Poll

Fatip Gentile:

Gentile - jabuko moja, vero jedina!!!
7 (36.8%)
Bolji mi je ipak OC - Grande/Piccolo
3 (15.8%)
Jeftino, nema onu aristokratsku oholost koja me pali
1 (5.3%)
Nisam siguran, moram da ga isprobam prvo...
8 (42.1%)

Total Members Voted: 19

Author Topic: Fatip Testina Gentile  (Read 6915 times)

Offline zare

• Veliki Majstor brijanja
Re: Fatip Testina Gentile
« Reply #30 on: June 08, 2018, 01:28:59 PM »
...Ili sam napravio slant, kao sto moze kod Piccola...

Kako si to uradio? Imam Piccolo i svi delovi se normalno zavrću.
Nisi me razumeo a ni ja nisam bas bio jasan  ;). Zavrcu se svi delovi odlicno i nema nikakvog pomeranja zileta kada se zavrne. Mislio sam da je zilet moguce toliko zarotirati zbog zazora koji postoji da zilet stoji toliko koso da lici na slant.

Offline vlaja

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #31 on: June 24, 2018, 01:47:31 PM »
Koristim Gentilea par nedelja i slede utisci.

Dobar! Malo agresivniji od proseka pa nije zgoreg biti oprezan. Ovo ima i dobre strane jer lepo radi i sa manje oštrim nožićima. Sa oštrijim se pretvara u veoma efikasan brijač.

Što se centriranja žileta tiče prestao sam to da radim. Jednostavno ga ubacim, zavrnem pa proverim stanje. Nekad je rezultat odmah zadovoljavajuć a ponekad to ponavljam tri četiri puta. Vodim računa da izloženost na obe strane bude jednaka. Kada je nožić malo slantiran tu nepravim problem.

Offline nevermind89

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #32 on: June 24, 2018, 06:28:44 PM »
1930te gillette napravi NEW koji savrseno drži nožić, bez potrebe za bilo kakvim nameštanjem i podešavanjem. Staviš i zavrneš. I onda 80 godina kasnije mi pričamo o podešavanju nožica, zbog ovoga ne želim da kupim fatipa koliko god dobar bio.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

The following users thanked this post: dule, floyd

Offline vlaja

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #33 on: June 24, 2018, 07:33:47 PM »
Ovo si apsolutno u pravu. Gentile sam kupio kada na našem forumu problem nije pominjan. Možda ne bih da sam znao.

Sada kažem da odlično brije jače i duže brade. Dugo vremena ga nisam koristio zbog centriranja čak sam razmišljao da ga prodam. Stavim nožić i nije mi dobro -  ko će da se zeza sa centriranjem i odustanem. U praksi sam sebi dokazao da je moguće namestiti ga samo ubacivanjem (ako treba i više puta) i proverom.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #34 on: July 08, 2018, 12:05:07 AM »
Ја мислим да центрирање жилета у бријачу и није неки проблем.
То је свега пола минута (ако не и мање, бар код мог Фатипа) посла.
По мом мишљењу, добија се на смањењу агресивности бријача, односно мањем излагању жилета, што мени много значи.
Наравно, коме одговара да је агресивнији, више "истури" жилет, и сви срећни-сви задовољни!
Не сматрам центрирање жилета као неку ману, већ као могућност да бријач што више удовољи укусима пробирљивих бријача!

Offline biberkopf

• Početnik
  • *
« Reply #35 on: October 15, 2018, 02:10:09 PM »
Ćao,

Pošto sam bio nekada vlasnik Piccola, a isti sam prosledio jer mi je dobrano ostrugao kožu svaki treći dan (brijem se svakodnevno), zanima me kako je sa agresivnošću na Gentileu? Naime, tražim nešto malo agresivnije od EJ89/R89, ali manje agresivno od Piccola, koji je nezavisno od ugla brijanja bio baš preoštar za moju kožu.

+ kakav je osećaj Fatipa Gentile u ruci, da li je neki osećaj jeftinoće, ili je okej? Piccolo mi je bio super, ali zato što je drška bila pun metal, a ove grande variante vidim da imaju rupu na dnu ?! (krsti se). Kako ta rupa deluje estetički i tako...?

Hvala unapred na odgovorima.

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #36 on: October 18, 2018, 07:30:04 PM »
Na kog Pikola misliš? Ako si imao prvobitnu verziju/megaagresivnu - onda bi ti Đentile bio brijačka banja.
Novi Pikolo je znatno blaži i blizak agresivnošću i efikasnošću Đentileu, bliži no starome Pikoliniju.

Morao sam te smoriti ovim uvodom jerbo ne znam na koji Pikolo misliš. Ali to nije ništa obzirom na predstojeću razradu...

Što se tiče samog Đentileonija, on je solidan brijač, i neverovatan u smislu za kolike se novce prodaje i da ga je proizvela mala radionica belih Evropljana (otac i 2 sina čine ceo Fatip) u prvoj polovini 21. stoleća postindustrijske ere. U toj cenovnoj konkurenciji mi ne pada ništa konkurentsko na pamet.
Ukoliko dodaš još budžetskih sredstava za nabavku brijača, sigurno da ima nekih lepih Merkurovih modela - Slant, Progres, možda i 34HD, kao veoma dobrih brijačkih rešenja za savršeno brijanje.

Drška jest deblja, i jest šuplja, što nije ništa loše, verovatno bi sa punom drškom bio dosta teži brijač - što bi neki voleli, ali ne i ja.
Estetski nisam ni primetio to, meni deluje veoma skladno napravljen, i nekako jest lep, osećaj u ruci je da se drži solidan brijački alat tj. brijač ima finu težinu.
Ukoliko se odlučiš na kupovinu, jedino ne uzimaj onaj sa gan metal finišom, jerbo se ta oplata nije pokazala dobrom.
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

The following users thanked this post: biberkopf

Offline biberkopf

• Početnik
  • *
« Reply #37 on: October 19, 2018, 09:25:35 AM »
Hvala nuur!

Ma jok brate, ova V2 me strugala, svaki treći dan bi morao da opalim pauzu na dan-dva jer me ostrugao prejako. Jesam doduše Personnu jevrejsku koristio, ali svejedno.
Elem, znači po pitanju agresije je đentiloni tu tu sa novijim pikolom i ne bi bilo neke kvalitativne razlike?

Hvala ti!

Offline zare

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #38 on: October 19, 2018, 04:32:56 PM »
Ne verujem da ces sa Gentileom imati probleme pri brijanju svaki dan. Razlika u agresivnost Piccola i Gentilea je osetna. Brijao sam se i ja novim Piccolom svaki dan ali mora da se pazi i nije bas uvek prijatno. Gentile je sasvim druga prica, ne verujem da tu mozes da pogresis.

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #39 on: October 20, 2018, 07:35:58 AM »
Слажем се да са Ђентилеом нема грешке, и имећеш одлично свакодневно бријање, међутим ако говоримо о савршеном свакодневном бријању, ту бих са НУУР-ом у потпуности сложио. Меркур је по мени прави избор.
За мене је 42C најбољи избор, иако знам да је јефтин у односу на многе и да је од Замака а не од неког бољег материјала, међутим и Замак је дуготрајан уколико се чува бријач.
Пробао сам и скупље, али шта ми вреди што је од бољег материјала, када је бријач "агресивно коље".
Ово је моје  мишљење и предлог су субјективни. Само говорим из личног искуства.

Offline biberkopf

• Početnik
  • *
« Reply #40 on: October 21, 2018, 01:53:06 PM »
Jel Fatip stvarno pravljen u Premani, ili nam valjaju kineze zabari? Cena je neverovatna uzimajuci u obzir mesing.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #41 on: October 22, 2018, 12:22:47 AM »
Лично верујем да јесте, Фатип је постојао у истом формату и пре кинеских петолетки са курсирањем ка државном капитализму (који је произвео да имају дневно суфицит са САД-ом од милијарду долара!!! Кина је у последњој деценији потрошила асфалта више него ли САД у целој историји.  :shocked:).
Вероватно је у питању нека радионичица са маторцем у плавом мантилу који их штанца, а успут праве и маказе, ножеве и ко зна шта још...
Мали оф...
Једном је неко на беџрендблејд форуму отишао на Гугл стрит вју и отишао на адресу МВФ сапуна, и испоставило се да је у питању нека мала камена кућа на пропланку  :laugh: Сви су били у фазону - ма немогуће је да се ту прави, где су хале, камиони и остали младолидероменаџери...

Такве бријачке ствари само неким чудом још постоје за нас.
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

Najnovije:

Users Online
Users: 0
Guests: 28
Total: 28