Author Topic: Марокански сапун  (Read 602 times)

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
Марокански сапун
« on: November 08, 2018, 08:44:09 PM »
Ова егзотика је у понуди у виду тестера драги форумаши, јавите се уколико вас занима. Покрећем тему у делу форума - производи пре бријања.
Дакле, није бријачки сапун, и не знам може ли се користити као сапун, не би ме чудило да може! Пробаћу.
Сапун се користи у мароканским купатилима, са врелом водом и сапуном се врши јелте чишћење, хидрирање, и исхрана коже, сапун је чист и природан. Изгледа као мед или мекана смола.

Игор.В нам дародарствује ово чудесо. Не стидите се, ту је цела тегла! :laugh:

''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

The following users thanked this post: Babadzonka

Offline nevermind89

• Doktor za brijanje
    • Email
Re: Марокански сапун
« Reply #1 on: November 08, 2018, 10:07:52 PM »
Ostavi par testera za Novi Sad. :D

The following users thanked this post: nuur

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
« Reply #2 on: November 09, 2018, 11:21:35 AM »
Ммм НУУР! Ето и мене!

The following users thanked this post: nuur

Offline Goran.v

• Doktor za brijanje
    • Email
« Reply #3 on: November 09, 2018, 04:26:27 PM »
То вам је јунаци Марокански аналог Грчким сапунима од маслине.  Само је овај Калијумов па је мекан и није од зелене маслине већ ( у теорији ) од њиове браон- Арган  8)
« Last Edit: November 09, 2018, 05:07:01 PM by Goran.v »
Everybody falls down, what one does afterwards is what separates the few from the bunch!

The following users thanked this post: Limoozina, Shavenovich, Babadzonka

Offline nuur

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
  • Ким Џонг НУУР
« Reply #4 on: February 20, 2019, 06:39:44 PM »
Богме, ја користих Мароканца!
За бријање!
Ради пос'о.
Хвала још једаред Игору.В-у на таквој изузетној бријоприлици за упознавање са овим производом.

Сапун сам држао у фризу јер је у стајању на собној температури изгубио чврстоћу стања. Умих кожу - па нанесох сапун методом утрљавања, те потом четком утрљавах. Гле чуда - сапун је запенио до визуелне белине као и остали бријачки сапуни! Потом је постепено и губио видљивост, али - био је ту клизавошћу. Клизавост је одлична, и бријање је било врло добро.
Последњи испит - спирање сапуна. Сапун се спира лако. Осећај по бријању је веома добар.
Пријатно сам изненађен, овај сапун бих могао користити као бријачки без икакве драме.
Ово је нешто као бријање између бријања уљем и бријања пеном. Значи, како бријач скида длаку, тако се та маса скупља на жилету/бријачу и формира као неку масну ''слину'' која се уочава при спирању бријача под чесмом. Можда би се посебно свидео бријаџијама који користе бритву или шавету, јер скида мањи волумен пене од стандардних бријопена са којима се треба бактати, али свидео - онима који бријање обављају брзо.
Једина мана сапуна ми је мирис, који ми се нимало не свиђа.
Али и то сам средио помоћу обилатог етерског уља мандарине, и уз мању фракцију лавандиног, замешах са Мароканцем и поклопих/затворих. Сад је то већ и у мирису повољан сапун за мене, и свакако несвакидашње бријачко  минималистичко искуство.
« Last Edit: February 20, 2019, 11:29:58 PM by nuur »
''Нека. Волим да имам на стању.'' - Мобајк

The following users thanked this post: adams, Dragce, Babadzonka

Offline Игор В.

• Veliki Majstor brijanja
    • Email
« Reply #5 on: February 21, 2019, 12:15:51 AM »
Нема на чему! Било би сјајно да буде још уписа у теми од стране оних који су га пробали.
Код мене, рецимо, та пена се и не направи до степена који си описао, већ као да брзо нестаје, али применићу твој приступ те јављам утиске.
Осећај након бријања ми је као да је остао неки веома танак слој и блага меканост лица, а мирис би дефинитивно могао да се побољша твојом методом. Са описом клизавости се, такође, слажем. Мислим да је добар у садејству са СЕ бријачима, баш због те проређености, да је тако назовем.
Планирам да повећам количину сапуна при употреби и да експериментишем и на тај начин.
Оно што је мени ту посебно интересантно јесу природни састојци који су коришћени за његову израду, али нажалост не знам рецепт, али ваљда ће и то временом да се дозна па јављам. Иначе је оригинални мароканац, справљен и донешен из Марока.
Такође, интересује ме какав је реалан бенефит коришћења искључиво овог сапуна након, рецимо, 6 месеци. Но, ваљда ће се и то једном спознати.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока

Najnovije:

Users Online
Users: 3
Guests: 22
Total: 25