Author Topic: Moderne britve  (Read 2873 times)

Offline hordak

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
Moderne britve
« on: August 22, 2018, 01:40:38 PM »
Koji proizvođači, odnosno koji modeli modernih britvi su vam se najbolje pokazali?
Par puta sam naleteo na komentare da moderne britve (TI, Dovo, itd.) nisu ni blizu određenoj vintage britvi sličnog ili nižeg cenovnog ranga. Mislim da je i Britva imao sličan komentar za neku japansku britvu ako se ne varam.
Šta se onda isplati juriti od modernih britvi?
« Last Edit: August 22, 2018, 02:05:36 PM by hordak »

The following users thanked this post: Shavenovich

Offline Shavenovich

• Doktor za brijanje
  • shave is meditation,not iritation
    • Email
Re: Moderne britve
« Reply #1 on: August 22, 2018, 02:55:32 PM »
Koji proizvođači, odnosno koji modeli modernih britvi su vam se najbolje pokazali?
Par puta sam naleteo na komentare da moderne britve (TI, Dovo, itd.) nisu ni blizu određenoj vintage britvi sličnog ili nižeg cenovnog ranga. Mislim da je i Britva imao sličan komentar za neku japansku britvu ako se ne varam.
Šta se onda isplati juriti od modernih britvi?
Dobio sam na poklon od majke i sestre dovo gold britvu (kupljena u solingen shop Beč) poslao Srdjanu na ostrenje a za ostalo nek ti Srdjan kaze skoro da nema vajde...Ne kazem to za sve moderne britve nego samo sa Dovo jer je to jedina moderna britva sa kojom imam iskustvo ^-^

The following users thanked this post: hordak

Offline Britva

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #2 on: August 22, 2018, 03:42:24 PM »
Po mom iskustvu Dovo hoce da puca. Mislim da je u pitanju ili HT, ili je ugao ostrice premali... ili kombinacija ta dva, sto je cesto slucaj.

Od jeftinijih varijanti ja bih probao Revisor ili Wacker, pa cak i Ralf Aust. Nista drugo me ne bi zanimalo.

Od skupljih varijanti Riga razor, Ali’s blade, Koraat, Snail forge u Evropi, a Robert Williams, Joe Edson i Brian Brown u Americi. Mozda i Martinez blades, nisam siguran.

Ne zaboravi, “moderno jeftino” uglavnom znaci C135, sto znaci da placas za dizajn i nista drugo. Danas postoji jedva par tzv drop forge-ova koji prave blankove, a grind onda rade ovi proizvodjaci koje sam naveo. Cim udjes u pricu in-house iskovanog celika, cena skace 2-3x.

The following users thanked this post: hordak, Limoozina

Offline Shavenovich

• Doktor za brijanje
  • shave is meditation,not iritation
    • Email
« Reply #3 on: August 22, 2018, 05:56:48 PM »
Po mom iskustvu Dovo hoce da puca. Mislim da je u pitanju ili HT, ili je ugao ostrice premali... ili kombinacija ta dva, sto je cesto slucaj.

Od jeftinijih varijanti ja bih probao Revisor ili Wacker, pa cak i Ralf Aust. Nista drugo me ne bi zanimalo.

Od skupljih varijanti Riga razor, Ali’s blade, Koraat, Snail forge u Evropi, a Robert Williams, Joe Edson i Brian Brown u Americi. Mozda i Martinez blades, nisam siguran.

Ne zaboravi, “moderno jeftino” uglavnom znaci C135, sto znaci da placas za dizajn i nista drugo. Danas postoji jedva par tzv drop forge-ova koji prave blankove, a grind onda rade ovi proizvodjaci koje sam naveo. Cim udjes u pricu in-house iskovanog celika, cena skace 2-3x.
Koji sam ja kreten pa sam zaboravio sve gore pomenute,probao sam korat i prezadovoljan sam a za ostale ni ne sumnjam to su vecinom ljudi koji od toga zive i znaju sta rade

Offline feston

• Doktor za brijanje
« Reply #4 on: August 22, 2018, 10:34:50 PM »
Znači ni Böker ne bi trebalo uzeti u obzir?

Offline Britva

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #5 on: August 23, 2018, 11:53:51 PM »
U svakom slucaju treba kupovati britvu koja dolazi uz garanciju od prodavca sa dobrom reputacijom, koji ce i da primi britvu nazad ako nesto nije u redu.

Boker su bile odlicne britve, licno posedujem jednog King Cutter-a od 7/8” koga ne bih nikad menjao za Bokera novije proizvodnje.

Offline Britva

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #6 on: August 25, 2018, 08:46:47 AM »
Znači ni Böker ne bi trebalo uzeti u obzir?

Mozda nisam bio jasan.. Nisam rekao da ne treba uzimati u obzir jeftinije moderne britve, niti da je C135 los celik, samo treba eto kupovati sa garancijom. Moj BRW je isti taj celik i sasvim je OK.

Cini mi se da je kupovina britve za vecinu stvar ukusa, kad pogledam sta sve ljudi koriste i sta se prodaje. O tome ne vredi raspravljati, a i drugo nesto: u ovome svi uzivamo i to ne treba kvariti. I onda kad neko odluci da kupi neku pozlacenu, dekorisanu na kicmi, fensi potpuno novu britvu za 250€, tesko da iko ima pravo da mu objasnjava zasto je nesto vintage za duplo manje novca mnogo bolji brijac, iako je korisceno i ne sija ni izbliza kao zlato.

Najnovije: