Author Topic: Phooenix and beau sapuni  (Read 948 times)

Online Kibo

• Veliki Majstor brijanja
    • Email
Phooenix and beau sapuni
« on: January 29, 2018, 09:45:38 PM »
Stigao je prvi sapun ove male fabrike iz Engleske, Spitrife. Nakon prvog brijanja utisci su sledeći, miris kože i duvana pomešan sa začinskim mirisima je dopadljiv mada verovatno ne nužno za svakoga. Sapun nema prvobitno jak miris ali nakon pravljenja pene celo kupatilo zamiriše.
Performanse vrhunske, rekao bih u rangu tabaca ili još bolje, klizavost kao na bob stazi, zaštita lica izražena, post shave osećaj vrlo dobar. Lakoća pravljenja pene je takođe nešto što ga ističe, dolazi u plastičnoj kutiji dovoljnog prečnika i dubine i za najveće četke. Sve u svemu, sapun vredan kupovine. Videćemo za neki updejt nakon nekoliko brijanja.
Pozdrav!

The following users thanked this post: adams, Dragce, Limoozina

Offline Britva

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
Re: Phooenix and beau sapuni
« Reply #1 on: January 30, 2018, 05:04:22 PM »
P&B je sjajan. Ja sam probao Solaris, Citra royale, Albion i Spitfire. Svi rade odlicno, za mene su i dalje u vrhu, definitvno medju top 5. Najvise mi se svidjaju Albion i Solaris, a onda Citra royale i Spitfire... Jedina mana Spitfire-a mi je taj miris koji je vrlo jak i ostaje na licu dugo nakon brijanja. Zao mi je sto uvek omasim LE izdanja, sve se rasproda mnogo pre nego sto ja uopste skontam da je izaslo :(

Trenutno imaju Kickstarter projekat u planu, ovde pise o cemu se radi:
https://www.phoenixandbeau.uk/pages/our-kickstarter

Ukratko, zele da povecaju proizvodne kapacitete, bas zbog toga sto ne mogu da ponude dovoljno sapuna da zadovolje trziste. Zvuci zanimljivo, a delice i poklone svima koji podrze Kickstarter.

The following users thanked this post: Kibo

Offline zeljacma

• Veliki Majstor brijanja
    • Moja brijačnica
« Reply #2 on: January 31, 2018, 10:39:43 AM »
Isprobao sam Denali i Citra royale, a na čekanju su (dok dođu na red) Spitfire i Oberon. Za Denali mogu reći da je vrhunski sapun izrazito jakog mirisa mente (peperminta), čisti sinuse, mali i veliki mozak. Citra je laganija, s ugodnim mirisom citrusa. Oba rade odličnu pjenu. Spitfire i Oberon odlično mirišu, ali pravo stanje ću saznati nakon upotrebe.
Prvi regionalni kanal o klasičnom brijanju https://www.youtube.com/zeljacma

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #3 on: June 26, 2019, 01:50:52 AM »
Пробао сам Pall Mall, Solaris, Citra Royale и Spitfire.
Сви P&B сапуни су сапуни одличних перформанси. Citra Royale, као Solaris су ми једни од најбољих мириса. Код њих преовладва цитрусни миирис. Просто идеални за јутарње бријање.
Pall Mall има ноту бергамота у цитрусној основи мириса, међутим што се мириса тиче, свакако бих да предност претходним сапунима.
Spitfire има знатно тежи мирис, али је опет јединствен, оригиналан и на свој начин пријатан.
Све у свему, одличне перформансе и муриси.

Najnovije:

Users Online
Users: 5
Guests: 29
Total: 34