Author Topic: Fine Accoutrements  (Read 2432 times)

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Fine Accoutrements
« Reply #15 on: August 12, 2018, 03:03:11 PM »
Danas sam se treci put obrijao Snake Bite sapunom. Utisci su da je to lokalni anestetik, spakovan u formu odlicnog sapuna. Mentola u njemu ima da oci suze i u kupatilu u stanu pored.
Kvalitet sapuna je vrhunski. Lakoca dobijanja pene, njena klizavost, osecaj posle brijanja... Sve je sjajno.
Zasmetala mi je drvena posudica. Sapun sam i pre koriscenja izvadio iz nje radi "higijenskijeg" koriscenja i primetio sam da je sapun povukao neku braonkastu skramu od drveta sa donje strane. U svakom slucaju, sapun sam koristio van drvene posudice, bez preteranog kvasenja.
Sapun je tvrd i trajace dugo. Naravno da je neprimetno trosenje posle tri brijanja. Dva puta sam ga koristio punjenjem dobro otresene sintetike, 15ak sekundi, a jedan put sam presao sapunom uz dlaku, kao da je stik. Jako mala kolicina daje dovoljno za tri prelaza i jos.
Vrlo sam zadovoljan onime sto sam probao.
Hvala Bojku na ukazanoj prilici.
Sledeci je stevokv92, koga xu kasnije danas da kontaktiram.

Offline Игор В.

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #16 on: August 30, 2018, 02:19:37 PM »
Да јавим да је сапун, након Стевиног џентлментског пропуштања, а уз Лимузинину свесрдну сарадњу, стигао до мене и данас сам био у прилици да га пробам по први пут.
Мислећи да ће ми количина ментола сметати, као што ми смета код неких индустријских производа, потпуно сам искључио могућност да би заправо могла и да ми прија. То се и десило, умерено је топло напољу, а било је заиста право уживање користити сапун. Пену нисам направио најсјајније иако се при само пар вртења синтетичком четком добија врло пристојна базична смеса за бријање. Оно што ми је подоста пријало је осећај клизавости пене, као и нека врста танког наноса који осећам на лицу.
За пар дана настављам тестирање а дефинитивно ми је био велики плус што сам пробао производ са ментолом који ми је подоста пријао, вероватно због тога што је далеко боља сировина у овом сапуну него у индустријским панданима.
Колико видим, требало би да је Марко следећи на реду за пробање, те ћу сапун проследити њему након још једног до два бријања са њим.
Такође, хвала Бојку на прилици да се овај сапун испроба.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока

Offline Markovicmarko87

• Majstor brijanja
    • Email
« Reply #17 on: September 05, 2018, 12:39:24 PM »
Evo i moji prvi utisci nakon više nego ugodnog brijanja.
Sapun ima dosta mentola, sto mi iskreno prija, pogotovo u letnjim danima. Nakon prvog nanošenja mentol bukvalno ulazi u nozdrve, meni to nije smetalo, čak naprotiv. Klizavost je pefektna, mada moram priznati da nakon par minuta sapun se brzo osuši na licu, te je teze kontrolisati brijac, jer malo zapinje.
Nakon ispriranja lice vodom, na koži se oseti intezivno hladjenje, moram priznati da mi je bilo zao da nanesem AS, tako da nisam ni naneo.
Sve u svemu odličan sapun, kolege mi mogu pomoći oko kupovine, drage volje bih ga dodao kolekciji i time možda čak i zaokružio selekciju sto se sapuna tiče.
Ko želi da isproba može se javiti u PM, ukoliko se niko ne javi, kontaktiracu Bojka.
Pozdrav svima!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Limoozina

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #18 on: September 05, 2018, 01:46:25 PM »

Klizavost je pefektna, mada moram priznati da nakon par minuta sapun se brzo osuši na licu, te je teze kontrolisati brijac, jer malo zapinje.

Posto je ovo prilicno zedan sapun, moj predlog ti je da nastavis sa postepenim dodavanjem vode pri razradi pene, pa ces da vidis dokle moze da dogura. To je Tabakova formula sapuna i njemu pena pri brijanju moze da bude konzistencije gustog jogurta, a da ne bude manjka klizavosti i zastite pri brijanju.
 Ako, pak, volis da pravis guscu penu, onda kada osetis da ti manjka klizavosti na licu (sa bilo kojim sapunom) malo pokvasis dlan i predjes preko tog dela. Ako je sapun dobar, on ce se probuditi i dace ti sasvim dovoljno klizavosti da zavrsis prelaz. Pa i da uradis pola sledeceg.

Offline Babadzonka

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #19 on: April 20, 2019, 08:30:08 PM »
Testirao American Blend, ne znam zasto, ali me je dosta podsetio na Tabac. Sve, ali sve mi se svidelo i odusevljen sam. Nisam nesto recit, a i prosto ne znam sta da dodam, jednostavno sam srecan posle brijanja  :D
"Чим сам купио, одмах сам мало накапао на руку, и кришом на улици мирисао затим кад год никог није било у близини (обазриво, јер знам да то није нормално понашање)."  -  nuur o Malizia AS-u :D

The following users thanked this post: Shavenovich

Najnovije:

Users Online
Users: 2
Guests: 29
Total: 31