Author Topic: TOBS Traditional Luxury Shaving Soap  (Read 194 times)

Offline adams

• Global Moderator
  • Doktor za brijanje
TOBS Traditional Luxury Shaving Soap
« on: December 01, 2018, 01:37:21 PM »
Овај сапун сам добио на поклон од колеге, чија мајка живи у Лондону.
Наиме, када смо били на турнеји био ми је цимер у соби и помно пратио и интересовао се за традиционално бријање.
После се нисмо видели пар месеци,и он је у међувремену посетио своју мајку у Лондону и баш у "TOBS" продавници, и упаковним у њихову кесу купио овај сапун.
Баш ме је изненадио.
То је био и мој први сусрет са Тејлором, као таквим и истим.
Тек сам га недавно отворио и пробао.
Мирис је јако леп, дискретан, мушки, никако нападан.
Сапун је тврд и обећавајући.
Онда је пало прво бријање.
Пена се веома лако направила, без икаквог проблема. Лепа, свиленкаста пена.
Међутим проблем је настао када сам jе намазао лице.
Наиме, пена никако да остане, онако густа на лицу. Остајала је она, али танка, у јако танком слоју.
Покушавао сам на све начине али ...авај... то је било то!
И тако прво бријање, па друго, па треће..и... све исто!
Е сад...бријање и није било тако лоше. То што је пена била танка, није много сметало да бријач обави своj посао, тим пре што је клизавост на јако завидном нивоу.
И свако бријање је пролазило добро, и без обзира на то што је пена била танка и често се губила,али иритација није било.
Оно што сам приметио, везано за ову пену, јесте да за разлику од других "неуспелих" пена у мојој бријачкој каријери, ову пену бих назвао "Феникс", зато што попут птице Феникса се појављује када је мажем на лицу.
То јест, у шољи где је прављена она временом изчезава али је зато четка итекако препуна и када се рамазује на лицу опет се јавља и нормално се размазује, само што остаје танка.
Читао сам на интернету,  и многи су предочили овај проблем код сапуна, и неки су га чак окарактерисали, да је ствар у томе што је то "традиционални" сапун и што су раније, много раније такви били сапуни.
Искрено мени се ово не свиђа, иако не смета добром бријању, овакву танку пену ја не волим.
Дакле сва бријања су добро прошла, без иритације, али моје субјективно мишљење о овом сапуну и није баш нешто.
Мирис је одличан, клизавост, чиста десетка, али танка пена руши све.
Тако да иако имам респект према "Тејлору", морам рећи да овај сапун није за мене и молим Бога да Тејлор "Платинум", кога сам недавно пазарио буде другачији и не буде бар до те мере "традиционалан!"
« Last Edit: December 01, 2018, 03:50:10 PM by adams »

The following users thanked this post: Dragce, Babadzonka

Offline markofill

• Iskusni brijač
  • **
    • Email
Re: TOBS Traditional Luxury Shaving Soap
« Reply #1 on: December 01, 2018, 03:42:35 PM »
Lep je na oko

Послато са Phone уз помоћ Тапатока

Najnovije:

Users Online