Author Topic: Merkur 42C  (Read 6639 times)

Offline Sića

• Majstor brijanja
    • Email
Re: Merkur 42C
« Reply #15 on: February 06, 2019, 08:34:01 PM »
Evo najzad je stigao Merkur!  Prvo moram napomenuti da se isplatilo čekati pa skoro mesec dana ali ne zbog G&C nego zbog čekanja na poštanskoj carini.
Sledeće što moram napomenuti da me je sa nabavnom cenom, slanjem i carinom izašao oko 33€.
Iako mi danas nije bio po redu dan za brijanje, nisam mogao izdržati a da ga ne napunim Astrom zelenom i da padne vanredno brijanje! 😀
Prvi utisci kažu da je to početak dugog i lepog prijateljstva! Verovatno je to već neko i lepše opisao ali posle Yume, ovo je više nego...
Osim vizuelne sličnosti sve ostalo je na strani novajlije a jedino što moram napomenuti da se možda moram malo privići na razliku u težini brijača.
Kvalitet brijanja je bez zamerki, niz dlaku, uz dlaku i ko dečije dupence 😀
Opet kažem, i to je neko detaljnije i stručnije objasnio.
Pošto nemam neku jaku i tvrdu bradu, mislim da je 42C za mene pun pogodak za brijanje na treći dan.
Eto ukratko moji skromni prvi utisci.
« Last Edit: February 06, 2019, 10:07:09 PM by Sića »

Offline sale vš

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #16 on: February 06, 2019, 09:43:21 PM »
Idemoooo in the pedu 😁😁😁😁😁😁
Drago mi je da ti je legao isto kao i meni 😁 posle more traženja konačno i ja mogu da kažem to je taj. Upravo dok pišem ovo prošlo je 10 min od mog brijanja i kao i svaki put utisci su fenomenalni. Toliko dobar brijač da ne mogu da osetim neku značajnu razliku između žileta. Nijanse su Upitanju. Za sada sputnjik vodi tešku bitku međ more žileta.
Uživaj u merkuru

Послато са Lenovo A2010-a уз помоћ Тапатока

The following users thanked this post: Sića

Offline Sića

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #17 on: February 06, 2019, 10:15:34 PM »
@sale vš. Tako je!
Daću sebi narednih 10-tak brijanja da učvrstim utiske i da se još malo prosvetlim.
😀
« Last Edit: February 06, 2019, 10:17:44 PM by Sića »

Offline sale vš

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #18 on: February 06, 2019, 10:19:18 PM »
Piši obavezno utiske da bi i drugi videli kakav je ovo brijač. Da nije bilo adamsa i dalje bi danas yumu drljao.

Offline Kibo

• Veliki Majstor brijanja
    • Email
« Reply #19 on: February 07, 2019, 07:36:02 AM »
Кад би сте пробали Меркур 34 ХД, тек би сте се онда одушевили.
 Поздрав Меркур дружини

Offline Sića

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #20 on: February 07, 2019, 08:53:01 AM »
@Kibo  verujem da je tako ali kako u moru raznih naći baš onaj pravi? 😀

Offline markofill

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #21 on: February 07, 2019, 02:03:32 PM »
Sićo Taman sam ja hteo to da pitam

Послато са Phone уз помоћ Тапатока

The following users thanked this post: Sića

Offline Sića

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #22 on: February 28, 2019, 12:44:35 PM »
Evo da dodam još malo utisaka. Poslednjih mesec dana (februar) koristio sam ovu prelepu spravicu napunjenu zelenom Astrom SP i mogu samo reći da je pravo uživanje i da mi ta kombinacija u potpunosti odgovara. Uhvatio sam ritam brijanja sreda/nedelja a sva brijanja sam izvukao jednom Astrom :) .
Za mene najbitnija stvar je da sam se brzo navikao na težinu Merkura jer sam se uspeo resetovati od korišćenja Wilkinson Sword Classica i Yume. ;)
U narednom periodu planiram isprobati i utrošiti Gillete, Gillete Platinum, Merkur i Wilkinson Sword žilete i videti kako se oni ponašaju u Merkuru (taman imam po jedan primerak svakog) a onda nastaviti sa već proverenom kombinacijom.

Offline sale vš

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #23 on: March 01, 2019, 07:54:57 PM »
Meni je po defaultu blag i moram ga šimovati s jednim iskorišćenim žiletom. Za sada rapira odnosi pobedu 5 brijanja i još je u upotrebi

Offline Sića

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #24 on: March 01, 2019, 08:49:24 PM »
Na mojoj bradi svaki žilet može izdržati 5-7 brijanja 😀

Offline Neša

• Doktor za brijanje
« Reply #25 on: March 01, 2019, 09:38:19 PM »
Meni je po defaultu blag i moram ga šimovati s jednim iskorišćenim žiletom. Za sada rapira odnosi pobedu 5 brijanja i još je u upotrebi

Jesi li probao sa nekim oštrijim od Rapire, npr. Astra, Polsilver ili ono čudovište Feather? Primetio sam da mi kod nešto blažih brijača odgovaraju oštri žileti i obrnuto.
Volim kada brijanje predstavlja uživanje.

Offline sale vš

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #26 on: March 01, 2019, 09:42:25 PM »
Probao ali ništa. Feather sam probao samo u yumi... Delovao mi je kao i svaki drugi

Offline Sića

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #27 on: April 01, 2019, 08:23:29 PM »
Evo još malo utisaka. U međuvremenu sam malo izmenjao žileta i utisak je da Astra SP sa njim čini idealnu kombinaciju. Koristio sam i Gilete Platinum i Blue a danas je palo bričenje sa Wilkijem Sword (iz crne kutije) sa kojim sam primetio malu razliku u agresivnosti tj. osetio se žilet ali je uvek bilo uživanje u brijanju i rezultat dečija guza. E sada, pošto sam istrošio ove ostale žilete, ostaje mi da uživam i trošim onih 99 zelenih Astri. Razmišljam da možda naručim na ebuy Gilete Wilkinskon indijske pošto ih hvale pa da imam municije za Merkur do penzije!  ;)
Merkur 42C mi se pokazao stvarno kao odličan brijač a švrljanje po forumu dodaje neke crviće za probu nekih drugih aparata, pa ako krenem u takvu neku avanturu onda priči neće biti kraja! Neka za sada ovo ostane moj izbor i topla preporuka za Vas kojima bi on odgovarao obzirom na njegove performanse.
« Last Edit: April 01, 2019, 08:28:45 PM by Sića »

Offline Sića

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #28 on: May 03, 2019, 07:52:28 PM »
E nisam mogao a da ga posle 3 meseca druženja još jednom ne pohvalim 😀
Za mene jednostavno idealan. Težina da u ruci leži odlično a rad sa njim kao dirigent sa njegovom palicom. Oblik i gravura ručke ne dozvoljavaju klizanje i omogućava lep i ugodan rad. Agresivnost taman kako treba. Uz upotrebu raznih ranije pomenutih žileta, izbor za budućnost pao na Ruse i Indijce. Toliko lepo čuče u njemu da mi nikakvo šimovanje nije potrebno. U dva prelaza gore/dole rezultat dečije guze ne izostaje. U manipulaciji mi se nije ukazala potreba za nekom preteranom opreznošću jer za 3 meseca nema nijedna ni najmanja posekotina.
Iskreno, ovu moju nejaku bradu bi mogao penom i plastikanerima brijati za minutu ali brate, nema tu emocije!
Odustajem od ranije iznetog da bi možda probao i nešto drugo, za sada je on moj izbor (nikad ne reci nikad 😀)
Nadam se da ovo neće nikome škoditi a ako ne škodi onda možda može i koristiti!

The following users thanked this post: sale vš

Najnovije:

Users Online
Users: 3
Guests: 32
Total: 35