3 on: August 26, 2017, 08:50:12 PM »
Nisam mislio poređenje u smislu materijala nego samog brijanja yume i merkura. Yuma koliko košta daje odlično brijanje. Skontao sam razliku brijanja merkur je precizniji, temeljniji. Znam cenu yume od 80~100 dinara. Žao mi je što nisam iz bg pa da se družim s vama uživo i da razmenjujemo brijače. Samo tako bi našli svoj idealni brijač. Mislim da nema lepšeg osećaja za brijadžiju nego kada dobije neki brijač na probu pa onaj osećaj kako li će brijanje biti. Već posle par brijanja čovek može skontati da li mu brijač odgovara ili ne. Eto ja do sada probao gillette black beauty koji mi nije legao i prodao ga dalje kolegi. Od flojda dobio na probu EJ ,dugo sam se razmišljao da li da ga zadržim. Malo je falilo ali sam ga ipak teška srca vratio. Onda na red došao gillette Tech i yuma, Tech dobio od kolege s posla. U njemu je gillette platinum žilet koji je ostavio iza sebe više od 15 savršenih brijanja. Zadržao sam se na ta 2 ali voleo bih još brijača da probam. Jedno pitanje u vezi merkura kad se obriješ s njim i kad pređeš jagodicom palca u suprotnom smeru rasta dlake u osetljivom delu vrata da li osećaš sitne dlačice ili je sve savršeno glatko?

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #4 on: August 26, 2017, 09:30:12 PM »
@Sale vš

Naravno malko sam opširnije opisao razliku, ali sam svakako rekao da je razlika u brijanju u tom što sam se sa Merkurom temeljnije obrijao.
To svakako znači da mi je lice kao bebina guza, odnosno, kada povučem dlanom u suprotnom smeru rasta dlaka, nema nikakvih dlačica, sve je glatko!
Takav efekat postižem i sa Yumom, s tim da mi  posle brijanja Yumom, dlake brže porastu, ne mnogo brže, i lice je u toku dana ipak čisto obrijano...to su naravno nijanse!
Ali je, naravno bolji osećaj brijati se Merkurom!
Što jes'-jes'!!!
😃
« Last Edit: August 26, 2017, 10:38:08 PM by adams »

Offline sale vš

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #5 on: August 26, 2017, 10:41:29 PM »
Ja takvo brijanje na žalost ne mogu da priuštim sebi svaki dan. Da moram zbog posla svaki dan mislim da ne bi radio atg.ovako sva sreća pa se brijem kad hoću mada sam probao i na 2 dan ali kao da dlaka ne izraste dovoljno i ne dobijam kvalitetno brijanje kao na 3 dan. Suma sumarum što je dlaka duža to mi je brijanje efikasnije, bolje. Možda i lice dovoljno odmori ne znam ni sam zašto je tako. Otkad znam za sebe najbolje brijanje dobijam na 3 dan ili duže. Blago svima vama što možete svaki dan
Možda bi i ja mogao kada bi naišao na bolji brijač od gillette Tech~a.

Offline sale vš

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #6 on: October 09, 2017, 06:14:24 PM »
sam sebe ću demantovati, došao sam u taj stadijum da mogu bez problema svakodnevno da se brijem, probao 4 dana i prošlo bez ikakvih problema. kada je brada tako kratka tj posle 24h bez problema mogu samo atg prelaze da radim. Pošto me mrzi svako veče po pola sata da džedžim ispred ogledala to zadovoljstvo radim na 2 dan. Yuma je za sada brijač br 1 za mene a voleo bi da probam ili ovog merkura ili merkur 41c.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #7 on: October 15, 2017, 10:50:29 PM »
Што више користим овај бријач све ми се више и више свиђа!!
И временом, како га користим и привикавам се на њега,, схватам да  је невероватно сигуран (у смислу заштите од посекотина или мирко посекотина), као и благ, али истовремено прецизан бријач.
Не јавља  се потреба да се, због тога што  је блажи, два пута прелази преко једног места, већ одлично и одлучно брије.
Рекао бих  да је баш то бријач по мојој мери!!
« Last Edit: October 16, 2017, 07:19:02 AM by adams »

Offline sale vš

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #8 on: October 19, 2017, 02:34:06 PM »
a ja što više čitam tvoje postove sve više dobijam želju da ga posedujem. koristiću jedno vreme yumu, kad ostane višak para pazariće se nov merkur i završena priča. Druge nema, moram ga posedovati.
koristim yumu poslednje 2-3 nedelje i tek sinoć skontam da joj nisu iste dve strane tj jedna je malo agresivnija od druge  :D
pozdrav i uživaj u brijanju s merkurom.

Offline sale vš

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #9 on: November 29, 2018, 11:28:19 PM »
Konačno stigao. Brijač je stvarno kvalitetno odrađen. Brijanje s njim je pravo uživanje. Jednostavno ne može se porediti s yumom to je kao polovan i nov auto. Neverovatno blag brijač koji bi za moj ukus mogao da bude za 2 dlake agresivniji. Kada sam video kako stoji žilet u njemu uplašio sam se da je agresivan za mene. Srećom to je samo na oko tako izgledalo. Brijač samo klizi kao da miluje lice a ne da brije, neverovatno blag gotovo najblaži do sada što sam koristio možda i blaži od yume. Mislim da je ovo idealan brijač za svakodnevno brijanje. Imao sam 2 crvene bubuljice - iritacije od prošlog brijanja yumom rizikovao sam  tu da pređem ma kao da nisam prešao a očekivao sam ono u sebi uh. Probao sam malo da odvrnem drškicu ali onda zna glava da se klima - nije baš pametno raditi. Eto mogao je za nijansu biti agresivniji ali dobro mogu ga lako šimovati i time dobiti na agresivnosti. Merkur kao da voli oštre žilete videću kako će se ponašati zelena astra u njemu. Baš me zanima kako bi gillette platinum legao u njemu jer me je on u yumi klao. Posle yume ruka mi je otpala s ovim tegom nisam navikao na ovako Teške brijače 😁 inače potrebno je dosta popravki i atg prelaza kako bi dobio ono što želim - savršeno brijanje. Sve u svemu mislim da je tu tačka stavljena na izbor mog doživotnog brijača. 

Offline Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #10 on: November 29, 2018, 11:55:45 PM »
Koju glavu ima onaj nemački brijač koji si mi prodao a liči na Merkur? Ako sam dobro ispratio berzu, to je neki brijač koji je prodavao Kobayashi.

Inače, tvoj bivši brijač ima odgovarajuću agresivnost, veoma fino brije i drago mi je što sam ga kupio.
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

Offline sale vš

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #11 on: November 30, 2018, 06:40:49 AM »
Ne znam ni ja a mislim da ne zna ni on koja glava je upitanju. U svakom slučaju merkur je mnogo blaži od tog tvog. Meni je taj tvoj bio isuviše agresivan čak i za brijanje na 2 dan. S merkurom je to druga priča možeš se brijati i 2 puta dnevno 😀 zaboravio sam da se zahvalim adamsu kojeg sam udavio oko pitanja i podpitanja oko ovog brijača

The following users thanked this post: adams, Neša

Offline Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #12 on: November 30, 2018, 12:00:27 PM »
Hvala na odgovoru, a odlično je što ovde imamo i poređenje obe glave.

Nadam se da će ti Merkur lepo služiti i da će ti pružiti mnogo prijatnih brijanja.
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

Offline Sića

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #13 on: January 16, 2019, 11:00:58 PM »
Na osnovu svega iznetog, naručeno da zameni Yumu ;)

Offline sale vš

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #14 on: January 16, 2019, 11:11:31 PM »
Čekamo utiske...

Najnovije:

Users Online
Users: 4
Guests: 38
Total: 42