Author Topic: Ogallala Bay Rum Shave Soap  (Read 450 times)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
Ogallala Bay Rum Shave Soap
« on: August 06, 2018, 02:12:24 PM »
Желим се захвалим расном Боjку, на jош jедноj одличноj набавци, и добром улову!
Оваj сапун сам приметио пре свега зато што jе знатно jефтиниjи од своjих америчких артисан колега.
С обзиром на то да су сапуни обично око 15$ оваj сапун кошта свега 6$, при том jе Беj рам!
У основи свих Ogallala сапуна jе беj рам мирис, и има их доста у понуди (беj рам+ сандалвуд, беj рам+ кедар...итд..).
Оваj сапун jе да кажем она основна вариjанта, дакле чисти беj рам.
Када сам га добио, одушавио сам се, зато што jе пре свега тврд сапун. Налази се у кутиjици, а унутра запакован у наjлон кесу.
Када сам у соби извадио из кутиjице сапун коjи jе и даље био у најлон кеси, изашао сам на око 15 мин из собе, и када сам се вратио цела соба је мирисала на беј рам.
И то је прво позитивно мишљење о овом сапуну.
Дакле одличан беj рам мирис, баш као Клубманов лосион Беј рам. Тако да ко воли тај мирис, заволеће и мирис овог сапуна.
Међутим када сам отворио кесицу, и узео сапун у руку видео сам да је сапун, баш као и Ван дер Хагенов Luxory, прилично клизав (онако сув, а клизав), да ли због глицерина или не знам због чега, али то ми се баш и не допада.
Искрено, такви сапуни су ми као сиреви са мало млечне масти.
Као да су штедели на неким састојцима.
Но без обзира на то мирис је и даље остао прва лига.
За прављење пене користио сам синтетичку, што значи да ту нема грешке.
Без обзира на четку, сапун одлично пени.
Мирис беј рама и даље остаје, када се пена наноси на лице. И у току бријања мирис је присутан, што је велик плус за овај сапун.
Нема никаквог пецкања и иритације, већ је пена била итекако добар савезник док сам се бријао: жилет је одлично клизио и никакве иритације није било...и све то уз мирис беј рама!
Пост шејв ефекат није изражен, бар не као код Razor rock и Van Yulay сапуна.
Но оно што је добро, сапун не суши лице, а напротив малко га освежи (не охлади, само освежи), тако да сам се прилично лепо и свеже осећао после последњег трећег прелаза.
Е сад, сапун уопште није лош!!
Добар је, а с обзиром на цену он је одличан.
Мирис му је одличан, и мислим да је то онај прави беј рам (иако ми је најбољи беј рам Meißner "Bay Rum", који заправо нема чист беј рам мирис, али је лееп) и "најреалнији" беј рам мирис.
Поредити оваj сапун Мeißner, Van Yulay, или са европским Pre de Provence, D.R. Harris, TOBS,  C&E ....мислим да нема смисла, јер не спада у такву класу сапуна.
Ово је ипак један јефтинији сапун, који се може поредити са Williams, Van der Hagen, или Monsavon као и Vergulde hand сапунима.
Вилијамс ми је апсолутни народски фаворит, а и за разлику од VDH и Ogallala сапуна није клизав,већ је као "пуномасни сир".  ;)
Ипак морам рећи да је по мени Ogallala знатно бољи сапун од VDH, и има боље перформансе, а и боље мирише!!!
Ако погледамо цену, овај сапун вреди, али уколико сте ловац на пошто-пото скупе сапуне (који јел'те "морају" бити добри, јер су скупи), онда овај сапун неће бити интересантан.
Искрено, мени је овај сапун прилично интересантан јер се за 6$ може добити добар (иако клизав са "мало млечне масти") сапун са прилично добрим особинама, и по мени одличним беj рам мирисом!!!

« Last Edit: August 06, 2018, 05:11:57 PM by adams »

The following users thanked this post: hordak, Babadzonka

Offline Markovicmarko87

• Majstor brijanja
    • Email
Re: Ogallala Bay Rum Shave Soap
« Reply #1 on: August 06, 2018, 03:20:08 PM »
Pozdrav. Reci mi kako mogu nabaviti taj sapun? Da li mi mozes naruciti?

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #2 on: August 06, 2018, 04:48:39 PM »
@Markovicmarko87
Поздрав друже!
Има га на Maggard саjту, међу сапунима и кремама (soaps & creams)!
Имаш личну поруку!!
 ;) :D
« Last Edit: August 06, 2018, 04:52:29 PM by adams »

Offline AleksandarV

• Veliki Majstor brijanja
« Reply #3 on: September 08, 2018, 10:17:06 PM »
Evo utisaka poslije drugog brijanja.
Ne otpakovani sapun zapuhuje intenzivnim mirisom karanfilčića. Srećom se intenzitet smanjio tokom samog brijanja.
Za sada još uvijek eksperimentišem sa odnosom vode i sapuna. Pjena se vrlo lako pravi, ali je još uvijek nestabilna i već kod drugog prelaza nema dovoljnu klizavost. Posebno kod lošijih žileta kakav je Wilkinson.
Za 6$ odličan sapun. Miris je odličan i adam se da će u slijedećih par brijanja doći na svoje.

Sent from my ZTE Blade V6 using Tapatalk

Najnovije: