Author Topic: Merkur 42C  (Read 9950 times)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
Re: Merkur 42C
« Reply #30 on: May 03, 2020, 01:14:17 PM »
@Sweeney Todd

Ја имам јаку браду, али се бријем сваки дан, односно свако јутро.
За мене је, у таквим условима, Merkur 42C најбољи бријач. Зато што је благ, али ефикасан.
Е сада, треба имати у виду да је то субјективно мишљење, односно суд исказан под таквим условима.
Уколоко бих се ређе бријао, односно једном недељно, мислим да је Merkur 34C (или 34G златни) прави избор.
У принципу, 34C је свакако за сваки дан бријач, али је нешто агресивнији од 42C.
Уколико желиш себе да частиш, моја препорука је 34C, односно 34G, који ке нешто скупљи јер је златне боје.
А шшто се тиче тога да ли је бољи од Јуме,  по мени је неупоредиво бољи. Почев од материјала, и квалитета како је направљен, до тога да брије боље.
« Last Edit: May 03, 2020, 01:18:50 PM by adams »

The following users thanked this post: SweeneyTodd

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
« Reply #31 on: May 03, 2020, 01:59:29 PM »
Gledao sam i njega, ali više mi se po izgledu dopada 42c  :D
Inače, koliko sam uspeo da primetim na slikama glave ova dva brijača su istovetne sem što je drška drugačija

Offline ckvrlj

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #32 on: May 03, 2020, 03:11:49 PM »
Čitao sam i ja da su iste glave, ali su iskustva u praksi očigledno drugačija.
Meni je 34C nešto blaži brijač od DE89. Recimo zelena Astra koja me u DE89 odere, u 34c bude ukroćenija i mogu da se obrijem njome prilično normalno. Wilkinson koji mi je u DE89 savršen, u 34c mi je nedovoljno oštar. Svakako mislim da je 34c sasvim ok za svakodnevno brijanje pa i više od toga.
« Last Edit: May 03, 2020, 06:33:04 PM by ckvrlj »

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
« Reply #33 on: May 03, 2020, 06:45:47 PM »
Da ne bih otvarao bezveze novu temu - kako se ovaj uklapa u moje zahteve na konto priče o Merkuru 42c i u odnosu na njega

https://www.giftsandcare.com/en/edwin-jagger-safety-razor/5242-maquinilla-de-afeitar-clasica-plaza-edwin-jagger-marfil.html

Offline ckvrlj

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #34 on: May 03, 2020, 07:09:59 PM »
To je DE89 glava sa drugačijom drškom. Važi sve isto što sam naveo u prethodnom postu za DE89. Malo agresivniji od 34c, barem meni.
Ja sam uzeo DE89 knurled, ima odličan grip i odličnu dužinu drške, i to su mi glavne prednosti zbog kojih ga radije koristim od 34c.
https://www.yourshaving.com/en/razors-and-blades/454-edwin-jagger-knurled-handle-safety-razor-de89kn14bl.html

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #35 on: May 03, 2020, 10:37:06 PM »
Gledao sam i njega, ali više mi se po izgledu dopada 42c  :D
Inače, koliko sam uspeo da primetim na slikama glave ova dva brijača su istovetne sem što je drška drugačija

Главе су "на око" исте, међутим, потпуно су другачије.
Истина је да су милиметри у питању, али  у овом хобију, баш и милиметри одлучују.
Наиме 34C је агресивнији од 42 C и то приметно.
А опет EJ89 је агресивнији од Merkur 34C.
Опште узев Merkur 34C и EJ89су бријачи средње агресивности.
Моја препорука је свакако Merkur 34C.

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #36 on: May 04, 2020, 04:15:37 PM »
Poslushaj savet od Adamsa,mudro govori.Blagodarechi njegovim savetima i ja imam Merkur 34C.Izvanredna stvar za te pare. Isto imam i Merkur 42C i Merkur 33C.Pa ih menjam po volji.Josh su tu EJ89 Plaza, Rockwell,Wikinson sword,i blagodareci Limoozini Gillette Black beauty.I to je to. Kineze ne rachunam .

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

A man who works with his hands is a laborer; a man who works with his hands and his brain is a craftsman; but a man who works with his hands and his brain and his heart is an artist. ~Louis Nizer (1902–1994)

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
« Reply #37 on: May 05, 2020, 08:31:07 PM »
Poslushaj savet od Adamsa,mudro govori.Blagodarechi njegovim savetima i ja imam Merkur 34C.Izvanredna stvar za te pare. Isto imam i Merkur 42C i Merkur 33C.Pa ih menjam po volji.Josh su tu EJ89 Plaza, Rockwell,Wikinson sword,i blagodareci Limoozini Gillette Black beauty.I to je to. Kineze ne rachunam .

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Primetio sam na SOTD temi da koristiš i Plazu pa mi reci kako ti se čini u odnosu na Merkur 34 i 42c?
Ako je EJ Plaza isto što i EJ 89 samo sa drugačijom drškom onda je i to dobar izbor za početak jer se obično Merkur 34C i EJ 89 preporučuju ljudima kao neki start (mada vidim da kažete da je agresivniji što je i ok ako se ne brijem svaki dan)
Što se Yume tiče, smatram da je to sjajan brijač za svoju cenu i iako nisam probao ništa elegatnije, mislim da se tu deo novca daje ne toliko na bolju efikasnost brijanja već na dizajn, marku i kvalitetnije materijale
« Last Edit: May 05, 2020, 08:45:47 PM by SweeneyTodd »

Offline michurin

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #38 on: May 05, 2020, 09:13:44 PM »
Poshtovani kolega,
Treba da znate da svi brijachi koje proizvodi Edwin Jagger imaju istu geometriju glave,isti"blade gap"i on je 0,76mm.Razlika je u tipu drshke.Kad bih sada kupovao,verujte mi ne bi kupio sa Plazom.Uzeo bih najjeftiniju varijantu. Njega koristim kad je brada od 3-4 dana,ili vishe.
Merkur 34C je neshto manje agresivan u odnosu na EJ. Njega koristim kad je brada od 2-3 Dana.
Merkur 42C za mene je najmanje agresivan,i njega koristim svakodnevno,iako na prvi pogled ima istu glavu kao Merkur 34C,ima razlike. A tu je i razlika u tezhini.
Brijach Yuma,to ti je dragi moj lutrija.Imam jedan,tek da se hvalim da i ja imam Yumu,obrijao sam se samo jednom i ne mislim da to opet uradim.
Sada ono najvazhnije,treba 'kako se ono kazhe',upariti brijach i zhilet.A to trazhi vreme i strpljenje. I novac za potroshiti,na kupovini iz inostranstva,ili razmena,ili poklon od kolega sa foruma.
Nadam se da sam bio od pomochi.
A man who works with his hands is a laborer; a man who works with his hands and his brain is a craftsman; but a man who works with his hands and his brain and his heart is an artist. ~Louis Nizer (1902–1994)

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
« Reply #39 on: May 05, 2020, 09:31:59 PM »
Pa da, razumem ja da za Plazu daješ 10e više od ED 89 jer ima fensi dršku, ali eto meni se dopada ona sa belom bojom  8)
Šta ga znam, meni je svaka Yuma bila ista, jedna strana je grublja a druga dosta blaža - imam utisak da je dosta agresivan brijač na toj grubljoj strani jer kada se u nju stavi Gillette Platinum svaki iole jači pritisak stvara odmah tačkice, slično je i sa MEM, zato posle dva brijanja milina (inače imam osetljivu kožu)
Hvala za info
« Last Edit: May 05, 2020, 09:34:03 PM by SweeneyTodd »

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
« Reply #40 on: August 19, 2020, 10:06:55 PM »
Šta mislite o Merkur 41C za čoveka poput mene koji se brije jednom nedeljno - ima open comb pa bi trebao da je u tom smislu agresivniji nego Merkur 42C
I može li se lepo sa Merkurom 42C obrijati brada od 7 dana pošto kažete da je blag brijač, a neki ga porede i sa Yumom koju koristim i sa kojom skidam i bradu staru 10 dana pod uslovom da je u njoj Gillette Platinum?
Znam da su EJ89D i Merkur 34C HD agresivniji brijači ali mi se ne dopada kako izgledaju, za razliku od ova dva gore navedena  8)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #41 on: August 20, 2020, 10:00:46 AM »
Нажалост Merkur 41C нисам пробао, али за 42С сам уверен да ће скинути браду од 10 дана зато што савршено брије. Истина је да је најблажи, да кроти и припитомљава многе многе звери од жилета, али је у стању да чисто и без икакве иритације обрије. Ово је моје лично искуство. Могуће је да нисам меродаван, пошто ми се у року од осмогодишњег сталног, класично-бријачког искуства десило да само неколико (не више од десет) пута дозволим себи да имам браду од свега два дана. Имам јаку браду и брзо ми расте, те је и та брада "од два дана" поприлично изражена и оштра, међутим Merkiu 42C је све то лако и лепо решавао.
Зато мислим да би Merkur 41C "open comb'" било право решење за браду од десет дана.
Колико сам читао прилично је благ, али је опет open comb, те је потпуно припремљен за такве маневре
Моје мишљење је да вреди пробати са Merkur 41C
« Last Edit: August 20, 2020, 10:10:59 AM by adams »

Offline SweeneyTodd

• Majstor brijanja
« Reply #42 on: August 20, 2020, 12:22:49 PM »
Hvala adamse
Na temi je spomenuto da je što se agresivnosti tiče Merkur 42C nešto agresivniji od Yume ili je tu negde samo je brijanje dosta ugodnije i brijač daleko manje kolje sa oštrim žiletima
U tom slučaju će mi odgovarati, jer sam ja sa Yumom skidao bez većih problema brade od 10 dana - treba mi 10min da obrijem takvu bradu ako je u brijaču sveži Gillette Platinum
Gde ćeš bolje?  8)
« Last Edit: August 20, 2020, 12:27:00 PM by SweeneyTodd »

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #43 on: August 20, 2020, 01:43:37 PM »
Hvala adamse
Na temi je spomenuto da je što se agresivnosti tiče Merkur 42C nešto agresivniji od Yume ili je tu negde samo je brijanje dosta ugodnije i brijač daleko manje kolje sa oštrim žiletima
U tom slučaju će mi odgovarati, jer sam ja sa Yumom skidao bez većih problema brade od 10 dana - treba mi 10min da obrijem takvu bradu ako je u brijaču sveži Gillette Platinum
Gde ćeš bolje?  8)

Молим! 😀
То је тачно, Merkur 42C је много углађенији и квалитетнији од Јуме.
За Merkur 42C посебно препоручујем оштрије жилете, на пример Gillette Perma - Sharp је идеалан за Merkur 42C, а такође и Gillette Platinum.

Najnovije: